S&P 500، Nasdaq 100 کاهش پیش از داده های کلیدی تورم ایالات متحده. رالی تمام شد؟


چشم انداز سهام ایالات متحده:

  • S&P 500 و Nasdaq 100 برای دومین روز متوالی به دلیل جو شکننده بازار کاهش یافتند.
  • به نظر می رسد معامله گران از اتخاذ مواضع جهت دار بزرگ قبل از گزارش اقتصادی کلیدی که می تواند بر چشم انداز سیاست پولی فدرال رزرو تأثیر بگذارد اجتناب می کنند.
  • داده‌های تورم ماه جولای آمریکا که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود، در روزهای آینده لحن وال استریت را تعیین خواهد کرد

بیشترین خوانده شده: S&P 500، Nasdaq 100، Dow Technical Outlook برای روزهای آینده

سهام ایالات متحده در روز سه شنبه تحت تاثیر احساسات ناامید کننده در میان افزایش عدم اطمینان در مورد اقتصاد در مواجهه با کند شدن فعالیت و تورم بسیار بالا. در زنگ پایانی، S&P 500 با 0.42 درصد کاهش به 4122 واحد رسید و برای دومین روز متوالی جایگاه خود را از دست داد و فناوری اطلاعات و اختیارات مصرف کننده در میان بخش های اصلی عقب نشینی کردند. در جاهای دیگر، نزدک 100 با 1.15 درصد کاهش به 13008 واحد رسید، زیرا تسلا و انویدیا، دو شرکتی که وزن زیادی در شاخص فناوری دارند، به دلیل ترس از بدتر شدن درآمدشان متحمل ضررهای سنگین شدند.

جدای از لحن محتاطانه وال استریت، بسیاری از معامله گران ترجیح دادند پیش از انتشار داده های اقتصادی کلیدی که می تواند روحیه را تقویت کند یا جهش اخیر بازار سهام را از بین ببرد، در حاشیه بمانند: آخرین گزارش تورم.

اداره آمار کار ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف کننده جولای را صبح چهارشنبه منتشر خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که CPI سرفصل پس از افزایش 1.3 درصدی در ماه ژوئن به 0.2 درصد نسبت به ماه قبل برسد. با این نتیجه، کاهش تورم سالانه به 8.7 درصد از 9.1 درصد قبلی کاهش یافته است که یک بهبود جهت دار آهسته اما خوشایند است.

برای از سرگیری احیای شدید سهام در اواخر ماه گذشته، نیروهای تورمی باید نشان دهند نشانه های قانع کننده اعتدال، زیرا این تنها راهی است که فدرال رزرو در اواخر امسال یا در سال 2023 موضع کمتر جنگ طلبانه اتخاذ می کند. این بدان معناست که هرچه شاخص CPI فردا پایین تر باشد، برای دارایی های پرخطر بهتر است. از سوی دیگر، اگر داده‌ها به سمت بالا غافلگیر شوند، همانطور که بارها در سال 2022 اتفاق افتاده است، سهام می‌تواند به شدت فروخته شود زیرا معامله‌گران شروع به قیمت‌گذاری در مسیر شیب‌دار افزایش نرخ بهره می‌کنند.

آنالیز فنی نزدک 100

Nasdaq 100 در هفته‌های اخیر به شدت افزایش یافت، اما اکنون پس از شکست در رفع مقاومت کانال در منطقه 13350، شروع به عقب‌نشینی کرده است. در حالی که سوگیری بازیابی هنوز باطل نشده است، اگر فروشندگان موفق شوند در روزهای آینده شاخص را به زیر سطح روانی 13000 برسانند، وضعیت ممکن است تغییر کند. اگر این سناریوی نزولی اجرا شود، به طور بالقوه می‌توانیم شاهد حرکت به سمت 12600 باشیم و به دنبال آن یک آزمون مجدد طبقه 12250 نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه خواهیم داشت.

از طرف دیگر، اگر خریداران دوباره ظاهر شوند و شاخص را بالاتر ببرند، مقاومت اولیه در 13350 ظاهر می شود. اگر قیمت ها به طور قاطع از این سقف بشکنند، حرکت صعودی می تواند شتاب بگیرد و راه را برای صعود به سمت 13550 هموار کند.

نمودار فنی نزدک 100

نمودار فنی NDX nasdaq 100

نمودار NASDAQ 100 با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • آیا تازه شروع کرده اید؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع