NZD/USD در حالی که معامله گران برای نوسانات آماده می شوند، به دلار آمریکا قوی تر می شود


دلار نیوزلند، NZD/USD، تورم استرالیا، انرژی – نکات صحبت

  • با نزدیک شدن به FOMC و سایر رویدادهای پر تاثیر، احساسات بازار نوسان می کند
  • در صورت حمایت از افزایش نرخ RBA، داده‌های تورم استرالیا ممکن است موجب افزایش AUD شود
  • NZD/USD ممکن است پس از چندین تلاش ناموفق برای پاک کردن سطح فیبوناچی سقوط کند

چشم انداز روز چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه

آسیا و اقیانوسیه پس از سقوط سهام ایالات متحده در ساعات عادی معاملات، بازارها با یک باز شدن مختلط مواجه شدند. با این حال، مجموعه ای از گزارش های سودآور شرکت آلفابت و مایکروسافت شاهد افزایش قیمت سهام ایالات متحده در اوایل صبح امروز بود. فدرال رزرو قرار است در نشست چهارشنبه FOMC نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد. لحن جنگ طلبانه بانک مرکزی آقای پاول ممکن است باعث افزایش بیشتر دلار شود.

داده های تورم سه ماهه دوم استرالیا امروز به 6.2 درصد رسیده است. که از 5.1 درصد افزایش می یابد. دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا کاهش یافت اما یک شبه در برابر دلار نیوزیلند افزایش یافت که نشان دهنده تقویت اساسی دلار استرالیا است. اگر داده‌های تورمی امروز از تخمین‌ها پیشی بگیرد، به‌ویژه اگر احساسات بازار بهبود یابد، احتمالاً افزایش دلار استرالیا رخ می‌دهد.

طبق گزارش CCTV، موارد کووید در چین برای دوشنبه افزایش یافت. ایستگاه خبری چین اعلام کرد که تعداد موارد جدید کووید در روز دوشنبه به 868 مورد افزایش یافته است که از 680 مورد در روز یکشنبه افزایش یافته است. مقامات شنژن دستور محدودیت‌های جدیدی را صادر کردند و به شرکت‌ها گفتند که کارگران را به افرادی که در حباب هستند محدود کنند، کسانی که تماس زیادی با عموم ندارند. از جمله این شرکت ها می توان به فاکسکان، تولید کننده بزرگ آیفون اشاره کرد. انتظار می رود داده های سود صنعتی چین در ماه ژوئن در ساعت 01:30 به وقت گرینویچ منتشر شود.

قیمت گاز طبیعی اروپا و آمریکا افزایش یافت. قیمت های ایالات متحده افزایش یافته است زیرا پیش بینی آب و هوا برای قاره ایالات متحده شاهد افزایش فصلی دما در ده روز آینده است. قیمت‌های اتحادیه اروپا پس از آن افزایش یافت که گازپروم، شرکت گاز طبیعی روسیه، جریان را از طریق خط لوله نورد استریم 1 کاهش داد، علی‌رغم توافق کشورهای اتحادیه اروپا برای کاهش 15 درصدی تقاضا.

رویدادهای قابل توجه برای 27 جولای

ژاپن – فینال شاخص تصادفی (مه)

ژاپن – فینال شاخص اقتصادی پیشرو (مه)

چشم انداز فنی NZD/USD

NZD USD تلاش کرد تا بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2% خود نگه دارد و به زیر 0.6250 سقوط کرد. سه جلسه معاملاتی گذشته شاهد شکست تلاش‌های درون روزی بالاتر از سطوح فیب بوده‌اند که فشار فروش قابل‌توجهی را در اطراف سطح قیمت نشان می‌دهد. ممکن است پس از تلاش‌های ناموفق مکرر، افت به میانگین متحرک ساده 20 روزه و سطح فیب 23.6٪ روی کارت‌ها باشد.

نمودار روزانه NZD/USD

nzd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع