S&P 500، طلا، دلار آمریکا، نفت، BOE، CPI ایالات متحده، تورم چین


پیشنهاد مانیش جرادی

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

دلار آمریکا در هفته گذشته پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا به توقف کمپین تاریخی افزایش نرخ بهره اشاره کرد، کاهش یافت. بازارهای جهانی سهام تا حد زیادی ثابت به پایان رسید، در حالی که بازارهای ایالات متحده در یک هفته پر نوسان به پایان رسیدند که ناشی از درآمدهای بهتر از حد انتظار، مشکلات بانکی منطقه ای، تزلزل سقف بدهی ها و خوش بینی به نزدیک شدن فدرال رزرو به پایان چرخه انقباض است.

شاخص دلار آمریکا (شاخص DXY) هفته را با 0.4 درصد کاهش به پایان رساند، در حالی که شاخص MSCI All Country World تا حد زیادی ثابت بود. در سهام، S&P 500 0.8% سقوط کرد در حالی که شاخص Nasdaq 100 0.1% رشد کرد. DAX 40 آلمان به ترتیب 0.2% و FTSE 100 انگلستان 1.2% کاهش یافتند و شاخص Hang Seng 0.8% افزایش یافت در حالی که بازارهای ژاپن به دلیل تعطیلات هفته طلایی بسته بودند.

در این آخرین مرحله از فصل سود سه ماهه اول-2023، شرکت های S&P 500 بهترین عملکرد خود را نسبت به انتظارات تحلیلگران از سه ماهه چهارم-2021 ثبت کرده اند. از 85 درصد شرکت‌های موجود در S&P 500 که تاکنون گزارش داده‌اند، 79 درصد EPS واقعی بالاتر از تخمین‌ها را گزارش کرده‌اند. طبق گفته FactSet، هم تعداد شرکت‌هایی که سورپرایزهای EPS مثبت را گزارش می‌کنند و هم میزان این شگفتی‌های درآمدی بالاتر از میانگین 10 ساله آن‌ها است.

داده‌های منتشر شده در طول هفته نشان داد که فعالیت‌های تولیدی چین در ماه گذشته به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است و ماهیت ناهموار بهبود پس از کووید را برجسته می‌کند. فعالیت تولیدی ایالات متحده (ISM) در ماه گذشته اندکی بهبود یافته است، اما همچنان در قلمرو انقباضی است. بانک مرکزی استرالیا در نشست روز سه شنبه خود به طور شگفت انگیزی نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد و اعلام کرد که آماده است برای مهار تورم بیشتر کاهش یابد. فدرال رزرو آمریکا، مطابق با انتظارات، نرخ پایه خود را 25 واحد در ثانیه افزایش داد و از توقف در چرخه انقباض خبر داد. بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داد و پیام جنگ طلبانه خود را حفظ کرد.

در هفته آینده، صورتجلسه اخیر بانک مرکزی ژاپن در روز دوشنبه قرار است. داده های اعتماد مصرف کننده استرالیا Westpac در روز سه شنبه؛ داده های تورم CPI ایالات متحده و آلمان در ماه آوریل روز چهارشنبه منتشر می شود. تصمیم بانک انگلستان در مورد نرخ، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده برای آوریل و اعداد تورم آوریل چین در روز پنجشنبه قرار است. داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول بریتانیا و وام های جدید یوان چین در روز جمعه منتشر می شود.

داده‌های تورم ایالات متحده میزان کاهش فشار قیمت‌ها را روشن می‌کند – انتظار می‌رود CPI اصلی در ماه آوریل از 5.6 درصد در ماه مارس به 5.5 درصد در سال گذشته کاهش یابد. گزارش قوی مشاغل ایالات متحده در روز جمعه باعث کاهش انتظارات فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در ماه ژوئیه شد – از 60٪ احتمال قبل از انتشار به 36٪. اگر فشارهای قیمتی آنطور که انتظار می‌رفت کاهش نیابد، می‌تواند منجر به ارزیابی مجدد ۷۵ واحد بر ثانیه کاهش نرخ تا پایان سال شود.

به طور گسترده انتظار می رود بانک انگلستان پس از آخرین آمار دستمزدها و تورم، در نشست روز پنجشنبه خود، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه دیگر افزایش دهد. با وجود تورم دو رقمی (10.1%)، بانک مرکزی بریتانیا احتمالاً متعصب باقی خواهد ماند. چشم انداز پولی نسبی می تواند نشان دهنده افزایش بیشتر پوند باشد.

پیش بینی ها:

پیش بینی دلار آمریکا: پس از یک انفجار دیگر NFP، آیا بازارها از کاهش شرط های فدرال رزرو صرف نظر خواهند کرد؟

دلار آمریکا در هفته گذشته محتاطانه سقوط کرد زیرا فدرال رزرو نرخ های بهره را افزایش داد و جروم پاول رئیس جمهور نتوانست شرط بندی های کاهش نرخ تابستانی را سرکوب کند. نگاه ها به CPI و Fedspeak معطوف می شود.

یورو خسته می شود به سمت هفته ای پر از تورم؟

به نظر می رسد EUR/USD در حال آماده شدن برای یک شکست فنی کلیدی است که می تواند با داده های تورم آتی ایالات متحده و آلمان تسریع شود.

هفته پیش رو پوند انگلیس: سقوط پوند/دلار آمریکا، پشتیبانی از تست‌های EUR/GBP، BoE on Tap

بانک انگلستان آخرین تصمیم سیاست پولی خود را پنجشنبه آینده با افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره بانکی که از قبل کاملاً قیمت گذاری شده است، اعلام خواهد کرد. آنچه فرماندار بیلی می گوید پس از تصمیم گیری کلید خواهد بود.

چشم انداز دلار استرالیا: RBA و فدرال رزرو افزایش یافتند اما احساسات تغییر می کند

دلار استرالیا در هفته گذشته قوی‌تر شد، اما عمدتاً به پشتوانه دلار آمریکا با مشکل مواجه شد و داده‌های داخلی قوی عمدتاً در میان نگرانی‌های فزاینده درباره اینکه ایالات متحده به کجا می‌رود نادیده گرفته شد.

پیش بینی هفتگی طلا: XAU/USD Whipsaws اما درخواست پناهگاه امن باقی می ماند

طلا یک هفته بی‌نظیر از نوسانات را به همراه داشت و بازارها از ریسک‌گریزی اصلی به سمت تسلیم شدن بیشتر سودهای خود حرکت کردند، زیرا داده‌های مشاغل ایالات متحده داغ شده است.

S&P 500، چشم انداز هفتگی نزدک: استرس بخش بانکی در مرکز قرار می گیرد

حتی زمانی که فدرال رزرو ایالات متحده به توقف چرخه کوهنوردی اشاره کرده است، ارزش سهام ایالات متحده برای عبور از بالاترین سطح اخیر خود با مشکل مواجه شده است. با نزدیک شدن به پایان فصل سود، به نظر می رسد نگرانی های بخش بانکی در کانون توجه قرار گرفته و روند صعودی چند هفته ای را به خطر می اندازد. با این حال، در نمودارهای فنی، هیچ نشانه ای از معکوس شدن ساختار صعودی وجود ندارد.

پیش بینی هفتگی نفت خام: نفت به دنبال بهبودی بیشتر به دلیل رکود و نگرانی های تقاضا است

قیمت نفت به شدت از پایین ترین سطح چند ماهه بهبود یافت زیرا WTI هفته را بالای 70 دلار در هر بشکه بسته بود. اطلاعات فنی به بهبودی عمیق‌تر اشاره می‌کنند، اما احساسات بازار همچنان شکننده است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— بدنه مقاله نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— مقالات فردی که توسط اعضای تیم DailyFX تشکیل شده است

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع