PMI ضعیف منطقه یورو به مشکلات بانک های مرکزی اروپا می افزاید


نکات کلیدی PMI منطقه یورو:

  • S&P Global Manufacturing PMI Flash (OCT) 46.6 در مقابل سپتامبر 48.4. پایین ترین سطح 29 ماهه
  • خدمات جهانی S&P منطقه یورو PMI Flash (OCT) 48.2 در مقابل سپتامبر 48.8. پایین ترین سطح 20 ماهه
  • فعالیت تجاری برای چهار ماه متوالی کاهش یافت.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بر اساس قرائت «فلش»، شاخص تولید مرکب PMI منطقه یورو S&P جهانی تعدیل شده فصلی از 48.1 در سپتامبر به 47.1 در اکتبر کاهش یافت. این شاخص نشان دهنده چهارمین کاهش متوالی فعالیت تجاری در سراسر منطقه یورو است. بدون احتساب آمار همه گیری، آخرین آمار از آوریل 2013 کمترین میزان بوده است.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

تصویری حاوی توضیحات نمودار به طور خودکار تولید شد

بخش تولید منجر به رکود شد زیرا تولیدات کارخانه ها و تولیدات بخش خدمات به ترتیب برای پنجمین و سومین ماه متوالی کاهش یافتند. صنعتی ترین اقتصاد اروپا شدیدترین کاهش را ثبت کرد زیرا PMI ترکیبی به 44.1 سقوط کرد که ضعیف ترین آن از سال 2009 (به استثنای همه گیری) است. انتظارات تجاری برای سال پیش رو همچنان پایین مانده و فشار بیشتری بر منطقه وارد می کند. انتظارات در دومین پایین ترین سطح از زمان قرنطینه اولیه همه گیر است. اعتماد به‌ویژه در بخش تولید و به‌ویژه در آلمان پایین بود که منعکس‌کننده نگرانی‌ها در مورد انرژی و همچنین افزایش هزینه‌های زندگی و کاهش رشد جهانی بود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

یورو در برابر دلار کمتر از برابری است، که این سوال را مطرح می کند که “بانک مرکزی اروپا (ECB) در این هفته چقدر جنگ طلب خواهد بود؟” بازار در حال حاضر 75 واحد افزایش قیمت برای نشست روز پنجشنبه دارد، که بعید است که حمایت زیادی از یورو ارائه کند. بعید است دیدگاه بدبینانه پیرامون منطقه یورو تغییر کند، زیرا داده های امروز اعتبار بیشتری به ترس های رکود می افزاید. از آنجایی که تورم همچنان بالاست، بسیار مشکل است که دلیل کاهش نرخ افزایش نرخ را با فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، نشان دهد که بانک مرکزی نرخ خنثی را کمی بالاتر از محدوده 1 تا 2 درصد می بیند. اگر لین درست باشد، این بدان معناست که افزایش بیشتر نرخ برای این منطقه در انتظار است که در تئوری می تواند رکود را تسریع کند.

واکنش بازار

یورو/دلار آمریکا نمودار 1H

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه به داده‌ها باعث شد که EURUSD 20 پیپ کاهش یابد، پیش از اینکه با افزایش روز، با احتمال نزولی بیشتر ثابت بماند.

در بازه زمانی روزانه، ما در الگوی مثلث متقارن باقی می‌مانیم و جفت پس از ضربه زدن روی 50-SMA مقاومت پیدا می‌کند. همچنان که به سمت نشست ECB در روز پنجشنبه پیش می رویم، احتمال قوی وجود دارد که قیمت ممکن است در محدوده 150 پیپ الگوی مثلث باقی بماند.

سطوح کلیدی روزانه که ارزش تماشا را دارد:

مناطق پشتیبانی

مناطق مقاومت
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 7% 7% 7%
هفتگی -14٪ 20% 0%

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع