S&P 500، Nasdaq و Dow Eke در جلسات مختلط سودهای اندکی را از دست دادند


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

• S&P 500، Dow و Nasdaq 100 در یک جلسه نسبتاً متلاطم موفق می شوند در محدوده مثبت به پایان برسند.

• سرمایه گذاران همچنان نگران دورنمای تورم هستند

• همه نگاه ها به خرده فروشی فردا و تصمیم سیاست پولی FOMC در هفته آینده است

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: S&P 500، Nasdaq 100 Post سود اندکی پس از سه شنبه پر فراز و نشیب داشتند

شاخص های سهام آمریکا در روز چهارشنبه نتوانستند جهت روشنی پیدا کنند و پس از یک جلسه متلاطم، با افزایش های حاشیه ای به پایان رسیدند. سرمایه گذاران امروز مجموعه جدیدی از اعداد تورم درون خطی را پس از انتشار ناامیدکننده CPI دیروز، که بیشترین کاهش را در دو سال اخیر ایجاد کرد، ارزیابی کردند.

در پایان، Dow و S&P 500 در محدوده مثبت به پایان رسیدند و به ترتیب 0.10% و 0.34% بسته شدند. پیشرو برخی از دستاوردها بخش اختیاری مصرف کننده بود که با اخبار مربوط به افزایش راهنمایی استارباکس تقویت شد. و در بخش انرژی، در حالی که قیمت نفت پس از اینکه گزارش آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که تقاضا همچنان قوی باقی خواهد ماند زیرا برخی از مصرف کنندگان از گاز طبیعی به نفت روی می آورند، قیمت نفت افزایش متوسطی داشت. همچنین کاهش بیش از حد انتظار موجودی بنزین از قیمت این کالا حمایت کرد. در همین حال، بخش ضعیف S&P 500 املاک و مستغلات بود. افزایش نرخ بهره و محدودیت های عرضه در بازار مسکن گران قیمت، فشار نزولی بر تقاضا وارد می کند.

در همین یادداشت، نزدک 100 پس از اعلام آمادگی شرکت داروسازی مدرنا برای عرضه واکسن کووید به چین، توانست در محدوده مثبت به پایان برسد و 0.74 درصد رشد کرد.

نمودار روزانه S&P 500 (ES).

نمودار روزانه مینی آتی S&P 500 (ES) با استفاده از TradingView تهیه شد

در بخش اقتصادی، گزارش PPI اوت امروز منتشر شد. در حالی که شاخص سرفصل قیمت‌های عمده‌فروشی کاهش قابل انتظاری را نسبت به سال گذشته نشان داد، شاخص اصلی کمی بالاتر از حد پیش‌بینی‌شده قرار گرفت و در کل لحن محتاطانه‌ای را در وال استریت ایجاد کرد، اما چیزی شبیه به اپیزود روز سه‌شنبه نبود.

نتایج دیروز CPI باعث فروش عمده در شاخص‌های سهام شد، زیرا معامله‌گران منتظر اطلاعاتی بودند که می‌تواند منجر به “محور خط‌مشی” توسط FOMC شود، اما داده‌ها شگفت‌زده شدند و سفته‌بازان را در سمت اشتباه معامله قرار داد و آنها را مجبور کرد. به سرعت از موقعیت خود خارج شوند، وضعیتی که احتمالاً این شکست را تشدید می کند.

هفته آینده، زمانی که FOMC تصمیم خود در مورد نرخ بهره در ماه سپتامبر را اعلام کرد و خلاصه جدید پیش‌بینی‌های اقتصادی خود را منتشر کرد، ما ایده بهتری از نحوه واکنش سیاست‌گذاران به تحولات تورمی اخیر خواهیم داشت. بازار انتظار دارد شاهد افزایش 75 واحد پایه دیگر در هزینه های استقراض باشد، اما برخی بانک ها اکنون تعدیل 100 واحد پایه را پیش بینی می کنند.

ابزارهای آموزشی برای تاجران

• آیا تازه شروع کرده اید؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX

• آیا دوست دارید در مورد شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید

• داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع