NZD/USD با توجه به داده های تجارت استرالیا توسط معامله گران APAC با عقب نشینی دلار افزایش یافت


دلار نیوزیلند، NZD/USD، RBNZ، احساسات بازار، داده های تجاری استرالیا – نکات صحبت

  • احساسات بازار یک شبه بهبود یافت و NZD را در برابر دلار آمریکا به طور کلی ضعیف تر کرد
  • پس از بهبود آمار موجودی انبارهای آمریکا و اعلام افزایش تولید اوپک، قیمت نفت کاهش یافت
  • NZD/USD بالاتر از میانگین متحرک نمایی 26 روزه و پشتیبانی خط روند است

چشم انداز پنج شنبه آسیا و اقیانوسیه

بازارهای آسیا-اقیانوسیه پس از اینکه سهام ایالات متحده یک رگبار دو روزه را در معاملات نیویورک شکستند، برای یک جلسه معاملاتی درخشان به نظر می رسد. گزارش شاخص مدیران خرید (PMI) بهتر از حد انتظار از موسسه مدیریت عرضه (ISM) به رفع ترس از رکود اقتصادی کمک کرد. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، در مصاحبه ای با CNBC، گفت که بازار کار قوی باعث می شود با وجود دو چهارم کاهش تولید ناخالص داخلی، بعید به نظر برسد که ایالات متحده در رکود باشد.

دلار نیوزلند در برابر دلار امن آمریکا حتی پس از اینکه گزارش مشاغل در سه ماهه دوم نیوزلند انتظارات را ناامید کرد، افزایش یافت. رشد شغلی این کشور جزیره‌ای در سه ماهه دوم در مقایسه با رشد 0.4 درصدی در هر سه ماهه از مرز 0 درصد گذشت. این احتمالاً برای منحرف کردن شرط‌بندی‌های افزایش نرخ RBNZ در ماه آگوست کافی نبود، زیرا بازارهای نرخ هنوز تقریباً 100٪ شانس برای افزایش نرخ 50 واحدی را نشان می‌دهند. با این حال، این امر می تواند بانک مرکزی را وادار کند که از لفاظی های جنگ طلبانه عقب نشینی کند و یک باد مخالف بالقوه برای دلار کیوی ایجاد کند.

احساسات بازار باید در جلسه امروز ثابت بماند، زیرا داده های تجاری استرالیا تنها تهدید در تقویم اقتصادی مازاد است. اقتصاددانان مازاد 14 میلیارد دلار استرالیا را برای ژوئن پیش بینی می کنند که اندکی کمتر از مازاد 15.96 میلیارد دلار استرالیا در ماه می است. دلار استرالیا ممکن است با کاهش ضعیف تر سقوط کند. شاخص قیمت خرده‌فروشی فیلیپین برای ماه می نیز قرار است از سیم‌ها عبور کند.

پس از آن که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، تایوان را ترک کرد، با پایان دادن به سفری پر استرس که واکنش شدید چین را به همراه داشت، خطرات ژئوپلیتیک کاهش یافت. پکن نسبت به این دیدار هشدار داد و اظهار داشت که این اقدامی است که روابط را بی ثبات می کند. انتظار می‌رود چین در آخر هفته تمرین‌های نظامی انجام دهد، که می‌تواند شاهد بازگشت ریسک‌های ژئوپلیتیکی به بازار باشد.

چشم انداز فنی NZD/USD

NZD/USD در میانگین متحرک نمایی 26 روزه و یک خط روند حمایتی از پایین‌ترین نوسان جولای حمایت پیدا کرد. حرکت های روزانه در چند هفته گذشته شاهد قیمت های حمایتی میانگین متحرک ساده 20 روزه بود. اگر این سطوح حمایت حفظ شود، قیمت ها با بالاترین سطح آگوست در 0.63525 روبرو خواهند شد. با این حال، یک شکست پایین تر، پایین ترین سطح ماه جولای را در 0.6058 نشان می دهد. MACD به سمت نقطه میانی خود به سمت پایین حرکت می کند در حالی که RSI در اطراف نقطه میانی مربوطه معامله می شود.

نمودار 8 ساعته NZD/USD

نمودار nzd USD

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع