S&P 500 با وجود داده های تولید ISM بهتر از حد انتظار، سوگیری منفی را حفظ می کند


نکات کلیدی تولید ISM:

  • PMI تولید اوت بدون تغییر در 52.8، بالاتر از انتظارات برای کاهش به 52.00 بود.
  • داده های ISM نشان می دهد که این بخش علیرغم افزایش نرخ بهره انعطاف پذیر است
  • سفارش‌های جدید و بازگشت شاخص اشتغال، قیمت‌های پرداختی همچنان به تعدیل ادامه می‌دهند

بیشترین خوانده شده: پیش بینی قیمت طلا – افزایش بازده واقعی خبر بدی است – سطوح برای XAU/USD

معیاری از فعالیت کارخانه‌های ایالات متحده در ماه گذشته بدون تغییر باقی ماند، و با مخالفت با روایت غم‌انگیز و بدترین پیش‌بینی‌ها، و کاهش نگرانی‌ها مبنی بر اینکه کشور به سمت فرود سخت پیش می‌رود، تضعیف شده توسط محیط افزایش نرخ بهره با هدف مهار تورم افسارگسیخته، کاهش یافت.

بر اساس گزارش موسسه مدیریت عرضه (ISM)، PMI تولیدی در ماه آگوست به 52.8 رسید، همان رقمی که در ماه ژوئیه ثبت شد، برای بیست و هفتمین ماه متوالی افزایش یافت و انتظارات را برای کاهش به 52.00 شکست داد که نشانه ای از انعطاف پذیری اقتصاد است. با وجود بادهای مخالف متعدد برای زمینه، هر رقم بالاتر از 50 نشان دهنده رشد است، در حالی که خوانش های زیر آن سطح نشان دهنده انقباض در تولید است.

با نگاهی به عملکرد برخی از اجزای نظرسنجی، بخش تولید کالا با جهش متوسط ​​در سفارشات جدید تقویت شد که از 48.0 به 51.3 جهش کرد، حرکتی که نشان می دهد ممکن است شرایط تقاضا در حاشیه بهبود یابد. با این حال، تولید از 53.5 به 50.4 کاهش یافت و بهبود در شاخص کل را محدود کرد. در جاهای دیگر، معیار اشتغال 4.3 واحد افزایش یافت و به 54.2 رسید و این دیدگاه را تقویت کرد که بازار کار همچنان داغ است و هنوز اخراج عمده‌ای وجود ندارد.

نتایج تولید ISM

داده های ISM

منبع: موسسه مدیریت تامین

به طور کلی، بیشتر جزئیات گزارش امروز مثبت بود، اما برخی بیشتر از بقیه. به عنوان مثال، شاخص قیمت های پرداختی به روند کاهشی خود ادامه داد و با کاهش 7.5 واحدی به 52.5 رسید که نشان می دهد هزینه مواد اولیه با سرعت بسیار کمتری نسبت به ماه های گذشته در حال رشد است. این روند، در صورت تداوم، می تواند در اواخر سال جاری منجر به کاهش شاخص قیمت مصرف کننده شود و نیاز به افزایش شدید فدرال رزرو را کاهش دهد.

در حالی که بانک مرکزی ممکن است در آینده کمتر تهاجمی شود، سیاست‌گذاران به‌طور قطعی نشان داده‌اند که تا زمانی که شواهد قانع‌کننده‌ای مبنی بر بازگشت تورم به هدف ۲ درصدی وجود نداشته باشد، به چرخه کاهش نرخ بهره نخواهند رفت. بعید است به این زودی اتفاق بیفتد.

سیاست‌های پولی سخت‌تر برای یک دوره طولانی در زمان کندی فعالیت ممکن است محیطی خصمانه برای سهام و ریسک‌پذیری ایجاد کند و راه را برای تلاطم و دوره‌های غیرقابل پیش‌بینی نوسانات بالا در وال استریت هموار کند. در این محیط، هر دو S&P 500 و Nasdaq 100 برای ایجاد یک بازیابی معنادار و بادوام تلاش خواهند کرد.

S&P 500 پس از نتایج ISM، سوگیری منفی را حفظ کرد، زیرا داده های بهتر از حد انتظار بازدهی خزانه داری ایالات متحده را افزایش داد و این استدلال را تقویت کرد که اقتصاد به اندازه کافی سالم است تا یک سیاست محدودکننده را برای مدت طولانی تری تحمل کند. با توجه به اینکه رشد هنوز سقوط نکرده است، فدرال رزرو هیچ دلیلی برای اتخاذ یک موضع منفی در کوتاه مدت نخواهد داشت.

نمودار 5 دقیقه ای S&P 500

نمودار S&P 500

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع