RSI پیش از CPI ایالات متحده با منطقه Overbought Flirts


نقاط صحبت ین ژاپن

USD/JPY پس از پاکسازی محدوده باز شدن ماه اکتبر به بالاترین سطح سالانه (146.97) معامله می شود و بازگشت به بالای 70 در شاخص قدرت نسبی (RSI) احتمالاً با افزایش بیشتر نرخ ارز مانند قیمت همراه خواهد بود. اقدام ماه گذشته

پیش بینی USD/JPY: RSI با منطقه Overbought پیش از CPI ایالات متحده معاشقه می کند

USD/JPY طولانی‌ترین رشد را از آوریل به ثبت رساند زیرا برای شش روز متوالی افزایش یافت و تا زمانی که RSI پابرجاست، نرخ ارز ممکن است پیش از به‌روزرسانی شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) به بالاترین حد سالانه خود ادامه دهد. در قلمروی بیش از حد خرید

با نگاهی به آینده، ارقام تازه‌ای که از اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) به دست می‌آیند، ممکن است به پیشرفت اخیر در USD/JPY کمک کند زیرا پیش‌بینی می‌شود که CPI اصلی برای دومین ماه افزایش یابد و انتظار می‌رود این رقم در سپتامبر به 6.5 درصد افزایش یابد. از 6.3 درصد در سال در ماه قبل.

افزایش دیگری در CPI اصلی ممکن است فدرال رزرو را تحت فشار قرار دهد تا رویکرد خود را در مبارزه با تورم حفظ کند، زیرا صورتجلسه نشست سپتامبر نشان می‌دهد که «بسیاری از شرکت‌کنندگان تاکید کردند که هزینه انجام اقدامات بسیار کم برای کاهش تورم احتمالاً بر هزینه کاهش تورم بیشتر است. اقدام بیش از حد، و USD/JPY ممکن است به دنبال کردن شیب مثبت SMA 50 روزه (140.53) پیش از تصمیم بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در مورد نرخ بهره در 2 نوامبر به عنوان رئیس ادامه دهد. جروم پاول و شرکت یک سیاست محدود کننده را دنبال می کند.

تا آن زمان، مسیرهای متفاوت بین فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن (BoJ) ممکن است USD/JPY را به عنوان رئیس کل حفظ کند. هاروهیکو کورودا و شرکت به تسهیل کمی و کیفی (QQE) با کنترل منحنی بازده (YCC) پایبند هستند، در حالی که به نظر می‌رسد شیب در تمایل خرده‌فروشی همچنان ادامه داشته باشد زیرا معامله‌گران این جفت ارز را در بیشتر سال کوتاه کرده‌اند.

گزارش IG Client Sentiment (IGCS) نشان می‌دهد که 22.67 درصد معامله‌گران در حال حاضر دلار/JPY خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به بلند مدت 3.41 به 1 است.

تعداد معامله گران خالص خرید و فروش نسبت به دیروز 13.08 درصد و نسبت به هفته گذشته 17.07 درصد افزایش یافته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص معاملاتی نسبت به روز گذشته 2.09 درصد و نسبت به هفته گذشته 11.27 درصد افزایش داشته است. افزایش نرخ سود خالص به کاهش رفتار ازدحام کمک کرده است زیرا تنها 21.49 درصد از معامله گران در اوایل هفته جاری دلار/JPY خالص بودند، در حالی که افزایش در پوزیشن خالص فروش حتی زمانی رخ می دهد که نرخ ارز به نرخ سالانه جدید معامله می شود. بالا (146.97).

با توجه به آنچه گفته شد، به روز رسانی به CPI ایالات متحده ممکن است باعث افزایش بیشتر دلار/ین شود در صورتی که توسعه گمانه زنی ها برای افزایش 75 واحدی دیگر نرخ بهره فدرال رزرو را تقویت کند، و تا زمانی که نرخ ارز ممکن است به ایجاد یک سری از اوج و پایین های بالاتر ادامه دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در مناطقی که بیش از حد خرید شده اند، حفظ می شود.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

احساسات بازار

توصیه شده توسط دیوید سانگ

نمودار روزانه نرخ USD/JPY

منبع: نمای معاملاتی

  • USD/JPY پس از پاکسازی محدوده باز شدن ماه اکتبر، با افزایش شش روزه نرخ ارز، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به بالای 70 رساند، به بالاترین حد سالانه (146.97) رسید.
  • USD/JPY ممکن است تا زمانی که RSI در قلمروی بیش از حد خرید باقی بماند، به افزایش یک سری بالاتر ادامه دهد، با شکسته شدن بالاتر از اوج 1998 (147.67) و باز کردن کنترل 150.00 (38.2% اصلاحی).
  • منطقه مورد علاقه بعدی در حدود بالاترین سطح سپتامبر (145.90) ​​است، اما عدم وجود حرکت برای آزمایش بالاترین قیمت آگوست 1998 (147.67) ممکن است منجر به عقب نشینی کوتاه مدت USD/JPY با حرکت به زیر 144.10 (100% انبساط) شود. ) منطقه پایین آمدن ماهانه (143.53) را در رادار.

استراتژی های معاملاتی و مدیریت ریسک

تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر

توصیه شده توسط دیوید سانگ

— نوشته دیوید سانگ، استراتژیست ارز

من را در توییتر در @DavidJSong دنبال کنید

منبع