S&P 500 با افزایش منافع مصرف کننده افزایش می یابد، اما خطرات همچنان افزایش می یابد


احساسات مصرف کننده نکات کلیدی:

  • احساسات مصرف کننده در ماه فوریه از 64.9 قبلی به 66.4 صعود کرد که بالاتر از انتظارات بازار 65.00 بود.
  • بهبود سطح اطمینان نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نسبت به چشم‌انداز اقتصادی خوش‌بین‌تر هستند که نشانه خوبی برای هزینه‌های خانوار است.
  • در جای دیگر گزارش، یک ساله تورم انتظارات به 4.2 درصد رسید، در حالی که اندازه گیری پنج سال آینده بدون تغییر در 3.9 درصد باقی ماند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: پیش بینی قیمت دلار آمریکا – DXY Nestles زیر مقاومت پویا

معیار محبوبی از نگرش مصرف‌کننده در ایالات متحده، بهبود آن را در فوریه طولانی کرد و برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت و به بهترین سطح خود از ژانویه 2022 رسید، نشانه‌ای از اینکه خانوارهای آمریکایی به تدریج نسبت به چشم‌انداز اقتصادی کمی خوشبین‌تر می‌شوند.

بر اساس نتایج اولیه دانشگاه میشیگان، شاخص اعتماد مصرف‌کننده آن از 64.9 قبلی به 66.4 رسید که نسبتاً بالاتر از پیش‌بینی‌ها برای ارتقای سطح 65.00 بود، و افزایش روحیه احتمالاً به بازار کار قوی و کاهش نیروهای تورمی مرتبط است. اقتصاد.

در بیشتر سال‌های 2022، افزایش هزینه‌های زندگی منبع اصلی نگرانی برای خانواده‌های آمریکایی بود، اما فشارهای کاهش‌یافته قیمت‌ها با افزایش درآمد واقعی یا حداقل با جلوگیری از فرسایش بیشتر قدرت خرید، تا حدودی مهلت ایجاد می‌کند.

با بررسی گزارش امروز، شاخص شرایط فعلی اقتصادی از 68.4 در ابتدای سال به 72.6 افزایش یافت، در حالی که شاخص انتظارات از 62.7 به 62.3 کاهش یافت. به نوبه خود، انتظارات تورمی یک ساله به طرز شگفت انگیزی نزول خود را متوقف کرد و از 3.9 درصد به 4.2 درصد صعود کرد، در حالی که شاخص پنج ساله روی 2.9 درصد بود.

نمودار احساسات مصرف کننده

image1.png

منبع: TradingEconomics

بلافاصله پس از عبور از داده های نظرسنجی، S&P 500 در جستجوی جهت حرکت کرد، اما در نهایت موفق شد زیان های صبح زود جلسه را پاک کند و به سمت قلمرو مثبت حرکت کرد، البته به طور متوسط. بهبود ضریب اطمینان نشانه مثبتی برای مصرف آتی است که محرک اصلی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است و نشان می دهد که مخارج خانوارها می تواند در ماه های آینده ثابت بماند. این ممکن است اقتصاد را سرپا نگه دارد و از رکود اقتصادی جلوگیری کند که یک توسعه خوشایند برای درآمدهای شرکتی است.

از سوی دیگر، انتظارات تورمی چسبنده، همراه با تقاضای انعطاف‌پذیر، می‌تواند فدرال رزرو را به ادامه افزایش هزینه‌های استقراض در جلسات آتی FOMC سوق دهد و نرخ پایانه را در تلاش برای بازگرداندن ثبات قیمت به بالای 5.00 درصد برساند. این سناریو می‌تواند به باد مخالفی برای دارایی‌های ریسک تبدیل شود و عملاً رشد سال 2023 در وال استریت را محدود کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

نمودار پنج دقیقه ای S&P 500

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

منبع