S&P 500 با شکست‌های فنی کلیدی مواجه است، اما GBPUSD، USDJPY و USDCNH معیارهای ریسک واقعی هستند


S&P 500، VIX، ثبات مالی، USDJPY، GBPUSD و USDCNH نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 141.50; نزولی طلا زیر 1680
  • نیمه دوم هفته گذشته با نگرانی های مربوط به ثبات مالی ناشی از نشست های صندوق بین المللی پول، خروج محرک BOE و هزینه دلار بسیار متفاوت از نیمه اول آن بود.
  • ثبات مالی اصلی ترین نگرانی من در هفته آینده است، اما رویدادهای کلیدی مانند تولید ناخالص داخلی سه ماهه چین، درآمد نتفلیکس و CPI انگلستان، اشتهای ما را تغذیه می کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نوسانات بازار نگرانی اصلی است

کسانی هستند که خود را از اصول اولیه و فنی می دانند، اما اینها تنها تأثیرات بازار نیستند که معامله گران باید آنها را دنبال کنند. من اعتقاد راسخ دارم که «شرایط بازار» یک تأثیر اساسی از سیستم مالی با اعوجاج قابل‌توجه در این است که آیا سطوح فنی یا ریسک رویداد تأثیر قطعی یا دارایی‌های هدف دارند یا خیر. در حال حاضر، حساسیت بازار به روندهای ریسک و تمایل به نوسانات یک نگرانی اصلی است. تلنگری که می تواند ایجاد کند در هفته گذشته به طور کامل نمایش داده شد. در نیمه اول هفته، به نظر می‌رسید که پیش‌بینی شاخص CPI روز پنجشنبه ایالات متحده مه‌ای محدودکننده را بر بازارهای جهانی ایجاد کرده است. در حالی که افزایش رقم سرفصل به بالاترین حد چهار دهه از نظر اقتصادی چشمگیر بود، دقیقاً تغییر چشمگیری در مسیر اصول سیستمی نبود. گفته شد، برداشتن پرده انتظار باعث شد تا نوسانات آشکار شود. “لنگر” که این نشان می دهد به خوبی در گذار از یک کشش فوق العاده آرام قبل از CPI و یک بار بسیار زیاد در نوسانات پس از انتشار نشان داده شد. برای نشان دادن تأثیر آن عامل انتظار، ATR 2 تا 10 روزه (میانگین محدوده واقعی) زمینه معناداری را ارائه می دهد. با این اوصاف، لیست های کمی با مشخصات بالا در هفته پیش رو وجود دارد که انتظار می رود روند تکامل طبیعی روند ریسک را تحت تأثیر قرار دهد.

نمودار S&P 500 با SMA 20 روزه، محدوده تغییر 1 روزه، نسبت ATR 2 به 10 روز (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با تغییر ارزیابی ما از تأثیرات گسترده تر بازار، دو نیروی کلی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنیم: عوامل معاصر و تأثیرات فصلی. در ستون قبلی، ما این موارد را داریم: تهدید رکود، سیاست پولی محدودکننده هدفمند و نقاط فشار فراوانی برای تحریک تهدیدهای سیستمی. از منظر دوم، انتظارات پیرامون فصل ها نمی توانست ما را در وضعیت بدتری قرار دهد. در حالی که چهل و دومین هفته سال (که در حال حرکت به سمت آن هستند) به طور متوسط ​​​​یک عقب نشینی از اوج معمولی (که به هفته گذشته متصل می شود) است، ما مجبور نیستیم از میانگین دانه ای پیروی کنیم. در واقع، ما در VIX در حوالی مارس و می سال جاری پیک بالاتری داشتیم، زمانی که از نظر تاریخی ماه اکتبر اوج نوسان را به سال 1980 نشان می‌دهد. با این وجود، فعالان بازار به دلیل هنجارهای سیستم مالی نیز مراقب هستند. به عنوان جزئیات وضعیت مالی فعلی ما. در نهایت، این به عنوان دلیلی برای احتیاط برای من ثبت می شود.

نمودار میانگین S&P 500، حجم و نوسانات بر اساس ماه

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط جان کیکلایتر

مراقب تهدیدات سیستم مالی باشید

در فروپاشی‌های تاریخی در سیستم مالی که به اقتصاد گسترده‌تر سرایت می‌کند، کاتالیزور متهم برای فروپاشی نهایی متفاوت است در حالی که شرایط اساسی عموماً یکسان است. مشکل واقعی آن‌طور که من می‌بینم، قرار گرفتن بیش از حد در معرض ریسک از طریق اهرم تصوری یا توزیع کلی سرمایه به مراکز فروش است که نشان‌دهنده ریسک بیشتری نسبت به تلاش شرکت‌کنندگان در بازار است. در حال حاضر یک سری تهدیدات بالقوه برای ثبات ما وجود دارد، اما مهم است که لحظاتی را برای درک پس‌زمینه صرف کنیم. پس از یک دهه مشوق محرک که سرمایه‌گذاران را به سمت احساس رضایت عمیق سوق داده است و به موجب آن بانک‌های مرکزی به‌عنوان فروشنده‌های سرسخت محرک در نظر گرفته می‌شوند، تحقق بازاری که خود به خود است زمان می‌برد تا از بین برود. با این حال، همیشه هشدار مقامات فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم تمرکز اصلی است، به آرامی چراغ ها را روشن می کند. همانطور که آگاهی افزایش می یابد، یکی از زمینه های قابل توجه برای من فشاری است که با افزایش بی امان دلار آمریکا وارد می شود. نقدشونده ترین ارز جهان و بزرگترین واحد پرداخت نمی تواند بدون عواقب جدی به بالاترین سطح در چند دهه برسد. آن را در برابر ارزی مانند پوند بریتانیا که با برنامه های مالی دولت با عدم قطعیت مالی طاس مواجه شده است، جفت کنید و ظرفیت نوسان شدید وجود دارد. در پایان هفته گذشته، به نظر می‌رسید که نخست‌وزیر بریتانیا بودجه کوچک پیشنهادی چند هفته قبل را تغییر داده است، اما ما باید از ارزیابی بازار از وضعیت با بانک انگلستان که شبکه ایمنی را عقب می‌کشد آگاه باشیم. . GBPUSD تمرکز اصلی من در این هفته خواهد بود.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

نمودار GBPUSD با SMA 100 روزه، با روکش بازده دو ساله بریتانیا-ایالات متحده (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

تهدید دیگر برای ثبات بازارهای مالی جهانی، صعود USDJPY است. تا پایان روز جمعه، دومین جفت ارز نقدشونده جهان هشتمین صعود متوالی روزانه را ثبت کرد. این با طولانی‌ترین روند افزایشی برای متقاطع به سال 2011 مطابقت دارد. به صورت هفتگی، این شارژ 9 شمع متوالی است که تنها دو حرکت مشابه دیگر به فوریه 2013 دارد. در نهایت، پیشرفت برای آن قابل توجه‌تر است. سرپیچی از تلاش های خارجی برای محدود کردن بازار. این نرخ ارز – تضاد شدید سیاست پولی و تهدید آشکار برای اقتصاد وابسته به صادرات – در حال افزایش است که از سال 1990 مشاهده نشده است. در 22 سپتامبر، وزارت دارایی ژاپن تلاش کرد تا ین را تقویت کند (USDJPY را پایین بیاورد)، اما این تلاش یک روز طول کشید. اگر بازارها باور نداشته باشند که مقامات می توانند در مواقع لزوم اعمال نفوذ کنند، ثبات اساساً از بین می رود.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

نمودار USDJPY با SMA 20 هفته ای و تعداد شمع متوالی (هفتگی)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

ریسک بالای رویداد برنامه ریزی شده پیش رو

در حالی که ثبات مالی مهمترین نگرانی من در هفته آینده است، این یک پس زمینه اساساً غیرقابل پیش بینی برای مقابله با آن است. اگر من روی یک رژیم غذایی منظم‌تر از خطر رویدادهای برنامه‌ریزی‌شده عمل می‌کردم، باید بگویم که برنامه این هفته در مورد رویدادهای تأثیرگذار بسیار سبک‌تر از آنچه که اخیراً شاهد بودیم است. فقدان CPI، NFPs یا FOMC ممکن است برای ناظران تقویم خسته کننده باشد. اما همچنین می‌تواند به جای داشتن پتانسیل یک سقف انتشار در آینده، امکان توسعه بازار را برای تکامل ارزش بازار فراهم کند. در میان آن رویدادهایی که به نظر من مهم هستند، تورم بریتانیا نگرانی‌های عمیقی را ایجاد می‌کند در حالی که درآمدهای ایالات متحده به طور منظم در سرفصل‌های ارزشی قرار دارند. گزارش‌های شرکتی این هفته نسبت به جمعه گذشته بانک‌ها متمرکزتر است. اما انتشار معیارهای عملکرد از نتفلیکس (عضو FAANG و معیار ریسک نمادین)، CSX (شرکت حمل و نقل و نماینده تولید ناخالص داخلی) و تسلا (غول خودروسازی و ارزش بازار) می‌تواند تاثیر جدی بر برداشت‌ها داشته باشد.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image5.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

برای ریسک رویداد برنامه ریزی شده و چشم انداز فشار بالا، فکر می کنم ارزش آن را دارد که USDCNH را در این هفته فراخوانی کنیم. از نظر نقدینگی، این هنوز در میان نرخ‌های ارز نقدینگی برتر نیست – حتی آن‌هایی که ایالات متحده و چین به ترتیب اولین و دومین اقتصادهای بزرگ هستند. با این وجود، این جفت ارز در بالاترین سطح خود – به صورت روزانه و هفتگی – از سال 2008 بسته شد. تردیدهای جدی در مورد سلامت مالی و اقتصادی چین (کشوری که موفق به جلوگیری از رکود بزرگ مالی 2008 شد) وجود دارد که باعث تقویت بیشتر می شود. اشتهای سنتی برای ایمنی که به نفع دلار است. با مجموعه ای از داده های مهم سپتامبر، آمار تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم و کنگره ملی خلق در پیش است. این یک منطقه کلان جهانی برای تماشا است.

نمودار USDCNH با SMA 20 هفته ای با دیفرانسیل Spot-20-Week (هفتگی)

image6.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع