S&P، Nasdaq، Dow Jones پیش از یک تقویم شلوغ اقتصادی، سفت می شوند


نکات بحث شاخص ها:

  • علیرغم اینکه در همه جا دوشنبه سایبری بود، در تقویم اقتصادی، دوشنبه آرامی بود، اما بخش آخر گزارش این هفته ریسک قابل توجهی را به همراه دارد.
  • رئیس پاول چهارشنبه بعدازظهر سخنرانی می کند و سپس پنجشنبه داده های PCE را که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است، ارائه می دهد و سپس جمعه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی را برای ماه نوامبر ارائه می دهد. با توجه به تمرکز فدرال رزرو روی تورم، این موضوع احتمالاً توسط فعالان بازار برای سرنخ هایی به حرکت بعدی از FOMC بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.
  • سهام ایالات متحده برای شروع هفته عقب نشینی کرد اما در محدوده محدوده میان مدت باقی ماند.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

سهام برای شروع هفته عقب نشینی کردند و در صورت پیگیری از نمودارهای کوتاه مدت، روندهایی برای کار وجود داشت. با این حال، برداشتن یک گام به عقب، محدوده‌هایی را که در چند هفته گذشته وجود داشته و هنوز جای خود را نداده‌اند، برجسته می‌کند. اگرچه با تقویم اقتصادی اواخر این هفته، احتمالاً برخی موقعیت‌ها قبل از رویدادهایی که در حال وقوع هستند، وجود دارد زیرا معامله‌گران ریسک را جلوتر از رانندگان افزایش می‌دهند.

فردا، Consumer Confidence را از ایالات متحده خارج می کند و سپس چهارشنبه سخنرانی رئیس پاول را ارائه می دهد. صبح پنجشنبه داده‌های PCE را به ارمغان می‌آورد که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است و پس از آن داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز جمعه قرار می‌گیرد. و با توجه به جایی که در چرخه پیاده‌روی فدرال رزرو هستیم، با توجه به اینکه بسیاری در تلاش برای یافتن سرعت آهسته‌تری از افزایش نرخ بهره هستند، تمرکز شدید بر این داده‌ها احتمالاً باقی خواهد ماند.

سوال بزرگ این است که آیا ما پیام متعادلی از رئیس پاول خواهیم شنید یا چیزی شبیه تر به سفر جکسون هول، زمانی که رئیس با یک سخنرانی جنگ طلبانه تمرکز بیشتری داشت که به بازارها یادآوری می کرد که فدرال رزرو در پرداختن به تورم تقریباً کامل نیست.

در این مرحله، تورم تند و بسیار بالاتر از هدف باقی می ماند. اما فدرال رزرو امسال، از ماه مارس، بسیار افزایش یافته است، و احتمالاً مدتی طول خواهد کشید تا این انقباض به طور کامل از طریق اقتصاد منتقل شود. بر این اساس، ما از چندین سخنران فدرال رزرو شنیده ایم که در مورد چشم انداز کاهش نرخ بهره صحبت کرده اند، که برای گاو نر موسیقی بوده است. در این مرحله، احتمال کمی 32 درصدی برای افزایش 75 واحد پایه در تصمیم‌گیری نرخ دسامبر وجود دارد، و این در واقع یک عامل صعودی در چند هفته گذشته بوده است!

S&P 500

S&P در هفته گذشته مقاومتی در همان سطح 4050 پیدا کرد که احتمال تشکیل دو قله را باز می کند. اما، برای به ثمر نشستن آن، باید شاهد شکافی از خط گردن باشیم، که در حال حاضر پایین ناحیه حمایت را در اطراف ناحیه 3915-3928 در نمودار نشان می‌دهد.

با تقریباً 135 نقطه از بالا تا خط گردن، در صورت پر شدن، یک حرکت پیش‌بینی شده به پایین‌تر از 3800 ارائه می‌شود. اما این ناحیه 3915-3928 تا آن زمان پشتیبانی می‌شود و نگه داشتن در آن ناحیه درب را برای محدوده باز نگه می‌دارد. ادامه سناریوها در S&P 500

در سمت مقاومت سکه، اینجاست که طرح ضخیم تر می شود. درست بالاتر از اوج 4050، میانگین متحرک 200 روزه است، و درست بالاتر از آن نقطه هم‌پیوسته در حدود 4100 است. و بالاتر از آن، مقاومت‌های احتمالی زیادی وجود دارد، بنابراین راه پیش رو برای گاوها راه ساده‌ای نیست، و این احتمالاً در حال بازی کردن است. به عدم وجود رفتار صعودی در سطح روانشناختی 4k اخیرا.

نمودار روزانه S&P 500

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک 100

اگر شاهد بازگشت موضوعات ضعف سهام تا پایان سال باشیم، احتمالاً نرخ‌ها نقطه فشاری خواهند بود و این بدان معناست که Nasdaq می‌تواند سطح آسیب‌پذیری بیشتری داشته باشد. و به عنوان مقایسه، در طول صعود اخیر، شاخص فناوری سنگین عقب مانده است و حتی در این نقطه، بسیار نزدیک به پایین‌ترین حد خود باقی می‌ماند، در حالی که S&P و Dow در برخی از سطوح بالا قرار گرفته‌اند.

در حالی که S&P 500 مقاومت را درست زیر میانگین متحرک 200 روزه حفظ می کند، اما از میانگین متحرک 100 روزه حمایت می کند – نزدک نیز هنوز بالاتر از این مقیاس نرفته است، که این تاخیر را بیشتر نشان می دهد.

در کوتاه‌مدت، یک مثلث نزولی احتمالی در اینجا وجود دارد که ساپورت گرفته شده از یک خط گردن در حدود 11528 است. پشتیبانی بعدی زیر آن سطح آشنای فیبوناچی است که در 11294 رسم شده است.

اگر فردا وارد عمل شود، ممکن است یک راه‌اندازی پرش جذاب وجود داشته باشد، مشروط بر اینکه پشتیبانی در آن سطح تأیید شده باشد. اما، اگر موضوع ریسک گریزی را مشابه آنچه پس از سخنرانی پاول در ماه اوت نشان داد، دوباره غرش کرد، سطح 11068 است که به عنوان یک فشار به پایین تر، نشان دهنده بازگشت کنترل به خرس ها است.

نمودار قیمت روزانه نزدک

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

Dow Breakout Pulls Back

داو به مراتب بالاتر رفته است و این تنها شاخص از سه شاخص مورد بحث در این مقاله است که بالاترین سطح اوت قبل از آن را افزایش داده است. بنابراین جمعه گذشته به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است و این هفته با یک تغییر سریع افتتاح شد. این به ارمغان می آورد تا تعدادی از سطوح پشتیبانی قبلی در نزدیکی. نقطه ای در سطح 33701 وجود دارد که یک سطح توجه فیبوناچی است و در زیر آن یک حمایت نوسانی مقاومت در برابر اقدام قیمت قبلی است که در حدود 33444 ترسیم شده است.

برای خرس‌ها، احتمالاً می‌خواهند سطح 33k را ببینند. اگرچه ممکن است مراتع سبزتری برای خرس‌های سهام در جاهای دیگر وجود داشته باشد، مانند راه‌اندازی نزدک که در بالا به آن نگاه شد.

نمودار قیمت روزانه داوجونز

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع