S&P 500، Nasdaq 100 Price Action – فشار بیشتر در برابر خرد بازار


S&P 500 و Nasdaq 100 – پیش بینی ها و تحلیل های بنیادی

  • S&P 500 به بالاترین سطح چند ماهه خود چشم دوخته است.
  • نزدک 100 یک پرچم صعودی را تشکیل داده است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

مبانی تجارت روند

بازارهای سهام ایالات متحده همچنان از منطق بازار سرپیچی می کنند و به سمت سطوحی که آخرین بار چند هفته پیش مشاهده شده بود، عقب می نشینند. با توجه به اینکه نرخ نرخ “کمی بالاتر برای کمی طولانی تر” فدرال رزرو در بازار قیمت گذاری می شود، حداقل به معنای سنتی، سهام باید سطوح حمایت را آزمایش کند، نه سطوح مقاومت. در حالی که این روند همچنان دوست شماست، ممکن است بهتر باشد معامله‌گران قبل از ورود به بازار، بر اساس ریسک/پاداش، قیمت‌های بهتری را درخواست کنند.

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده ها، به زمان واقعی مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

S&P 500 در حال حاضر به سمت بالاتر حرکت می کند و در فاصله 50 امتیازی از چاپ یک رکورد جدید چند ماهه است. این کاهش بالاتر، که توسط میانگین متحرک 20 روزه کوتاه مدت پشتیبانی می شود، همچنان معامله گران را گیج می کند، زیرا بازده اوراق قرضه ایالات متحده به بالاترین حد چند هفته اخیر رسیده است. بازده بالاتر اوراق قرضه ایالات متحده باعث تقویت دلار آمریکا و کاهش قیمت سهام می شود. چشم انداز فنی با صلیب طلایی اخیر (تقاطع 50-/200 روزه) که احساسات را تقویت کرد، مثبت باقی می ماند، در حالی که یک سری پایین تر در میان مدت تایید می کند که معامله گران به کاهش خرید ادامه می دهند. خوشه ای از اوج های اخیر بین 4180 و 4208 وجود دارد که ممکن است حرکت فعلی را محدود کند یا حداقل کند کند، در حالی که اولین سطح حمایت حدود 4100 دیده می شود.

نمودار قیمت آتی S&P 500 (ES1!) – 16 فوریه 2023

image1.png

احساسات خرده فروشی S&P ثابت می ماند
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -5٪ 3% 0%
هفتگی -6٪ 8% 2%

داده‌های تجارت خرده‌فروشی نشان می‌دهد 37.78 درصد معامله‌گران لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.65 به 1 است. نت شورت معامله گران 0.87 درصد کمتر از دیروز و 10.09 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های 500 ایالات متحده ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز کمتر خالص است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب تجاری 500 ایالات متحده بیشتر شد.

حرکت بالاتر در نزدک حتی گیج کننده تر است زیرا نرخ های بالاتر بر بخش فناوری سنگینی می کند زیرا هزینه استقراض آنها برای تداوم رشد، افزایش می یابد. ممکن است بازار در حال حاضر به دنبال سطوح فعلی استقراض باشد و هزینه های استقراض کمتر را در اواخر سال در نظر بگیرد. تصویر فنی نزدک با وجود مجموعه ای از میانگین های متحرک متفاوت، دوباره مثبت به نظر می رسد. در حالی که هنوز یک صلیب طلایی 50/200 روزه شکل نگرفته است، این دو میانگین متحرک در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند و ممکن است در هفته‌های آینده متقاطع شوند. شکل گیری پرچم صعودی در نمودار روزانه در حال حاضر در حال پخش است و شکست تایید شده بالاتر به احساسات مثبت می افزاید و بازار را بالاتر می برد.

نمودار قیمت روزانه Nasdaq 100 Futures (NQ1!) – 16 فوریه 2023

image2.png

نظر شما در مورد S&P 500 و Nasdaq 100 – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع