S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones: Grinding into Key Resistance


نکات بحث شاخص ها:

  • S&P 500 تقریباً 14.62 درصد بالاتر از پایین ترین سطح ماه ژوئن است، به طوری که نزدک 100 تا 20.92+ درصد و داو 11.13 درصد در مدت زمان مشابه حرکت کرده است.
  • تا کنون در سال 2022 یک جنگ طناب کشی رخ داده است، خرس ها به دلیل نگرانی های افزایش نرخ و تورم حرکت می کنند و گاوها به فروش گسترده در نیمه اول سال واکنش نشان می دهند. سوال بزرگتر این است که کدام موضوع بعدی را به خود اختصاص می دهد و یک نقطه تصمیم گیری بزرگ در آن بحث مطرح است تقویم اقتصادی برای چهارشنبه، با انتشار داده های CPI برای ماه جولای.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.
  • پیش بینی های فصلی به تازگی از DailyFX منتشر شده است و من نوشتم بخش فنی پیش بینی دلار آمریکا. برای دریافت متن کامل بر روی لینک زیر کلیک کنید.

در طول هفت هفته گذشته در بازار سهام ایالات متحده، این یک روند سریع بوده است. سهام در اواسط ژوئن پایین آمدند، نزدک یک روز پس از تصمیم گیری نرخ FOMC در ماه گذشته به پایین ترین حد دو ساله خود رسید و S&P 500 آن را یک روز بعد پایین آورد.

از آن به بعد، گاوهای نر بزرگ و سرسخت بوده اند. چیزی که در ابتدا شبیه یک رالی کوتاه به نظر می رسید، تمدید شده و اکنون به هفته هشتم خود می رود، به طوری که S&P 500 تا 14.62 درصد و نزدک 100 20.92 درصد در مدت زمان مشابه افزایش یافته است. بنابراین، از نظر فنی، این یک بازار صعودی در نزدک با 20٪ است.

منبع بحث، سیاست فدرال رزرو و این است که بانک تا چه حد ممکن است به نوعی محور نزدیک باشد. همانطور که داده های اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه دوم شروع به تغییر کردند، امید ایجاد شد که فدرال رزرو ممکن است استراتژی افزایش نرخ خود را متوقف کند تا به افزایش نرخ هایی که قبلا انجام داده اند زمان بیشتری برای انتقال به اقتصاد بدهد. چند نظر از رئیس پاول در آخرین کنفرانس مطبوعاتی FOMC وجود داشت که گاوها را امیدوار کرد ارزیابی واکنش بازار، با سقوط سهام پس از آخرین افزایش نرخ، به نظر می رسد که شواهدی برای حمایت از این تز وجود دارد.

با این حال، هفته گذشته کمی تغییر در ترکیب ایجاد کرد. جریانی از سخنرانان فدرال رزرو به بازارها یادآوری کردند که هنوز با تشدید سیاست ها تمام نشده اند. تورم همچنان تند است و فدرال رزرو در رسیدگی به تورم «به هیچ وجه انجام نشده است»، علیرغم اینکه در «نرخ خنثی» همان طور که رئیس پاول تنها یک هفته قبل اظهار داشت.

این هفته با انتشار روز چهارشنبه تورم دوباره در کانون توجه قرار گرفت داده های CPI برای ماه جولای و مقداری نرم شدن در شماره تیتر وجود دارد – که در ماه گذشته 9.1٪ چاپ شد اما انتظار می رود در ژوئیه 8.7٪ باشد. با این حال انتظار می رود تورم اصلی از 5.9 درصد در ماه گذشته به 6.1 درصد افزایش یابد.

S&P 500

S&P 500 از یک تشکیل گوه در حال سقوط چند هفته پیش و از آن زمان به تجمع خود ادامه داده است. هفته گذشته شاهد یک منطقه مقاومت بودیم که از سطح فیبوناچی در 4085 تا قبل از آن ادامه داشت. قیمت اکشن نقطه پشتیبانی قیمت در 4138. قیمت در روز چهارشنبه شکست خورد و از آن زمان تا کنون به روند صعودی خود ادامه داده است.

S&P 500 همانطور که از حمایت قبلی گرفته شده است در یک منطقه مقاومت عظیم قرار دارد و با توجه به اینکه چقدر در این منطقه در فوریه/مارس و دوباره در ماه می/ژوئن مانند آن در این منطقه نشان داده شده بود، سطوح زیادی برای خروج وجود دارد. به عنوان عمل کرد حمایت تبدیل شده به مقاومت.

سربار یکی دیگر از نقاط کلیدی است که از 4223 تا 4258 را در بر می گیرد. مشخصاً، نوار هفتگی هفته گذشته در S&P 500 به عنوان قیمت بسته شد. دوجی، نشانه بلاتکلیفی است. و با توجه به سرفصل‌ها، با پر سر و صدای بلندگوهای فدرال رزرو در برنامه‌های افزایش نرخ بهره، به نظر می‌رسد که پس‌زمینه اساسی با این نشانه‌های فنی مطابقت دارد. این هفته، تا کنون، شاهد صعود گاوهای نر بوده است و شاخص در حال آزمایش بالاترین سطح هفته گذشته است.

نمودار قیمت روزانه S&P 500

نمودار روزانه SPX

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

SPX کوتاه مدت

با توجه به اینکه قیمت در حال حاضر دوباره آن نقطه مقاومت را از بالاترین سطح هفته گذشته پس از نزول به منطقه حمایت آزمایش می کند، پتانسیل شکست صعودی در اینجا وجود دارد. نقطه مقاومت بعدی که من دنبال می کنم در یک است قیمت قبلی نوسان کم از 4195. فراتر از آن، سطح فیبوناچی در 4223 وارد می شود و به دنبال آن نوسان قیمت دیگری در 4258 رخ می دهد.

اگر گاوها بتوانند به سرعت خود ادامه دهند، 4303 به عنوان یک نقطه جالب توجه قبلی است دو رویه/تشکیل سه تاپ.

در مورد پشتیبانی – عدد بزرگ 4085 است، یعنی 38.2% اصلاحی از فروش امسال. این قیمت در هفته گذشته مورد حمایت قرار گرفت و اگر خرس ها بتوانند فشار ایجاد کنند، مضامین نزولی می توانند کمی جالب تر شوند.

نمودار قیمت چهار ساعته S&P 500

نمودار چهار ساعته spx es spy sp500

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

تست ترند لاین نزدک 100

نزدک 20.92 درصد نسبت به پایین ترین سطح ماه ژوئن افزایش یافته است که در هر زمینه ای رقمی فوق العاده است. اما اکنون این روند با یک آزمون کلیدی روبرو است خط روند که می توان با اتصال نوسان های نوامبر و آوریل پیدا کرد.

این پیش بینی خط روند در روز جمعه وارد عمل شد و به حفظ اوج کمک کرد. در اوایل این هفته مورد انتقاد قرار گرفت، اما گزارش درآمد NVDA قبل از بازار به کاهش قیمت ها کمک کرد.

بار جمعه به عنوان بسته شد غرق نزولی، اگرچه یک تجمع دیرهنگام وجود داشت که ته آن شمع را نرم کرد و با مقداری طولانی چاپ شد فتیله، که برای یک فروکش نزولی ایده آل نیست. اما، مورد مورد علاقه برای این هفته این است که آیا از این بالاتر قبل از چاپ چهارشنبه CPI دفاع می شود یا خیر.

یک منطقه پشتیبانی عظیم درست در زیر وجود دارد که از 12894 تا 13050 را شامل می شود. برای فروشندگانی که به بازگشت روند نزولی نگاه می کنند، فشار به زیر 12814 جالب خواهد بود.

برای مقاومت بعدی، تشکیل سه گانه قبلی وجود دارد که به 13535 رسید.

نمودار روزانه نزدک 100

روزانه نزدق

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

داو جونز

در کوتاه مدت، داو نسبت به هر یک از شاخص های بالا صعودی تر به نظر می رسد. در حالی که S&P و Nasdaq هر دو در اطراف سطوح مقاومت کار می کنند، معاملات آتی Dow پس از باز شدن سهام ایالات متحده در حال شکستن هستند. و هفته گذشته شاهد دفاع در یک نقطه کلیدی از حمایت فیبوناچی متقابل بودیم که حول منطقه 32400 در نمودار ترسیم شد. اینجاست که 38.2 درصد اصلاح فیبوناچی از فروش سال 2022 می‌نشیند، و نشانگر 50 درصدی همان حرکت روی 33236 است، که من آن را برای نقطه مقاومت بعدی در داو جونز دنبال می‌کنم.

نمودار هشت ساعته داو

نمودار هشت ساعته داو جونز

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع