S&P 500، Nasdaq 100 Outlook – چشم انداز شست پیش از فدرال رزرو


پیش بینی ها و تحلیل های S&P 500 و Nasdaq 100

  • S&P 500 – در وسط محدوده این هفته گیر کرده است.
  • نزدک 100 – برای کریسمس در جعبه قرار گرفته اید؟

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، بازارهای سهام ایالات متحده در این هفته کاهش یافته اند. فقدان بینش فدرال رزرو، به دلیل دوره خاموشی قبل از تصمیم چهارشنبه آینده FOMC، کمکی نکرده است و نوسانات در حال کاهش است. احتمالاً جلسه هفته آینده CPI ایالات متحده (سه شنبه) و فدرال رزرو (چهارشنبه) آخرین رویدادهای غالب بازار قبل از تعطیلات فصل خواهد بود، و مگر اینکه رئیس پاول چیزی غیرمنتظره بگوید، یا تورم انتظارات را با یک حاشیه شکست دهد/از دست بدهد، معامله گران ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنند. آخرین بار قبل از بستن کتاب هایشان در بازار شلیک کردند.

روایت غالب این هفته حذف بسیاری از سیاست‌های مقابله با کووید صفر در چین در برابر ترس‌های فزاینده رکود در ایالات متحده بوده است. اخبار خوب از چین به سرعت از بین رفت زیرا بازارها شروع به بررسی حذف اقدامات قرنطینه و تمرکز بر چشم انداز رو به وخامت رشد دومین بازار بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی کردند. قرائت‌های اخیر PMI چین نشان داد که فعالیت تجاری کاهش بیشتری یافته است، در حالی که با ناامید شدن صادرات و واردات، رقم مازاد تجاری در روز چهارشنبه کاهش یافت.

بدون هیچ صحبتی از سوی فدرال رزرو در این هفته، داده ها به عنوان محرک هر حرکتی هستند. NFPهای قوی جمعه گذشته به دلار آمریکا و بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت و به احساسات سهام ضربه زد، در حالی که رقم ISM این هفته ایالات متحده انتظارات را شکست داد و دلار را بیشتر تقویت کرد. داده های روز جمعه یک کیسه مختلط تا مثبت با PPI بالاتر از پیش بینی ها بود، در حالی که احساسات مصرف کننده میشیگان از انتظارات پیشی گرفت و انتظارات تورمی یک ساله کاهش یافت. روایت «خبر خوب، خبر بد برای بازار است» ممکن است اکنون دوباره به مد بازگردد و شاهین‌ها فرصتی برای افزایش بیشتر نرخ‌ها در پس‌زمینه اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار می‌بینند.

تقویم اقتصادی DailyFX هفته آینده باید با دقت دنبال شود.

image1.pngimage2.png

بیشترین خوانده شده: جدیدترین S&P 500 و Nasdaq 100 – احساسات نزولی پیش از فدرال رزرو غلبه کرد

S&P 500 در حدود سطح 3912 که اخیراً آزمایش شده است پشتیبانی می شود. روند نزولی بلندمدت همچنان غالب است در حالی که شاخص‌ها به زیر روند صعودی کوتاه‌مدت سقوط کرده‌اند.

نمودار قیمت روزانه آتی S&P 500 E-mini – 9 دسامبر 2022

image3.png
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -7٪ 2% -3٪
هفتگی 20% -5٪ 6%

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 51.84 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به فروش کوتاه 1.08 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 4.34 درصد کمتر از دیروز و 30.96 درصد بیشتر از هفته گذشته است. نت-شورت معامله گران 2.54 درصد بیشتر از دیروز و 11.70 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های 500 ایالات متحده ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب تجاری 500 ایالات متحده بیشتر شد.

نزدک 100 در ماه گذشته در یک جعبه گیر کرده است و به احتمال زیاد به همین شکل باقی خواهد ماند مگر اینکه تصمیم هفته آینده CPI و/یا FOMC شاخص فناوری را دچار وقفه کند. در حالی که اقدامات اخیر قیمت نشان می دهد که یک پرچم صعودی ایجاد شده است، روند نزولی قوی همچنان بر نزدک تاثیر می گذارد.

نمودار قیمت روزانه آتی Nasdaq 100 E-mini – 9 دسامبر 2022

image4.png

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ شاخص های ایالات متحده – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع