S&P 500، Nasdaq، Dow Play Seesaw. بالاتر را تمام کن


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • این S&P 500، داو و نزدک 100 شروع بی ثباتی در روز داشت و پایان دهیدویرایش بالاتر علیرغم بزرگترین افزایش نرخ بهره از بانک مرکزی اروپا
  • پاول، رئیس فدرال رزرو، اظهارات جنگ طلبانه را تکرار می کند با توجه به مبارزه با تورم
  • هفته آینده همه به CPI ایالات متحده نگاه می کنند و سپس FOMC هفته بعد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: ECB افزایش بی سابقه 75bps را برای کاهش تورم ثبت کرد، EURUSD کاهش یافت

در باز، شاخص های سهام ایالات متحده به دنبال رئیس فدرال رزرو به محدوده منفی سقوط کردند اظهارات پاول، در آن او بر تعهد بانک مرکزی به پرداختن به تورم، درست همانطور که در سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول انجام داد، تاکید کرد.

پاول در سخنرانی در موسسه کاتو، یک اندیشکده آمریکایی، مجدداً بر استقلال این مؤسسه تأکید کرد، اما همچنین مسئولیت فدرال رزرو برای ثبات قیمت ها را تکرار کرد. پاول خاطرنشان کرد که FOMC کار خود در کاهش تورم را به پایان نرسانده است، زیرا دستمزدها همچنان بالا هستند در حالی که بازار کار به شدت قوی است. و با توجه به این نکته، مطالبات بیکاری در هفته منتهی به 3 سپتامبر با رسیدن به پایین ترین سطح از ماه می، صعودی را شگفت زده کرد.

واکنش فوری بازار به اظهارات جنگ طلبانه پاول همان گونه بود که انتظار می رفت. بازدهی خزانه داری آمریکا افزایش یافت، دلار آمریکا تقویت شد و دارایی های ریسکی مانند سهام در قلمرو منفی سقوط کردند. اما با پیشروی جلسه، گاوها و خرس‌ها برای کنترل با خریداران با برتری جزئی در جلسه مبارزه کردند.

علیرغم اظهارنظر سایر مقامات فدرال رزرو در مورد نیاز به کنترل انتظارات تورمی با سیاست های محدودکننده، ظاهراً گاوها از چشم انداز افزایش نرخ بهره شانه خالی کردند.

اوایل صبح، بانک مرکزی اروپا برای مبارزه با تورم فزاینده، نرخ بهره را 75 واحد افزایش داد. در جریان کنفرانس مطبوعاتی، لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، موضع جنگ طلبانه ای را ارائه داد و علیرغم اینکه نتوانست راهنمایی روشنی در مورد افزایش نرخ بهره در آینده ارائه کند، مقامات بانک مرکزی اروپا اقدامات تهاجمی بیشتر برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصد را رد نکردند. برای زمینه، آخرین عدد CPI منطقه یورو بیش از 9٪ بود. لینک را دنبال کنید تحلیل اقدام قیمت یورو.

در پایان و پس از یک جلسه نوسان، شاخص‌های ایالات متحده بالاتر رفتند. داو 0.61% جهش کرد در حالی که S&P 500 رشد 0.66% داشت. بخش‌هایی که منجر به برخی از دستاوردها می‌شوند، بخش‌های اختیاری مصرف‌کننده و مراقبت‌های بهداشتی بودند. خبر همکاری جدید GameStop و سرمایه گذاری مشترک Rivian Automotive باعث تقویت S&P شد. از نظر فنی، سطوح 3886 و 4018 در S&P خوب است که مراقب باشید تا ببینید حرکت بعدی چه خواهد بود.

نمودار روزانه S&P 500 (ES).

نمودار روزانه S&P 500 (ES).

نمودار روزانه مینی آتی S&P 500 (ES) با استفاده از TradingView تهیه شد

از سوی دیگر، اخبار دلگرم‌کننده از شرکت مراقبت‌های بهداشتی Regeneron که نتایج مثبت یک داروی بالقوه را اعلام کرد و چشم‌اندازی را به شرکت فناوری پیشرفته Micro Devices ارتقا داد، از Nasdaq 100 پشتیبانی کرد و با افزایش 0.50 درصدی به پایان رسید. این شاخص در تلاش است تا از یک منطقه حمایتی مهم بازگردد، اما با SMA 100 در اوج مبارزه می کند.

نمودار روزانه نزدک 100

نمودار روزانه نزدک 100

نمودار روزانه نزدک 100 با استفاده از TradingView تهیه شد

در یک یادداشت جانبی، شگفت‌انگیز است که ببینیم بازارها با چه سرعتی چشم‌انداز افزایش نرخ‌های بهره را در سرتاسر جهان کنار می‌گذارند، صرف‌نظر از رکود اقتصادی که این امر می‌تواند برای کشورهایی که قبلاً بدهی سنگینی دارند، به همراه داشته باشد.

نگاه به آینده: فردا سخنان فدرال رزرو بیشتر می شود زیرا اعضای فدرال رزرو همچنان به تلاش برای موقعیت بازار برای افزایش نرخ های تهاجمی تر ادامه می دهند. فدرال رزرو روز شنبه وارد «پنجره خاموشی» می شود، به این معنی که تا پس از تصمیم گیری نرخ نرخ در سپتامبر، دیگر صحبتی از فدرال رزرو نخواهد شد. هفته آینده CPI را به ارمغان می آورد که قرار است در 13 سپتامبر منتشر شود و با تصمیم گیری نرخ FOMC در سپتامبر که قرار است در 21 سپتامبر اعلام شود، به رویداد بزرگ منجر می شود.

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

  • تازه شروع کردی؟ دانلود کنید راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع