PMI خدمات ISM در 55.3، فعالیت تجاری بیش از حد انتظار رشد می کند، S&P 500 نادیده گرفته می شود


ISM SERVICES نکات کلیدی:

  • خدمات ISM ژوئن از 55.9 در ماه می به 55.3 کاهش یافته است که بالاتر از پیش بینی ها است
  • بخش خدمات کمتر از حد انتظار کند می شود، که نشان می دهد اقتصاد ممکن است بتواند در کوتاه مدت از رکود جلوگیری کند.
  • S&P 500 علیرغم داده های مثبت ISM همچنان پایین مانده است، زیرا معامله گران منتظر دقیقه FOMC برای سرنخ هایی در مورد چرخه انقباض فدرال رزرو هستند.

بیشترین خوانده شده: توپ ویرانگر دلار آمریکا، یورو و پوند تحت فشار

معیاری از فعالیت خدمات تجاری ایالات متحده برای 25 سال افزایش یافتهفتم ماه متوالی در ژوئن بود، اما در پایان سه ماهه دوم به روند کاهشی خود ادامه داد، که نشانه ای از سرد شدن اقتصاد در میان بادهای مخالف فزاینده، از جمله خوانش CPI بسیار بالا، کاهش تقاضا و تشدید شرایط مالی.

بر اساس گزارش موسسه مدیریت تامین، PMI غیر تولیدی آن به کاهش یافته است 55.3 ماه گذشته از 55.9 در ماه مه، باقی ماندن در بالای سطح 50 که رشد را از انقباض جدا می کند، اما ضعیف ترین رشد را از ماه می 2020 به ثبت رساند. پیش بینی میانه در نظرسنجی بلومبرگ نیوز، کاهش بیشتر به 54.00 در شاخص سرفصل را خواستار شد.

با نگاهی به عملکرد برخی از قطعات، تولید از 54.5 به 56.1 افزایش یافت، اما سفارشات جدید عقب نشینی کردند و از 57.6 به 55.6 کاهش یافتند. در همین حال، شاخص اشتغال کاهش خود را افزایش داد و از 50.2 به 47.4 رسید که نوید بدی برای بازار کار بود. در جاهای دیگر، شاخص قیمت‌های پرداختی از 82.1 به 80.1 کاهش یافت، که نشان می‌دهد هزینه‌های ورودی کاهش می‌یابد، هرچند بسیار آهسته و با سرعت کافی برای تغییر برنامه‌های انقباضی فدرال رزرو.

در مجموع، کاهش سرعت خدمات بخش اقتصاد، جایی که اکثر آمریکایی ها در آن کار می کنند و تقریباً دو سوم تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را تشکیل می دهد، نشانه روشنی است که بهبود در حال تضعیف است، اما نه با چنان سرعت نگران کننده ای که نشان دهد اقتصاد در شرف سقوط است.

در حالی که انتظار می رفت هزینه های مصرف کننده از مخارج کالا به صنایع با تماس بالا برگردد، تورم سرسختانه بالا همچنان ادامه خواهد داشت کاهش درآمد واقعی و کاهش بودجه خانوار، کاهش مصرف اختیاری این وضعیت احتمالاً بر روی خدمات سنگین خواهد بود بخش در نیمه دوم سال 2022، احتمال رکود اقتصادی در اواخر سال یا شاید در سال 2023 را افزایش می دهد.

ترس از فرود سخت مانع از آن می شود که بازدهی خزانه داری ایالات متحده پس از اصلاحی که در روزهای اخیر مشاهده شده است، یک بازگشت معنادار داشته باشد، زیرا به نظر می رسد خطرات رکود بر نگرانی های تورمی بیشتر است. در هر صورت، نگرانی های رشد باید تأثیر مخربی بر بازار سهام داشته باشد، اما سهام دوره ایکه ثروت آنها به فعالیت اقتصادی سالم گره خورده است، ممکن است بیشترین آسیب را ببیند.

S&P 500 پس از انتشار نظرسنجی ISM، با کاهش حدود 0.10 درصدی به 3833 رسید، علیرغم چاپ بهتر از پیش بینی ها، زیرا معامله گران تمایلی به اتخاذ موقعیت های جهت دار بزرگ قبل از دقیقه FOMC ژوئن که منتشر خواهد شد، نداشتند. امروز بعد از ظهر. این سند می تواند سرنخ هایی در مورد چرخه انقباض فدرال رزرو و اینکه آیا سیاست گذاران به طور جدی در حال بررسی افزایش 75 واحد پایه دیگر در نشست جولای خود هستند، ارائه دهد.

نمودار 5 دقیقه ای S&P 500

نمودار 5 دقیقه ای S&P 500

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود مبتدیان راهنمای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ را بگیرید مسابقه DailyFX و دریابید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را دریافت کنید در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور تجاری قدرتمند در اینجا.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع