S&P 500، Nasdaq، Dow Consolidation پیش از FOMC


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • اینS&P 500، داو و نزدک 100 در انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره عقب نشینی کردند.
  • بازدهی خزانه داری آمریکا صبح امروز به بالاترین حد خود رسید و با وجود وخامت بخش مسکن در سطوحی معامله شد که در بیش از دو دهه گذشته مشاهده نشده بود.
  • همه نگاه ها به تصمیم سیاست پولی FOMC در ساعت 14:00 EST فردا است. این یک تصمیم سه ماهه برای نرخ است، به این معنی که فدرال رزرو همچنین راهنمایی ها و پیش بینی های به روز رسانی را ارائه خواهد کرد.

بیشترین خوانده شده: واکنش بازارها به نشست سپتامبر فدرال رزرو چگونه خواهد بود؟

بازارها در انتظار نشست فردای FOMC هستند، جایی که افزایش نرخ بهره 75 واحد پایه قیمت گذاری شده است، که به بازدهی خزانه داری ایالات متحده کمک کرده است تا به حرکت بالاتر خود ادامه دهد. گزارش دیروز نشان داد که اسکناس های دو و ده ساله در اطراف سطوحی هستند که بیش از دو دهه دیده نشده بود. امروز شاهد افزایش ده ساله بسیار بالاتر از بالاترین سطح سال 2011 بودیم و در 3.57% بسته شد که به دلار کمک کرد تا برای چهارمین افزایش ماهانه متوالی در مسیر خود باقی بماند.

در نتیجه، شاخص‌های سهام آمریکا در روز سه‌شنبه با کاهش باز شدند و با کاهش قیمت مواجه شدند و رشد روز گذشته را معکوس کردند. با توجه به رویداد بزرگ فردا، حرکت امروز قبل از اینکه یک محرک مهم ظاهر شود، ظاهری یکپارچه به خود می گیرد. در نزدیکی بازار، داو، نزدک 100 و اس اند500 به ترتیب زیان 1.01%، 0.90% و 1.12% را ثبت کرد. همه بخش‌های S&P سقوط کردند، اما مواد، Consumer Discretionary و Real Estate بیشترین کاهش را داشتند.

در حالی که تقویم اقتصادی دیروز نشانه هایی از تضعیف اعتماد مسکن در زمینه افزایش نرخ های بهره را ارائه کرد، داده های امروزی بهتر از حد انتظار شروع مسکن در ماه اوت، حاکی از یک روایت جایگزین است، اگرچه این تنها یک نقطه داده واحد است. مجوزهای ساخت و ساز جدید همچنان روند نزولی داشته و به نظر می رسد کاهش ماه قبل در نرخ وام مسکن ممکن است به سازندگان در جابجایی موجودی کمک کرده باشد. اما از آن زمان، نرخ بهره به طور قابل توجهی افزایش یافته است که معمولا برای بخش املاک و مستغلات مضر است. امروز، این جزء از شاخص S&P 500 در انتظار افزایش نرخ بهره در بحبوحه افزایش تورم، 2.57 درصد از دست داد.

فشارهای تورمی بر شرکت‌های خودروسازی مانند فورد نیز تأثیر می‌گذارد. امروز، این شرکت اعلام کرد که افزایش قیمت ها و اختلالات زنجیره تامین برای آنها یک میلیارد دلار اضافی در سه ماهه سوم هزینه خواهد داشت و از این رو تحویل خودروهای خاص به Q4 را به تاخیر می اندازد. در پایان، سهام فورد 12.3 درصد از دست داد و به کاهش 1.69 درصدی در بخش اختیاری مصرف کننده S&P 500 کمک کرد.

چشم انداز فنی

اعلام سیاست پولی FOMC، از منظر فنی، نوسانات زیادی وجود داشته است، زیرا شرایط نقدینگی با پیش بینی ریسک رویداد فردا نسبتاً پایین است.

دیروز، S&P 500 در آخرین ساعت معاملاتی یک حرکت صعودی پایدار از خود نشان داد اما نتوانست بالاتر از ناحیه مقاومت بین 3902-3915 بسته شود. یک شبه، سرمایه‌گذاران خط روند پایین‌تر را مجدداً آزمایش کردند، اما خرس‌ها کنترل را در دست گرفتند و کاهش امروز، پایین‌ترین سطح جدید را نشان داد. منطقه پشتیبانی بعدی اکنون در حدود 3835-3820 دیده می شود.

نمودار روزانه S&P 500 (ES1).

image1.png

نمودار روزانه آتی S&P 500 (ES1) با استفاده از TradingView تهیه شده است

از طرف دیگر، نزدک 100 دیروز به پایین ترین سطح خود نرسید و امروز صبح هم همینطور بود، زیرا نزدک بالای یک منطقه حمایتی اصلی بین 11705-11685 قرار دارد. این امر زمینه را برای شاخص فناوری سنگین در محرک فردا فراهم می کند، به طوری که نزدک اغلب حساسیت قابل توجهی نسبت به نرخ های بالاتر و سیاست های سخت گیرانه نشان می دهد. این واقعیت که در هر یک از دو روز گذشته پایین‌ترین قیمت‌ها چاپ شده‌اند، پیش از ادامه روند انقباض فدرال رزرو، همچنان مورد توجه است.

نمودار روزانه نزدک 100

image2.png

نمودار روزانه Nasdaq100. با استفاده از TradingView آماده شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود کنیدراهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ با آزمون DailyFX آشنا شوید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد.راهنمای رایگان خود را دریافت کنیددر مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع