S&P 500 آسیب پذیر باقی می ماند زیرا نزدک 100 به بالاترین سطح YTD جدید رسید


S&P 500، قیمت نزدک، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: پیش بینی هفتگی نفت خام: نفت به دنبال بهبودی بیشتر به دلیل رکود و نگرانی های تقاضا است

S AND P 500، NASDAQ 100 FUNDAMENTAL BackDROP

سهام ایالات متحده در محدوده ای باقی می ماند که از زمانی که رالی اوایل سال کم رنگ شد به موضوع تبدیل شده است. SPX و نزدک دیروز سودهای نهایی را تجربه کردند، اما بلاتکلیفی ادامه دارد. نشست هفته گذشته FOMC به عنوان امیدی به جهت بلندمدت برای سهام ایالات متحده تلقی شد، اما با شفافیت کمی بیشتر در مورد نرخ ها از سوی FED توجه به یک رکود بالقوه معطوف شده است.

درآمدهای ایالات متحده اخیراً قوی باقی مانده است و هر گونه ضرر احتمالی ناشی از نگرانی های جاری در مورد بحران بانکی ایالات متحده و همچنین رکود بالقوه را جبران می کند. بازارها همچنین منتظر مذاکرات بسیار مورد انتظار در مورد سقف بدهی ایالات متحده هستند زیرا نگرانی ها در مورد نکول ادامه دارد که بر احساسات تأثیر می گذارد. انتظار می رود بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در اواخر امروز با کوین مک کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان (اولین جلسه در 3 ماه گذشته)، رهبر اقلیت جمهوری خواه سنا، میچ مک کانل، و دموکرات های کنگره درباره سقف بدهی بحث کند. امید این است که حد وسطی پیدا شود زیرا جانت یلن، وزیر خزانه داری به زنگ خطر در مورد پیامدهای نکول برای اقتصاد ایالات متحده و جهان ادامه داده است.

image1.jpg

شاخص Nasdaq 100 همچنان در روز گذشته به بالاترین سطح چاپ YTD خود ادامه می دهد. این شاخص در طولانی ترین بازار نزولی خود (143 روز) از زمان بحران مالی 2008 تا دیروز بود که شاخص به طور رسمی وارد محدوده بازار صعودی شد. این شاخص در حال حاضر حدود 20 درصد از پایین ترین سطح خود افزایش یافته است اما 24 درصد از رکوردهای ثبت شده در نوامبر 2021 باقی مانده است. با نگاهی گذرا به گذشته از افت گذشته توسط شاخص نزدک 100، می بینیم که تکرار فعلی در مقایسه با رتبه مطلوبی قرار دارد. با کاهش 22.2 درصدی نسبت به بحران مالی 2008 با چاپ 53.97 درصد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

داده های اقتصادی کلیدی در پیش است

نگاه کردن به آینده به بقیه روز و تقویم اقتصادی آنقدرها هم هیجان انگیز به نظر نمی رسد. به نظر می رسد بلندگوهای فدرال رزرو نقطه برجسته روز باشند زیرا بازارها صبورانه منتظر داده های CPI ایالات متحده هستند.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

با توجه به فقدان رویدادهای ریسک، تقویم درآمد احتمالاً نقش بیشتری در حرکت قیمت‌ها در آستانه CPI آمریکا در فردا خواهد داشت. ما امروز تعداد زیادی از شرکت‌ها را گزارش می‌کنیم که مهمترین آنها AirBnB، Apollo Global Management و البته برنده بزرگ Occidental Petroleum در سال گذشته است.

image3.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

افکار نهایی و چشم انداز فنی

فعالان بازار هفته گذشته پایان بالقوه چرخه پیاده روی فدرال رزرو را تشویق کردند زیرا بازارهای سهام از نظر تاریخی از چنین حرکتی سود برده اند. با این حال، شرایط فعلی چالش برانگیز است، با داده های قوی مشاغل در روز جمعه، احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مدت طولانی تری همچنان افزایش می یابد. نظرسنجی سه ماهه وام دیروز فدرال رزرو نشان داد که استانداردهای وام دهی سخت تر و تقاضای ضعیف تر برای اعتبار از سوی شرکت های بزرگ و متوسط ​​در سه ماهه اول کاهش یافته است. نشانه‌ای که نشان می‌دهد اثرات عقب‌افتادگی چرخه پیاده‌روی شروع به عبور از اقتصاد کرده است و می‌تواند بر روند رو به جلوی سهام ایالات متحده تأثیر بگذارد.

S&P 500 نمودار روزانه – 9 مه 2023

image4.png

منبع: TradingView

با نگاهی به بازه زمانی روزانه در SPX، می‌توانیم بلاتکلیفی را که در اقدام اخیر قیمت منعکس شده است، ببینیم. پس از چاپ پایین ترین قیمت در 26 آوریل، قیمت پس از چاپ یک بالاترین بالاتر جدید قبل از چاپ مجدد یک بار پایین تر در هفته گذشته. با این حال، بالای 4200 نیز از آگوست 2022 ثابت بوده است. SPX از ابتدای سال 2023 در محدوده بین 3800 تا 4200 قرار گرفته است و هیچ شکست واضحی در چشم نیست. فشار فروش تا زمانی که زیر دستگیره 4200 باقی بمانیم ادامه خواهد داشت و با آزمایش مجدد MA 100 روزه در حدود علامت 4000 به احتمال زیاد به نظر می رسد. حمایت روزانه کلیدی 4100 و 4050 با مقاومت در حدود 4147 و البته علامت 4200.

نزدک 100 نمودار روزانه – 9 مه 2023

image5.png

منبع: TradingView

شاخص Nasdaq 100 دیروز قبل از بسته شدن به عنوان یک شمعدان doji، یک بالاترین YTD جدید را چاپ کرد. ما شاهد کاهش قیمت آتی نزدک تا این لحظه در آستانه باز شدن در ایالات متحده بوده‌ایم، زیرا ما یک الگوی بالقوه دو بالای صفحه نیز در بازی داریم. همانند SPX، نزدک از ابتدای آوریل در محدوده 450 نقطه ای بین 12850 و 13300 گیر کرده است.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، ما از نظر فنی وارد بازار صعودی نزدک شده‌ایم، اما فشار نزولی همچنان ادامه دارد. فرصت‌های معاملاتی محدود به خود نشان می‌دهند، اما چشم‌انداز بلندمدت مبهم است.

نواحی اصلی حمایت روزانه در حدود 13195، 13107 و 12935 قرار دارند در حالی که مقاومت به ترتیب در حدود سطوح 13300، 13600 و 14000 قرار دارد.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع