S&P 500، Nasdaq، Dow Rise در Dovish Powell


تجزیه و تحلیل سهام ایالات متحده (S&P500، Nasdaq 100 و Dow Jones)

  • با بهبود احساسات جهانی، سهام “چراغ سبز” را از پاول دریافت می کند
  • Nasdaq سنگین فناوری بر S&P و Dow برتری دارد – در حال افزایش از سطح پایین تر
  • S&P 500 با در دسترس بودن خط روند بلندمدت از ناحیه حمایت بالاتر می رود
  • داو جونز انعطاف‌پذیرترین شاخص‌ها بوده است و در حال حاضر وارد بازار صعودی شده است
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

سهام با بهبود احساسات جهانی، “چراغ سبز” را از پاول دریافت کنید

اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، عصر دیروز تقریباً تا آنجایی که او می‌توانست ابراز کند، با افزایش تعداد فزاینده‌های فدرال‌رزرو در داخل فدرال رزرو بود. اگر ذهن خود را به صورتجلسه فدرال رزرو در نوامبر برگردانید، که تأیید می کند “اکثریت قابل توجهی از شرکت کنندگان در نظر داشتند که کاهش سرعت افزایش احتمالاً به زودی مناسب خواهد بود”. این پایه و اساس سخنرانی دیشب پاول را ایجاد کرد که در آن او نسبت به خطر انقباض بیش از حد هشدار داد و به افزایش کندتر 50 bps در دسامبر اشاره کرد.

بازارهای سهام ایالات متحده به شدت پذیرای حتی کوچکترین خبرهای خوب هستند و بنابراین در پشت بیانیه پیشرفت کردند. Nasdaq سنگین فناوری که اخیراً از S&P 500 و Dow Jones عقب مانده بود، بیشترین رشد را داشت، کمی کمتر از 4.5٪ با S&P 500 3٪ و Dow 2.18٪.

تأثیر حمایتی بیشتر برای ارزش‌گذاری بالاتر سهام حول محور کاهش اقدامات قرنطینه در چین پس از اعتراضات گسترده است. سهام آسیایی با توجه به بی ثباتی و ثبت موارد جدید کووید که در زمستان امسال این کشور را فراگرفته، ضعیف باقی می مانند. بالاترین رقم قبلی در آوریل که 29520 مورد جدید کووید-19 بود، با اعداد اخیر که حدود 71310 نفر هستند، تحت الشعاع قرار گرفته است.

نزدک 100

Nasdaq 100 با وجود اینکه از دو شاخص دیگر ایالات متحده عقب افتاده بود، دیروز بهترین عملکرد را داشت. نرخ‌های بهره بالاتر طبیعتاً برای سهام‌های رشد فناوری که در تبدیل سود ثابت با مشکل مواجه هستند، چالشی ایجاد می‌کند. چالش های صعودی بیشتر در سطح 12250 ظاهر می شود که از سال های 2020، 2021 و 2022 اهمیت دارد. پس از آن، 12950 سطح بعدی مقاومت است.

یک عقب نشینی احتمالی پس از پیشرفت اخیر می تواند در 11.540 باقی بماند – سطحی که در آن حرکت قیمت در پیشروی حرکت بالاتر جمع شده بود. نزدک احتمالاً در موقعیت اصلی قرار گرفته است، زیرا به سختی از پایین ترین سطح خود حرکت کرده است و بنابراین، اگر حرکت صعودی ادامه یابد، می تواند هنوز فضایی برای حرکت داشته باشد.

نمودار روزانه آتی نزدک 100 E-Mini

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

S&P 500

S&P 500 نسبتاً بهتر از نزدک عمل کرده است و جهش تمیزی بالاتر از منطقه حمایتی 3050 نشان داده است. این افزایش اکنون خط روند نزولی بلندمدت حمایت را وارد میدان کرده و به عنوان نزدیکترین ناحیه مقاومت ظاهر می شود. خط روند در گذشته بسیار قوی بوده است، به این معنی که یک شکست در بالا، با شتاب کافی، به یک برگشت صعودی وزن می‌افزاید، اگرچه هنوز برای رسیدن به این نتیجه خیلی زود است. سطح بعدی مقاومت از طریق اصلاح فیب 23.6% حرکت 2020 – 2021 (4180) ظاهر می شود.

پشتیبانی در ناحیه 3950 قرار دارد و به دنبال آن پشتیبانی خط روند افزایشی (نقطه دار)، 3860 و سپس سطوح فیب منطبق در حدود 3800 قرار دارد.

نمودار روزانه آتی S&P 500 E-Mini

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

image2.png

داو جونز

داو جونز، همانطور که قبلاً ذکر شد، انتخاب سه شاخص ایالات متحده بوده است، زیرا از نظر فنی پس از افزایش بیش از 20 درصدی نسبت به پایین ترین سطح اکتبر، بازار نزولی را ترک کرده است. نگه داشتن بالاتر از بالاترین سطح قبلی در 34280 حرکت صعودی را زنده نگه می دارد.

نمودار میانگین روزانه صنعتی داوجونز

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار روزانه چیزی را نشان می دهد که به عنوان الگوی شمعدان ستاره صبحگاهی به نظر می رسد – اگرچه به جای روند نزولی معمول در یک روند صعودی ظاهر می شود. با این وجود، این یک انگیزه صعودی در پایین ترین سطح بالاتر را نشان می دهد و باعث حرکت قیمت بالاتر می شود. چیزی که در مورد Down باید به آن توجه کرد، اشاره به تغییر حرکت از طریق MACD است که در ماه آگوست به شدت معکوس شد و شرایط نزدیک به “خرید بیش از حد” در RSI، نشان می دهد که عقب نشینی ممکن است به زودی در شرایط فعلی بازار مناسب باشد.

نمودار روزانه داو جونز

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع