S&P 500، Nasdaq و Dow با باقی ماندن خرس‌ها در صندلی راننده ضررهای خود را افزایش می‌دهند.


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • این S&P 500، داو و نزدک 100 اسلاید به نزدیک به پایین ترین سطح ماهانه خود به پایان برسانند
  • اعضای FOMC رد احتمال oکاهش نرخ f در سال 2023
  • همه نگاه ها همچنان به داده های NFP در روز جمعه است

بیشترین خوانده شده:تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، AUD/USD، USD/CHF، USD/JPY

بازارهای سهام آمریکا ماه آگوست را با خوش بینانه آغاز کردند با توجه به انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو می تواند سرعت چرخه انقباض خود را در میان شرط بندی هایی که تورم به اوج خود رسیده است و بدترین ها به پایان رسیده است، کند کند. اما همانطور که روزها گذشت و مقامات FOMC به وضوح بیان کردند که مهار فشارهای بی رویه قیمت هدف اصلی آنها حتی به قیمت یک اقتصاد ضعیف تر بود، شاخص ها متزلزل شدند. در این زمینه، تیاو داو و اس اند پی 500 متر عقب نشینیسنگ معدن از 3.7٪ دژاو ماه نزدک 100به نوبه خود،بیش از 5 درصد از دست داد ارزش آن در همان دوره

امروز همانطور که وال استریت به ارزیابی اثرات نرخ بهره بالاتر، شاخص های ایالات متحده ادامه داد حذف یک رالی صبح زود، برای چهارمین روز متوالی پایین تر به پایان رسید، احساسات نشانه رو به وخامت است. عمق پایین بازار و اظهارنظرهای مقامات فدرال رزرو مانند مستر از کلیولند و ویلیامز از نیویورک ممکن است به تضعیف روحیه جلسه کمک کرده باشد. هر دو عضو کاهش هزینه های استقراض در سال 2023 را رد کرد و در عین حال تاکید کرد که نرخ بهره ممکن است در سال آینده به بالای 4 درصد برسد.

بعلاوه، علیرغم تقاضاهای کمتر برای وام مسکن و نرم‌تر شدن تعداد استخدام‌های خصوصی در ایالات متحده -که نشان‌دهنده کاهش احتمالی رشد در چنین بخش‌هایی است، ارقام آنقدر ضعیف نیستند که نشان دهنده رکود اقتصادی و چرخش در سرعت چرخه انقباض فدرال رزرو باشند.

در پایان، داو جونز با یک به پایان رسید افت 0.88 درصدی و S&P 500 با افت 0.78 درصدی به پایین ترین حد ماهانه رسید. سطح پشتیبانی بعدی S&P حدود 3918 است 23.6٪ اصلاح فیبوناچی.

نمودار روزانه S&P 500 (SPX).

نمودار روزانه S&P 500 (SPX).

نمودار روزانه S&P 500 (SPX) با استفاده از TradingView تهیه شد

از نظر عملکرد روزانه، همه بخش‌های S&P 500 به استثنای خدمات ارتباطی که ثابت ماندند، پایین‌تر معامله شدند. اخبار شرکت هایی مانند Bed Bath and Beyond، Robinhood و HP ممکن است ضعف در فضای سهام را تقویت کرده باشد.

Bed Bath و Beyond که در اوایل ماه جاری در احیای سهام میم ظاهری افزایش یافتند، امروز یک برنامه استراتژیک برای هموار کردن مسیر خود اعلام کردند.، که خواستار انتشار سهام جدید و تعطیلی بیش از 100 فروشگاه است.

در یک جلو متفاوت، ذکر رفتار از gقدیمی در میان محیط فعلی افزایش نرخ بهره. شمش علیرغم اینکه پوششی در برابر تورم محسوب می شود، برای پنج ماه متوالی کاهش یافته است. نرخ های بالاتر در اقتصاد افزایش هزینه فرصت برگزاری فلزات گرانبها، ساخت دارایی های بدون بازده جذابیت کمتر به همین دلیل، XAU/USD بیش از 14 درصد از بالاترین سطح ماه آوریل افت کرده است، و با توجه به موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو همچنان احتمال زیان بیشتر وجود دارد.

همبستگی بین قیمت طلا و بازده خزانه داری ایالات متحده (US-10Y)

همبستگی بین خزانه داری 10 ساله آمریکا و طلا

منبع: TradingView

نمودار ماهانه طلا

نمودار ماهانه طلا

نمودار ماهانه طلایی که با استفاده از TradingView تهیه شده است

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود کنید راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع