S&P 500، Nasdaq، Dow Jones Techs برای این هفته


نکات بحث شاخص ها:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

آیا این رالی بازار نزولی شروع به تمام شدن کرده است؟

هفته گذشته شاهد چاپ dojis نزدیک به مقاومت برای Dow، S&P و Nasdaq بودیم. و با توجه به شرایط قیمتی قبلی، که در آن افزایش‌های قوی سهام را به بالاترین قیمت‌های کوتاه‌مدت سوق داده بود، این بلاتکلیفی تمایل به جذب نزولی دارد. یا از منظر نوسانات نزولی یا حتی فقط عقب نشینی های کوتاه مدت در روندهای صعودی.

در S&P 500، می‌توانیم چاپ doji هفته گذشته را دقیقاً در سطح روان‌شناختی 4k ببینیم که با اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی فروش آگوست-اکتبر همخوانی دارد. نشانگر 50 درصدی همان مطالعه همچنان مرتبط است، زیرا این به حفظ پایین ترین سطح شاخص هفته گذشته کمک کرد.

نمودار هفتگی S&P 500

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

از نمودار روزانه می توانیم دید بهتری از آن خرده اخیر داشته باشیم. قیمت‌ها در S&P هفته گذشته در روز سه‌شنبه تلاش کردند تا سقوط کنند و در نهایت به بالاترین سطح خود در 4050 رسیدند، قبل از اینکه ترس از فرود موشک در لهستان موجی سریع از ریسک گریزی ایجاد کرد.

وقتی متوجه شدند که جنگ جهانی سوم شروع نشده است، به زودی بازارها از تاقچه عقب نشینی کردند. اما قیمت ها در S&P به هر حال در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به عقب نشینی ادامه دادند و در نهایت در آن نشانگر 50 درصدی که روی 3915 ترسیم شده بود، حمایت کردند.

این نقطه ای را که گاوها باید از آن دفاع کنند برجسته می کند و اگر این کار را انجام ندهند، یا اگر شکست بخورند، نقطه حمایت بعدی در اوج نوسان قبلی 3867 است. پس از آن، منطقه همجوار دیگری داریم که از 3802-3820 ادامه دارد و اگر خرس‌ها بتوانند به زیر آن ناحیه فشار بیاورند، روند کوتاه‌مدتی برای کار با تمرکز وجود خواهد داشت و سپس به سمت 3660 حرکت می‌کند.

نمودار روزانه S&P 500

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

داو جونز

در نمودار روزانه داوجونز کاملاً قابل مشاهده است و از منظر قیمت، می توان آن را “ساندویچ چوب” نامید، با توجه به فتیله های کندل استیک که در هر دو طرف در هفته گذشته ظاهر شده و تغییر کرده اند.

این می تواند از منظر استراتژی نیز مفید باشد زیرا عمل قیمت در یک جعبه یا مستطیل ساخته شده است که در اصل یک محدوده است. مقاومت همچنان در حدود سطح 34k حفظ شده است در حالی که حمایت تا کنون بالاتر از سطح 33,189 که پایین ترین سطح هفته گذشته بود، حفظ شده است.

عارضه شکست‌های جعبه کار در اینجا مقاومت یا حمایتی است که در خارج از جعبه ظاهر می‌شود، و برای معامله‌گران طولانی‌مدت، ممکن است قبل از ترسیم رویکردهای جهت‌دار، ابتدا مقداری آشتی را در آنجا مشاهده کنند.

در بالای اکشن قیمت داو، منطقه کلیدی مقاومت در حدود 32450 نمودار می شود که در حال حاضر به نشان دادن بالاترین سطح شش ماهه شاخص کمک می کند. و پایین تر از پایین ترین سطح هفته گذشته، نقطه متقابل مقاومت تبدیل به حمایت است که به سطح روانی 33000 می رسد.

نمودار قیمت روزانه داوجونز

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

نزدک

در حالی که نزدک اخیراً گرایش‌های محدود به محدوده مشابهی داشته است، همچنین زمینه‌های احتمالی برای انحراف جهت دار وجود دارد که توسط حمایت افقی در حدود 11569 و مجموعه‌ای از اوج‌های پایین‌تر که از نوسان سه‌شنبه منتشر شده‌اند، ایجاد می‌شود.

این باعث تشکیل مثلث نزولی می‌شود و اغلب با هدف شکست‌های نزولی نزدیک می‌شود و در این مورد، به سطح حمایت دیگری در نزدک در اطراف سطح فیبوناچی در 11294 اشاره می‌کند.

نمودار قیمت روزانه نزدک

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

نزدک کوتاه مدت

با نگاهی دقیق تر به تنظیمات، حمایت بعدی زیر سطح فعلی که کف های شکل گیری را نگه می دارد در حدود 11453 ترسیم می کند، پس از آن سطح فیبوناچی بلندمدت در حدود 11294 ظاهر می شود و در زیر آن، یک نوسان قبلی قیمت دیگر می نشیند. در 11,091.

نمودار چهار ساعته نزدک

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع