S&P 500، Dow و Nasdaq Trim Losses


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • اینS&P 500، داو و نزدک 100 پس از یک رالی قوی دو روزه سقوط کردند. بازدهی بالاتر خزانه داری ایالات متحده و دلار قوی تر به ضعف سهام می افزاید
  • ISM Services PMI با خواندن کمی بهتر از حد انتظار شگفت زده می کند
  • همه نگاه ها به ادعاهای بیکاری هفتگی فردا که منجر به گزارش NFP در روز جمعه می شود

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش بینی S&P 500، Nasdaq، Dow Jones: Bear Bounce یا Fed Pivot؟

پس از یک افزایش دو روزه قوی در سهام ایالات متحده، بزرگترین رشد از سال 2020، که ناشی از متعادل کردن جریان های مرتبط با پایان سه ماهه سوم و کاهش شگفت آور گزارش افتتاحیه JOLTS بود، امروز S&P 500 با شکاف به سمت نزول باز شد، اما موفق شد کاهش ضرر در آخرین ساعت معاملات مبانی اقتصاد نشان می دهد که ایالات متحده ممکن است در حال حاضر در رکود اقتصادی نباشد، که نشان می دهد FOMC هنوز در حال چرخش نیست و تقاضا برای دارایی های ریسکی را کاهش می دهد و در عین حال نرخ دلار و اوراق قرضه را تقویت می کند.

بازدهی خزانه داری آمریکا امروز در سراسر منحنی افزایش یافت. اوراق دو ساله با 4 واحد افزایش به 4.14 درصد رسید، در حالی که اوراق 10 ساله با جهش 13 واحدی به 3.75 درصد رسید، پس از اینکه در اوایل هفته برای مدت کوتاهی به زیر 3.6 درصد رسید. دلار آمریکا پس از اینکه روز گذشته بیشترین افت خود را در بیش از دو سال اخیر تجربه کرد، افزایش بازدهی را دنبال کرد، و اخبار مثبت از تقویم اقتصادی این دو دارایی را بالاتر برد.

رقم بهتر از حد انتظار حقوق و دستمزد خصوصی ADP و اندکی بالاتر از حد انتظار PMI خدمات ISM، سرمایه گذاران را به این فکر انداخت که آیا فدرال رزرو به زودی تغییر خواهد کرد یا خیر. این خدمات ISM PMI یکی از بهترین معیارهای آینده نگر برای اقتصاد ایالات متحده است، زیرا بخش خدمات بیش از 60 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. داده های امروزی دلیلی بر کاهش سرعت سیاست های پولی نیست. در هر صورت، تاب آوری اقتصاد را تأیید می کند، که با لفاظی های اخیر رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو که نشان می دهد چرخه انقباض تهاجمی ادامه خواهد یافت، سازگار است.

در زنگ پایانی، داو و اس اند پی 500 به ترتیب 0.14 و 0.20 درصد از دست دادند. در حالی که هشت بخش از یازده بخش S&P سقوط کرد، بخش انرژی منجر به برخی سودها شد. قیمت نفت خام بیش از 1.5 درصد افزایش یافت و قیمت آتی WTI را به 87.89 دلار در زمان نگارش این مقاله رساند. اعضای اوپک پلاس تصمیم گرفتند تولید خود را به میزان 2 میلیون بشکه در روز بر اساس سهمیه ها کاهش دهند و اعلام کردند که نشست بعدی در ماه دسامبر برگزار می شود، تقریباً زمانی که سقف قیمتی اتحادیه اروپا برای نفت روسیه اجرایی شود. این اقدام علی‌رغم تلاش‌های دولت ایالات متحده برای متقاعد کردن به کاهش عرضه برای جلوگیری از تحریک تورم صورت می‌گیرد. شرکت هایی مانند شلمبرگر، هالیبرتون و اکسون موبیل پیشرفت کردند.

با تمرکز بر نزدک 100، معیار فناوری نیز کاهش یافت. در بازار باز، شاخص به شدت پایین‌تر بود اما توانست مقداری از زیان‌ها را حذف کند و روز را 0.08 درصد کاهش داد. پس از اینکه ایلان ماسک اعلام کرد که خرید توییتر را با قیمت اصلی 54.20 دلار ادامه خواهد داد، سهام تسلا بر نزدک تأثیر منفی گذاشت. در اوایل سال جاری، ماسک بیش از 14 میلیارد دلار از سهام تسلا را برای تامین مالی این معامله فروخت و قبل از اعلام اینکه از خرید کنار می‌رود. پس از تغییر دیدگاه دیروز، سرمایه گذاران تسلا نگران شدند که این تصمیم بر سهام سنگینی کند. سهام TSLA 3.46 درصد سقوط کرد

چشم انداز فنی

از منظر فنی، پس از اینکه S&P 500 در روز جمعه به پایین ترین حد خود در سال جدید رسید، گاوها توانستند در دو جلسه گذشته از سطح 3660 عبور کنند، اما اکنون در 3805-3807 مقاومت پیدا کرده اند، جایی که تلاقی با 38.2 وجود دارد. درصد سطح فیبوناچی اگر گاوها بتوانند کنترل خود را حفظ کنند، سطح مقاومت بعدی نزدیک به 3845 است که در نمودار روزانه مشاهده می شود. با این حال، اگر با انتشار داده‌های اقتصادی بیشتر، احساسات به نفع خرس‌ها باشد، سطحی که باید در جهت نزولی مشاهده شود 3723 است.

نمودار روزانه مینی آتی S&P 500 (ES1).

image1.png

نمودار آتی S&P 500 Mini. با استفاده از TradingView آماده شد

با نگاهی به آینده، همه نگاه ها به مطالبات بیکاری هفتگی فردا معطوف است که به رقم NFP روز جمعه در سپتامبر منجر می شود. برای تعداد مشاغل غیرکشاورزی، بازار انتظار افزایش 265000 شغلی را دارد که نسبت به افزایش 315000 شغلی در ماه اوت کمتر است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 1% -8٪ -3٪
هفتگی 2% -2٪ 0%

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ راهنمای مبتدیان را برای معامله گران FX دانلود کنید
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ با آزمون DailyFX آشنا شوید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را برای نحوه استفاده از این نشانگر معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع