S&P 500، Nasdaq 100 بازیابی را با افزایش تسلا افزایش می دهند، سهام انرژی در کاهش نفت فرو می رود


چشم انداز سهام ایالات متحده:

  • S&P 500 و Nasdaq 100 برای سومین روز متوالی صعود کردند و در بهترین سطح خود از اوایل ژوئن بسته شدند.
  • تسلا نزدیک به 10 درصد افزایش درآمد را افزایش می دهد. در همین حال، با کاهش قیمت نفت، سهام انرژی فروخته می شود
  • اطلاعات PMI ایالات متحده در روز جمعه توجه مردم را به خود جلب خواهد کرد

بیشترین خوانده شده: داو جونز با مقاومت روند نزولی مواجه می شود. حالا چی؟

شاخص‌های اصلی سهام ایالات متحده در روز پنجشنبه در بحبوحه روحیه خوش‌بینانه وال استریت صعود کردند. در حالی که برخی از سهام موفق شدند برای یک روز دیگر سودهای قابل توجهی را به ثبت برسانند، برخی دیگر خیلی خوب عمل نکردند، با وسعت بازار چندان قوی نبودند، نشانه ای از این که سرمایه گذاران انتخابی هستند و سرمایه را بی رویه در دارایی های ریسک به کار نمی برند.

در زنگ پایانی، S&P 500 با جهش 0.99 درصدی به 3999 رسید، با اختیار مصرف کننده پیشتاز و انرژی روند را کاهش داد. سهام در تجارت سوخت فسیلی، مانند اکسون موبیل و Occidental Petroleum، پس از سقوط بیش از 3 درصدی قیمت نفت متحمل ضررهای سنگینی شدند. در جاهای دیگر، نزدک 100 با جهش 1.44 درصدی به 12619 واحد رسید و در بهترین سطح خود از 9 ژوئن به پایان رسید، که با افزایش 10 درصدی تسلا در پی افزایش درآمد شرکت ها تقویت شد. آخرین اما نه کم‌اهمیت، داو عملکرد ضعیفی از همتایان خود داشت و با 0.5 درصد افزایش به 32037 واحد رسید زیرا Verizon و IBM در ساعات عادی معاملات تحت فشار قرار گرفتند.

با نگاهی به آینده، فصل سود همچنان بیشترین توجه را به خود جلب خواهد کرد زیرا سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد تأثیر تورم بالا، کاهش تقاضا و شرایط مالی سخت تر بر شرکت های آمریکایی هستند. در روز جمعه هیچ نسخه مهمی وجود نخواهد داشت، اما قرار است شرکت های بزرگی مانند اپل، مایکروسافت، آلفابت، متا و ویزا هفته آینده نتایج خود را اعلام کنند. در حالی که اجرای سه ماهه مهم خواهد بود، معامله گران باید روی راهنمایی ها و نظرات در مورد چشم انداز تمرکز کنند تا ببینند آیا این شرکت های بزرگ برای یک رکود قابل توجه آماده می شوند یا خیر.

از نظر تقویم اقتصادی ایالات متحده، یک رویداد بسیار تأثیرگذار وجود دارد که باید دقیقاً قبل از تعطیلات آخر هفته به آن توجه داشت: نظرسنجی PMI تولید و خدمات ژوئیه توسط S&P Global. در حالی که انتظار می‌رود داده‌ها بیشتر سرد شوند، این میزان کاهش سرعت است که بیشترین اهمیت را دارد. اگر هر دو بخش منقبض شوند یا نزدیک به کوچک شدن شوند، احساسات ممکن است در پاسخ به ترس از رکود بدتر شود. یک محیط رکودی که معمولاً منجر به بیکاری بالا و مصرف کمتر می شود، برای سهام، به ویژه شرکت های دوره ای که درآمد آنها به رشد اقتصادی سالم بستگی دارد، مضر خواهد بود.

نمودار فنی S&P 500

S&P 500 به طور پیوسته افزایش یافته است، به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه خود رسیده است و در روزهای اخیر از محدوده بازار نزولی خارج شده است و سیگنال مثبتی را برای معامله گران فنی ارسال می کند. اما از آنجایی که نفس بازار به طور معناداری بهبود نمی یابد، این می تواند یکی دیگر از جهش های گربه مرده باشد که با نقدینگی ضعیف تقویت شده است. زمان مشخص خواهد کرد، اما برای اطمینان از پایداری بهبود، تعداد سهام شرکت کننده در روند صعودی باید افزایش یابد.

با تمرکز بر عملکرد قیمت، اگر گاوها بتوانند شاخص را در جلسات آتی بالاتر ببرند، مقاومت اولیه در 4060 و به دنبال آن 4170 ظاهر می شود. از طرف دیگر، اگر فروشندگان بازگردند و جرقه کاهش نزولی را ایجاد کنند، منطقه 3900 می تواند به عنوان پشتیبان در عقب نشینی عمل کند، اما اگر نتواند حفظ شود، شاخص ممکن است در راه آزمایش مجدد طبقه 3820 باشد.

نمودار فنی S&P 500

نمودار فنی S&P 500

نمودار روزانه S&P 500 با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع