S&P 500 با اولین تهدید جدی خود برای شکست محدوده با اظهارات پاول فدرال رزرو مواجه شد


S&P 500، چین، EURUSD، Fed و ECB نرخ پیش‌بینی نکات بحث:

  • چشم انداز بازار: USDJPY صعودی بالای 141; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1750
  • دامنه محدود 3.2 درصدی S&P 500 به 12 روز کشیده شده است – “آرام ترین” در 12 ماه گذشته – در حالی که دلار در میدان باریک خود بالای SMA 200 روزه سقوط کرده است.
  • در حالی که ارقام اعتماد ایالات متحده و اروپا در جلسه گذشته قابل توجه بود، فردا با سیگنال سیاست پاول، رئیس فدرال رزرو، توانمندترین علوفه جهانی به بازار می آید.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

در حالی که شاید بتوانیم سطحی از حواس پرتی را تحمل کنیم که شاخص‌های سهام و ارز ایالات متحده را در محدوده‌های محدود خود تا جام جهانی نگه می‌دارد، زیرا ایالات متحده برای ماندن در مسابقات می‌جنگید، محدودیت واقعی در فاصله‌ای قابل توجه از محدوده‌های بسیار محدود این است. احتمالاً به دلیل پیش بینی برای آنچه در فروشگاه در 72 ساعت آینده است. در جلسه گذشته رویدادهای قابل توجهی از جمله گزارش اعتماد مصرف کننده ایالات متحده از هیئت کنفرانس – که به سختی انتظارات کاهش سرعت را به 100.2 (در مقابل 100.0) “برخورد کرد” – اما آنها گام های زیادی از بازتاب کل نگر حذف شدند. پس زمینه اقتصاد جهانی و سیاست پولی این موضوع در جلسه آتی تغییر خواهد کرد، زیرا با رویدادهایی روبرو می شویم که پیش بینی های بانک های مرکزی اصلی را مطلع می کند – یک موضوع سفته بازی متمایزتر در مقابل ترس از رکود پایان باز. از نظر فنی، S&P 500 راه خود را عمیق‌تر به سمت یکپارچگی می‌کند که با شکست به پایان می‌رسد. سوال برای من این است که آیا این یک گسست از قصد بر اساس یک تغییر اساسی مهم خواهد بود یا یک رویداد فنی صرف که برای ادامه آن مبارزه خواهد کرد.

نمودار S&P 500 با SMA های 20، 100 و 200 روزه، محدوده 12 روزه و ATR (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با بررسی مدارک اقتصادی تا پایان این هفته، طیف وسیعی از ریسک رویدادهای پرمخاطب برای مرتب سازی وجود دارد. من سلامت اقتصادی سیستم مالی جهانی را از طریق رویدادهایی مانند PMI نوامبر چین، به‌روزرسانی‌های تولید ناخالص داخلی 3Q بازارهای نوظهور (ترکیه، هند و برزیل) و البته NFP‌های جمعه بررسی خواهم کرد. با این حال، سیاست پولی ممکن است موضوع سنگین تری از طریق عرضه اوراق بهادار باشد. کتاب بژ FOMC در ساعت 19:00 به وقت گرینویچ امروز عرضه می شود. گزارش جالب است اما لزوماً حرکت بازار نیست. اهمیت آن تنظیم شمارش معکوس دو هفته ای برای تصمیم بعدی نرخ FOMC است، که گمانه زنی های زیادی را در مورد قصد حرکت 75 یا 50 نقطه پایه ایجاد می کند. به همان اندازه مهم است که PCE deflator (شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو) در روز پنجشنبه و NFPs در روز جمعه برای بینش در مورد دستور دوگانه. و در میان این همه فعالیت اساسی، خاموشی رسانه ای FOMC قبل از شروع رویداد در این آخر هفته. بنابراین، ارسال پیام برای کمک به کاهش “غافلگیری” بازار قبل از 14 دسامبر، یک پنجره بسیار کوچک است. برای کمک به این پیش بینی، پاول، رئیس فدرال رزرو امروز در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ – درست قبل از شروع شمارش معکوس – فرصتی برای ارائه دیدگاه خواهد داشت.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

image2.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

سرعت افزایش نرخ توسط فدرال رزرو همچنان نگران کننده است و اظهارات پاول برای این پیشنهاد که گروه می تواند 75 نقطه پایه خود را افزایش دهد مورد بررسی قرار می گیرد، اما تمرکز واقعی چشم اندازی است که او در مورد سطح “پایانه” نرخ صندوق های فدرال رزرو ارائه می دهد. این به معنای سطحی است که نرخ معیار احتمالاً از طریق این بخش خاص از روندهای سیاست جهانی بالاتر می رود. به نظر می رسد مقامات FOMC تلاش هماهنگی برای نشان دادن قصد افزایش نرخ معیار به سطوح بالاتر از پیش بینی های رسمی سپتامبر خود در SEP انجام داده اند – و بالاتر از آنچه بازارها در چند هفته گذشته پیش بینی کرده اند. به‌رغم تلاش‌ها، به نظر می‌رسد که بازارها هنوز از این احتمال چشم پوشی می‌کنند، شاید به این دلیل که تأکید بیشتری بر نگرانی‌های رشد داشته‌اند یا صرفاً معتقدند که فدرال رزرو از آن عبور نخواهد کرد. صرف نظر از این، نابرابری در پیش‌بینی‌های نرخ از سوی بازار و فدرال رزرو باعث نوسانات اساسی بالقوه دلار می‌شود. به این موارد توجه کنید که CPI منطقه یورو نیز در این جلسه آینده قرار خواهد گرفت و جفتی مانند EURUSD جالب‌تر خواهد بود – اگرچه ریسک رویداد ایالات متحده احتمالاً تا زمان روشن شدن آن، واکنش این جفت ارز را کاهش می‌دهد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% 13% 7%
هفتگی 8% -2٪ 2%

نمودار EURUSD با SMA های 20 و 100 روزه که با شاخص نوسان یورو معکوس پوشانده شده اند (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که چشم انداز سیاست پولی ایالات متحده و منطقه یورو در طول جلسه آتی بیشترین تأثیر اساسی را دارد، این تنها ریسک رویداد اساسی نیست که معامله گران کلان می توانند برای تأثیر قابل توجه نظارت کنند. از خود دفتر ایالات متحده، ما همچنین حقوق و دستمزد خصوصی ADP و فرصت‌های شغلی/تصرف JOLTS را دریافت خواهیم کرد، که پیش‌رو خوبی برای حقوق و دستمزد جمعه است. خارج از داکتر ایالات متحده، رقم تولید ناخالص داخلی هند در سه ماهه سوم می تواند نرخ ارز حساس USDINR را پیدا کند. در جلسه گذشته، انتشار ارقام تولید ناخالص داخلی کانادا – به علاوه ارقام ناامیدکننده اکتبر به جای داده های عقب مانده سپتامبر/3Q – باعث کاهش لونی شد. در حالی که USDCAD یک شکست هوشمند بالای 1.3500 را ثبت کرد، جفت‌هایی با ضد بالاست کمتر بنیادی عملکرد بیشتری را پیش‌بینی کردند. NZDCAD در زیر بیشتر بر واگرایی در سیاست پولی که به دنبال حمایت از رشد است، نشان می دهد.

نمودار NZDCAD با SMAهای 20 و 100 روزه که با پراکندگی بازدهی 3 ماهه NZ-CA پوشش داده شده است (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع