S&P 500، طلا، دلار آمریکا؛ ISM ایالات متحده، خرده فروشی منطقه یورو، RBA، ناظران اقتصاد ژاپن، تورم چین


پیشنهاد مانیش جرادی

مبانی تجارت روند

بازارهای جهانی سهام، به دلیل افزایش قابل توجه در سهام ایالات متحده، رشد کردند، زیرا بازارها تصویب لایحه سقف بدهی را که از نکول فاجعه بار ایالات متحده جلوگیری کرد، تشویق کردند. مذاکرات بدهی در واشنگتن در هفته‌های اخیر کانون اصلی بازارها بوده است و تصویب قانونی که سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت را لغو می‌کند، ابهام بزرگی را برطرف می‌کند.

S&P 500 1.8% رشد کرد در حالی که شاخص Nasdaq 100 1.7% افزایش یافت. شاخص DAX 40 آلمان 0.4 درصد پیشرفت کرد در حالی که FTSE 100 انگلیس 0.2 درصد کاهش یافت. در آسیا، شاخص هانگ سنگ 1.1 درصد رشد کرد در حالی که نیکی 225 ژاپن 2.1 درصد رشد کرد.

عملکرد بازار هفته گذشته

image1.png

منبع داده: بلومبرگ; نمودار تهیه شده در پایتون

علاوه بر این، بر اساس شاخص شگفتی اقتصادی، داده های ایالات متحده در هفته های اخیر بهتر از حد انتظار بوده است. روز جمعه، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه مه بسیار بیشتر از حد انتظار رشد کرد که نشان دهنده شرایط سخت تر بازار کار است. با این حال، با توجه به اینکه فدرال رزرو ایالات متحده انتظار می رود نرخ های افزایش را متوقف کند، تورم در ماه های اخیر تعدیل شده است و رشد اقتصادی نشانه هایی از انعطاف پذیری را نشان می دهد، به نظر می رسد سهام در نقطه خوبی قرار دارد.

پس از اینکه چندین مقام فدرال رزرو از جمله نایب رئیس منتخب به یک «پرش» در ژوئن اشاره کردند، اکنون بازار با احتمال توقف 74 درصدی در نشست 13-14 ژوئن FOMC، در مقایسه با 35 درصد یک هفته پیش، قیمت گذاری می کند. فیلیپ جفرسون، نامزد نایب رئیس، اوایل هفته گفت: «عدم افزایش نرخ در جلسه آتی به کمیته اجازه می‌دهد قبل از تصمیم‌گیری درباره میزان تحکیم بیشتر سیاست، داده‌های بیشتری را ببیند». وی افزود، با این حال، هر تصمیمی برای ثابت نگه داشتن نرخ ها نباید به عنوان پایان چرخه انقباض تلقی شود. پاول، رئیس فدرال رزرو در اوایل ماه جاری، در را برای توقف در نشست ژوئن باز گذاشت.

در هفته آینده، PMI خدمات ISM ایالات متحده برای ماه می، همراه با خدمات PMI چین Caixin برای ماه می در روز دوشنبه. تصمیم نرخ بهره RBA و فروش خرده فروشی منطقه یورو در روز سه شنبه موعد مقرر است. سخنرانی لو، فرماندار RBA و تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول استرالیا در روز چهارشنبه برگزار می شود. نظرسنجی GDP و Eco Watchers سه ماهه اول ژاپن و تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول منطقه یورو در روز پنجشنبه. داده های تورم ماه می چین در روز جمعه منتشر می شود.

پیش بینی ها:

پیش‌بینی هفتگی یورو: EUR/USD هفته را با ناله به پایان می‌رساند اما بازیابی در بازی باقی می‌ماند

در کل هفته نسبتاً ناامیدکننده ای بود زیرا EURUSD به طور خاص برای مسیریابی تلاش می کند در حالی که یورو جایگاه بیشتری را نسبت به GBP و JPY از دست داد. با توجه به کمبود کاتالیزورهای پیش رو، آیا دلیلی وجود دارد که انتظار داشته باشیم یورو از رکود خود جلوگیری کند؟

هفته آینده پوند انگلیس: چشم انداز پوند/دلار، یورو/GBP و پوند/ین

پوند انگلیس هفته قدرتمندی را در برابر طیف وسیعی از ارزها سپری کرده است، که به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه نرخ های بهره بریتانیا باید حتی بالاتر برود تقویت شده است.

چشم انداز دلار استرالیا: RBA ممکن است کبوترها را شگفت زده کند

دلار استرالیا از پایین ترین سطح خود در هفته گذشته با کاهش ارزش دلار آمریکا بر روی تصمیم گیری سقف بدهی بهبود یافت، اما RBA می تواند نقش مهم تری در هفته پیش رو ایفا کند.

پیش‌بینی هفتگی دلار آمریکا: DXY به وال استریت می‌پیوندد، زیرا وضعیت اقتصادی در پیش است

دلار آمریکا هفته گذشته نفس کشید و بازار کار همچنان در تنگنا قرار گرفت که درها را برای فدرال رزرو برای از سرگیری انقباضات در ماه جولای باز گذاشت. فقدان داده های کلیدی اقتصادی پیش رو، تمرکز DXY را بر وال استریت قرار می دهد.

پیش بینی قیمت طلا: رویاهای رکورد تازه در حال حاضر با هجوم خرس ها شکسته شده است

چشم انداز طلا از نقطه نظر اساسی نزولی تر می شود، زیرا انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده می تواند فدرال رزرو را وادار کند تا اواخر امسال به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

S&P 500، هفته پیش رو نزدک: سهام ایالات متحده علیرغم شکست داده های شغلی افزایش یافت

سهام ایالات متحده به سمت آخر هفته پیش می رود که تحت تأثیر یک فدرال ریزرو، توافق سقف بدهی و میانگین درآمد ساعتی پایدار قرار دارد. با این حال، نشانه هایی از گرمای بیش از حد ظاهر می شود

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— بدنه مقاله نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— مقالات فردی که توسط اعضای تیم DailyFX تشکیل شده است

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع