S&P 500، Nasdaq، Dow Bounce از پایین ترین سطح پیش از NFP


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

• S&P 500، Dow و Nasdaq 100 روز خود را با ادامه فروش آغاز کردند، اما از آن زمان حمایت خود را پیدا کردند و قبل از بسته شدن جهش کردند.

• فعالیت های تولیدی قوی و کاهش قیمت های پرداختی چند قطعه از داده های ایالات متحده را قبل از گزارش مشاغل نشان می دهد.

• همه نگاه ها فردا به داده های NFP معطوف می شود، پس از تعداد استخدامی بهتر از حد انتظار امروز و نمایش گسترده NFP ها در ماه گذشته.

بیشترین خوانده شده:پیش بینی S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones پیش از حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP)

سپتامبر از نظر تاریخی ماه بدی برای بازارهای سهام ایالات متحده است، زیرا می توان آن را به یک ویژگی روانی و بازگشت نقدینگی قبل از تعادل مجدد پرتفوی پایان سال مالی توسط برخی سرمایه گذاران نهادی وابسته کرد.

با شروع جلسه امروز ایالات متحده، به نظر می رسید که سهام در ادامه فروش این هفته کاهش یافته است. S&P 500 سطح حمایت مهمی را آزمایش کرد، یعنی اصلاحی فیبوناچی 23.6% در حدود 3915، و این کمک کرد که حمایت به عنوان یک رالی تنظیم شود و سپس در نیمه دوم جلسه ظاهر شد.

پس زمینه اساسی برای سهام تاریک باقی می ماند، زیرا اقلام اقتصادی خوب می توانند پیامدهای منفی داشته باشند، با توجه به این واقعیت که فدرال رزرو فعالانه در تلاش است تا اقتصاد را کند کند. داده‌ها همچنان در کانون توجه قرار دارند زیرا سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند تا اندازه‌گیری کنند که چرخه پیاده‌روی فدرال رزرو تا چه اندازه و تا چه حد ممکن است بالا باشد.

و داده های امروز در تقویم اقتصادی برخی از ابروها را برانگیخت. ISM Manufacturing برای ماه آگوست و ادعاهای هفتگی بیکاری هر دو قوی بودند و اقتصاد انعطاف پذیر ایالات متحده را نشان می دادند. شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر در رکود است. فعالیت های تولیدی که حدود 10 درصد از اقتصاد را تشکیل می دهد، قوی باقی مانده است. تقاضای مصرف کننده همچنان قوی است و وضعیت بازار کار همچنان قوی است. آخرین آمار هفتگی ادعاهای بیکاری کمتر از حد انتظار افزایش یافت و به پایین ترین سطح از ژوئن رسید.

بنابراین، بر اساس اعداد اقتصادی امروز، این سوال مطرح می شود که آیا فدرال رزرو برای افزایش بعدی خود در اواخر این ماه 75 واحد بر ثانیه خواهد رفت یا خیر. FOMC در جکسون هول و در تعاملات مختلف فدرال رزرو با سخنرانان پس از آن لحن جنگ طلبی قابل توجهی ایجاد کرده است. بازارهای پول اکنون با احتمال بیش از 75 درصدی افزایش نرخ 75 واحدی در ماه سپتامبر قیمت گذاری می کنند و بازارها نیز قبل از تصمیم گیری نرخ آتی واکنش سریع نشان دادند. بازدهی خزانه داری ایالات متحده نیز به طور مشابه افزایش یافته است، به طوری که اسکناس دو ساله به بالاترین سطح خود از سال 2007 رسیده است، در حالی که طلا عقب نشینی کرد، و پادشاه دلار آمریکا جایگاه خود را به عنوان یکی از، اگر نگوییم قوی ترین ارز اصلی جهان، حفظ کرد.

سهام در اواخر جلسه بازگشتی ایجاد کردند و زیان های قبلی را در بخش آخر جلسه امروز پاک کردند. در پایان، داو 0.47 درصد رشد کرد و S&P 500 0.30 درصد جهش کرد. بخش انرژی با کاهش 2.30 درصدی امروز منجر به ضرر شد. شرایط مالی سخت‌تر در سراسر جهان، کندتر شدن فعالیت کارخانه‌ها در چین – که با قرنطینه‌های مرتبط با کووید تشدید شده است، همه ممکن است به ترس از اینکه در نهایت تقاضای نفت ضربه می‌خورد کمک کند.

از سوی دیگر، نزدک 100 با اضطراب ناشی از تاثیر نرخ های بهره بالاتر دست و پنجه نرم می کند. سهام‌های رشدی که عموماً با پول ارزان رشد می‌کنند، زیرا بر اساس پتانسیل سود آتی در مقایسه با جریان‌های نقدی فعلی ارزش گذاری می‌شوند، تحت تأثیر محیط امروزی قرار گرفتند.

شاخص با کاهش 0.26 درصدی بسته شد.

نمودار روزانه S&P 500 (SPX).

لطفا توضیحی برای تصویر اضافه کنید.

نمودار روزانه S&P 500 (SPX) با استفاده از TradingView تهیه شد

با نگاهی به آینده، سرمایه گذاران فردا منتظر شماره NFP هستند. اگر داده ها قوی باشند، احتمال فشار بیشتر در سهام وجود دارد زیرا سرمایه گذاران پیامدهای یک FOMC بیشتر شاهین در افق را ارزیابی می کنند.

ابزارهای آموزشی برای تاجران

• آیا تازه شروع کرده اید؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX

• آیا دوست دارید در مورد شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید

• داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع