S&P 500، Nasdaq و Dow Rally به عنوان قوانین ریسک پذیر در میان دلار نرم


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • این S&P 500رالی، داو و نزدک 100 به بالاترین حد دو هفته گذشته در بحبوحه ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا رسید.
  • انتظارات تورمی فدرال رزرو نیویورک در پایین ترین سطح در ماه ها
  • همه چشم ها هستند بر فردا CPI ایالات متحده و هفته آینده تصمیم سیاست پولی FOMC

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: S&P 500، Nasdaq 100: گاوها پس از غلبه بر صعودی هفته گذشته به CPI فشار می آورند

شاخص‌های سهام ایالات متحده وضعیت ریسک‌پذیری هفته گذشته را پشت سر گذاشت و روز دوشنبه در محدوده مثبت به پایان رسید و چهار روز متوالی افزایش یافت و به بهترین سطح خود در دو هفته گذشته رسید. فقدان داده های مهم در مورد تقویم اقتصادی و یک جلسه آرام به دلیل “دوره خاموشی” فدرال رزرو قبل از تصمیم سپتامبر FOMC در 21 سپتامبر، احتمالا به ریسک دارایی ها کمک کرده است.

در پایان، داوجونز 0.72 درصد رشد کرد در حالی که S&P 500 1.07 درصد رشد کرد که ناشی از رشد در همه بخش ها بود، اما به ویژه با افزایش 1.83 درصدی انرژی. روغن قیمت ها روز دوشنبه در بحبوحه نگرانی های عرضه افزایش یافت زیرا دولت های اروپایی این سوال را مطرح کردند که آیا ایران واقعا متعهد به احیای توافق هسته ای 2015 است.

علاوه بر این، سهام داروسازی مانند Gilead Sciences و Bristol Myers، عملکرد قوی‌تری داشتند که باعث تقویت بیشتر S&P 500 شد. سهام هر دو شرکت امروز بیش از 3 درصد افزایش یافت.

از نقطه نظر فنی، S&P 500 پس از بسته شدن بالای SMA 100 روزه در جمعه گذشته، شتاب صعودی خود را حفظ کرده است، و قیمت ها اکنون به طور آزمایشی به سطح روانی 4200 نزدیک می شوند، اما آزمون واقعی می تواند در 200-دay ساجرا کردن مترoving آحد، جایی که شاخص در ماه گذشته متوقف شد.

نمودار روزانه S&P 500 (ES).

نمودار روزانه S&P 500 (ES).

نمودار روزانه مینی آتی S&P 500 (ES) با استفاده از TradingView تهیه شد

با تمرکز بر روی Nasdaq 100، معیار فناوری 1.2 درصد افزایش یافت که ناشی از اخبار مثبت اپل بود که به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید خود را برای آیفون‌ها منتشر کرد. این به‌روزرسانی مدت‌ها منتظر بود، زیرا امکان سفارشی‌سازی بیشتر iMessages، ایمیل‌ها، پیام‌های متنی با کاربران اندروید و دیکته هوشمندتر را فراهم می‌کرد. سهام اپل در آن روز 3.85 درصد افزایش یافت.

امروز نیز کاهش ارزش دلار آمریکا به ریسک پذیری کمک کرد. ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی پیش از رویدادی پر تاثیر در صبح سه شنبه: داده های CPI ایالات متحده کاهش یافت.

خوش بینی فزاینده ای وجود دارد که چشم انداز تورم می تواند به بهبود ادامه دهد. نظرسنجی انتظارات تورمی فدرال رزرو نیویورک که امروز منتشر شد، این احساس را تقویت کرد. بر اساس این گزارش، انتظارات تورمی یک ساله از 6.2 درصد در ماه ژوئیه به 5.7 درصد کاهش یافت که پایین ترین رقم در 10 ماه گذشته است. در همین حال، چشم انداز سه ساله از 3.2 درصد قبلی به 2.8 درصد کاهش یافت که کمترین میزان در نزدیک به دو سال اخیر است.

در حالی که برخی از معامله گران بر این باورند که CPI به اوج خود رسیده است، توجه به این نکته مهم است که فدرال رزرو به وضوح اعلام کرده است که بازار کار همچنان در تنگنا قرار دارد و تا زمانی که تورم در مسیر خوبی برای همگرایی به هدف 2 درصدی قرار نگیرد، افزایش نرخ ها را متوقف نخواهد کرد. که حرکت امروز دلار آمریکا می تواند فقط یک اصلاح باشد.

در این زمینه باید به افزایش اخیر یورو نیز اشاره کرد. پس از اینکه بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته نرخ بهره را 75 واحد افزایش داد، ارز رایج توانسته است در برابر دلار آمریکا قدرت بیشتری ایجاد کند. اظهارنظرهای بی‌رحمانه مقامات بانک مرکزی اروپا و همچنین برنامه‌های بروکسل برای یارانه دادن به هزینه‌های انرژی در پی اقدام روسیه برای قطع عرضه گاز طبیعی به منطقه، نرخ ارز را به یک خط روند اصلی نزدیک‌تر کرده است.

نمودار روزانه EUR/USD

نمودار روزانه EUR/USD

نمودار روزانه EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

با این حال، سطح مهم بعدی برای تماشای EUR/USD 1.0200 است. نزدیک شدن به بالاتر از این مقاومت فنی می تواند به گاوها دلیلی برای بالا بردن قیمت ها به سمت 1.0370 بدهد.

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

  • تازه شروع کردی؟ دانلود کنید راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع