Nord Stream آفلاین می‌شود، EURUSD تلاش برای برابری می‌کند


اخبار و تحلیل EUR/USD

  • بزرگترین خط لوله گاز آلمان برای تعمیر و نگهداری معمول تعطیل شد
  • سطوح فنی کلیدی EUR/USD در آستانه حرکت بعدی به سمت برابری
  • رویدادهای ریسک عمده: CPI ایالات متحده، خرده فروشی و CPI آلمان

بزرگترین خط لوله گاز آلمان برای تعمیر و نگهداری خاموش شد

روز مورد انتظار فرا رسید – نورد استریم 1 به دلیل تعمیر و نگهداری معمول از امروز تا ساعت 21 خاموش می شود.خیابان ماه جولای دوره تعمیر و نگهداری گمانه زنی ها را در مورد احتمال تاخیر روسیه در از سرگیری جریان گاز پس از تکمیل تعمیرات دامن زده است. رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، نسبت به احتمال قطع جریان گاز توسط روسیه هشدار داد و آن را ناشی از یک موضوع فنی خودسرانه دانست و به این کشور هشدار داد که برای چنین نتیجه ای آماده شود.

عرضه گاز از طریق نورد استریم 1 از ماه مه کاهش یافته و جریان از اواسط ژوئن به 40 درصد کاهش یافته است. روسیه عامل اصلی این امر را عامل مهمی دانست که به کانادا فرستاده شد و تحریم‌ها بازگشت آن به روسیه را به تاخیر انداخت. در آخر هفته، کانادا اعلام کرد که این توربین در نتیجه یک “مجوز با زمان محدود و قابل فسخ” بازگردانده خواهد شد.

جریان گاز از روسیه به آلمان از طریق نورد استریم

به روز رسانی EUR/USD: Nord Stream آفلاین می شود، EURUSD تلاش های برابری می کند

پایان ناگهانی گاز روسیه عواقب شدیدی بر اقتصاد خواهد داشت و به طور بالقوه 193 میلیارد یورو هزینه خواهد داشت و 5.6 میلیون شغل را تحت تأثیر قرار می دهد. زمان بندی نیز نمی تواند بدتر باشد، زیرا ماه های تابستان معمولا زمانی است که کشورهای اروپایی قبل از ماه های زمستان ذخایر گاز را دوباره پر می کنند. نمودار زیر نشان می دهد که اروپا از میانگین 5 ساله عقب تر است، اگرچه ذخایر گاز نسبت به سطح مارس و آوریل بهبود یافته است.

به روز رسانی EUR/USD: Nord Stream آفلاین می شود، EURUSD تلاش های برابری می کند

سطوح فنی کلیدی EUR/USD

یورو همچنان یکی از حساس ترین ارزها است بادهای مخالف متعدد ایجاد می شود. را بانک مرکزی اروپا به راهنمایی رو به جلو خود در حول حرکت تقریباً مشخص 25 نقطه پایه (bps) در هنگام تشکیل جلسه شورای حاکم در اواخر این ماه ادامه می دهد. از سوی دیگر، دلار از قدرتی به قدرت می رسد که اخیراً توسط یک ستاره تقویت شده است گزارش مشاغل NFP.

نمودار روزانه EUR/USD نشان می دهد که تلاش اولیه دیگری برای رسیدن به برابری پس از روز جمعه که شاهد رد نسبتاً قوی سطح حیاتی بودیم. را RSI و MACD این شاخص هیچ نشانه ای از افت را نشان نمی دهد زیرا این جفت به تجارت در شرایط فروش بیش از حد ادامه می دهد. حیاتی پشتیبانی در برابری (1:1) قرار دارد در حالی که مقاومت با قیمت های 1.0310، 1.0340 و 1.0450 وارد می شود.

نمودار روزانه EUR/USD

به روز رسانی EUR/USD: Nord Stream آفلاین می شود، EURUSD تلاش های برابری می کند

منبع: TradingView آماده شده توسط ریچارد اسنو

در نمودار 4 ساعته، روند نزولی ادامه دارد – پایین ترین و اوج های پایین تر. اولین چالش برای فشار نزولی از طریق فتیله جمعه ظاهر می شود.

نمودار 4 ساعته EUR/USD

به روز رسانی EUR/USD: Nord Stream آفلاین می شود، EURUSD تلاش های برابری می کند

منبع: TradingView، آماده شده توسط ریچارد اسنو

رویدادهای ریسک عمده برای هفته پیش رو

رویدادهای ریسک در این هفته تحت سلطه ایالات متحده هستند و انتظار می رود تورم CPI ایالات متحده بیشتر افزایش یابد. خرده‌فروشی و گزارش احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای نشانه‌های بالقوه بیشتر از کند شدن اقتصاد ایالات متحده بررسی می‌شوند. داده‌های عمده اتحادیه اروپا شامل احساسات اقتصادی ZEW و داده‌های CPI آلمان است که پیش‌بینی می‌شود تا حدودی کاهش یابد.

به روز رسانی EUR/USD: Nord Stream آفلاین می شود، EURUSD تلاش های برابری می کند

داده های اقتصادی زنده را از طریق DaliyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع