S&P 500، Nasdaq، Dow با تداوم ترس از رکود به سمت حمایت سوق می دهند


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • راS&P 500، داو و نزدک 100 در بیشتر مدت جلسه سقوط کردند و با افزایش قیمت ها به سمت حمایت های کلیدی، کاهش یافتند.
  • سرمایه گذاران از ترس رکود ناشی از فدرال رزرو در بحبوحه افزایش نرخ های بهره به سازگاری خود ادامه می دهند
  • پس از انتشار اعداد تورم منطقه یورو، همه نگاه ها به احساسات مصرف کننده فردای دانشگاه میشیگان است.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

بیشترین خوانده شده: چشم انداز پنج شنبه بازار با کریستوفر وکیو | اعتصاب راه آهن

شاخص‌های سهام ایالات متحده در بخش عمده‌ای از جلسه امروز در محدوده محدود بودند، اما با هضم سرمایه‌گذاران مجموعه جدیدی از داده‌های اقتصادی که نشان‌دهنده تضعیف شرایط اقتصادی در بخش تولید و کاهش تقاضای مصرف‌کننده است، پایین‌تر به پایان رسید. اما اطلاعات اضافی در تقویم اقتصادی مجدداً انعطاف پذیری بازار کار را تأیید کرد، بنابراین احتمال افزایش 75 واحدی نرخ پایه در جلسه بعدی FOMC را تثبیت کرد.

پس از ریزش در طول روز، داو و اس اند پی 500 در ساعت پایانی ضرر کردند و به ترتیب 0.56 و 1.13 درصد کاهش یافتند. بخش سلامت و مالی امروز عملکرد بهتری در بخش S&P داشتند. در حالی که چشم انداز بهبود یافته برای Netflix و Wynn Resorts از بخش Consumer Discretionary سود بخش را تقویت کرد، چشم انداز افزایش نرخ بهره باعث تقویت مالی شد زیرا انتظار می رود آنها حاشیه سود را افزایش دهند.

در مقابل، برخی از بخش‌های ضعیف S&P 500 انرژی و فناوری بودند. با ادامه کاهش قیمت نفت در روز پنجشنبه، انرژی ضربه دیگری را متحمل شد. نگرانی در مورد عرضه تحت الشعاع چشم انداز کاهش تقاضا در آستانه افزایش احتمالی و قابل توجه نرخ بهره قرار گرفته است که به طور بالقوه می تواند باعث رکود شود.

به روشی مرتبط، Adobe منجر به ضرر در بخش فناوری شد. پس از اعلام خرید یک کسب و کار استارت آپی در حالی که چشم انداز متفاوتی را برای سه ماهه چهارم منتشر کردند، قیمت سهام این شرکت نرم افزاری امروز بیش از 16 درصد سقوط کرد که بزرگترین ضرر یک روزه آنها از مارس 2020 است. به همین ترتیب، چشم انداز رکود ناشی از افزایش نرخ بهره نیز بر بخش فناوری تأثیر گذاشت و در نتیجه، نزدک 100 به زیر سطح حمایت در سطح 12 هزار کاهش یافت و در طول جلسه 1.71 درصد سقوط کرد.

نمودار روزانه نزدک 100

نمودار روزانه نزدک 100- تهیه شده با استفاده از TradingView

در جبهه اقتصادی، ادعاهای اولیه بیکاری همچنان انتظارات را نادیده می گیرد زیرا تعداد هفته منتهی به 10 سپتامبر بهتر از پیش بینی ها بود و تاب آوری بازار کار را تایید می کرد. و این نشان دهنده جنگ طلبی فدرال رزرو است، زیرا این بانک به طور مداوم از قدرت مداوم در بازار کار به عنوان عاملی در فرآیندهای تصمیم گیری خود یاد می کند. اگرچه این نتیجه می تواند نشان دهنده حمایت از بخش مصرف کننده باشد، داده های خرده فروشی ماه اوت تصویر متفاوتی را نشان می دهد.

در حالی که رقم سرفصل بیش از انتظارات بود، زمانی که خودروها حذف شدند، منفی بودند. به طور مشابه، رقم ماه قبل از 0.0% به منفی 0.4% m/m کاهش یافت که نشان دهنده سرد شدن مخارج مصرف کننده است.

در همین راستا، تورم و فعالیت‌های تولیدی نیز امروز نشانه‌هایی از کاهش را نشان دادند. هر دو شاخص تولید امپایر استیت و فدرال رزرو فیلی در محدوده منفی باقی ماندند که نشان دهنده تضعیف شرایط تجاری است. به طور مشابه، شاخص قیمت های پرداختی امپایر استیت کاهش رشد قیمت را نشان داد. این اطلاعات جدید انتظارات ضمنی برای تصمیم گیری نرخ FOMC آتی را اصلاح کرده است.

دیروز، بازارها با احتمال 34 درصدی برای افزایش 100 واحدی نرخ بهره در نشست چهارشنبه فدرال رزرو قیمت گذاری کردند. امروزه این انتظارات در زمان نگارش مقاله به ۲۲ درصد کاهش یافته است.

با نگاه به آینده، همه نگاه ها به احساسات مصرف کننده و تورم منطقه یورو در دانشگاه میشیگان است که قرار است قبل از افتتاحیه ایالات متحده منتشر شود.

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود کنیدراهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ با آزمون DailyFX آشنا شوید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد.راهنمای رایگان خود را دریافت کنیددر مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع