NFP چیست و چگونه آن را معامله کنیم؟


NFP و تجارت فارکس: اصلی نکات صحبت کردن

  • انتشار حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی (NFP) نوساناتی را در آن ایجاد می کند فارکس بازار.
  • NFP تغییرات خالص در مشاغل استخدامی را اندازه گیری می کند.
  • معامله گران فارکس از یک تقویم اقتصادی برای آماده شدن برای انتشار NFP استفاده می کنند.

NFP چیست؟?

رقم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) یک شاخص اقتصادی کلیدی برای اقتصاد ایالات متحده است. این تعداد مشاغل اضافه شده را نشان می دهد، به استثنای کارمندان مزرعه، کارمندان دولت، کارمندان خانگی خصوصی و کارکنان سازمان های غیرانتفاعی.

نتایج تاریخی حقوق و دستمزد غیر کشاورزی ایالات متحده

انتشار NFP عموما باعث حرکات بزرگ در بازار فارکس. داده های NFP معمولاً در اولین جمعه هر ماه در ساعت 8:30 صبح به وقت شرقی منتشر می شود. این مقاله نقش NFP ها در اقتصاد و نحوه اعمال داده های انتشار NFP را در استراتژی معاملات فارکس توضیح می دهد.

NFP چگونه بر فارکس تأثیر می گذارد؟

داده‌های NFP از این جهت مهم هستند که ماهانه منتشر می‌شوند و آن را به یک شاخص بسیار خوب از وضعیت فعلی اقتصاد تبدیل می‌کند. داده ها توسط اداره آمار کار منتشر شده است و نسخه بعدی را می توان در یک یافت تقویم اقتصادی.

اشتغال یک شاخص بسیار مهم برای بانک فدرال رزرو است. زمانی که بیکاری زیاد است، سیاست گذاران تمایل دارند که یک سیاست پولی انبساطی (تحریکی، با نرخ بهره پایین) داشته باشند. هدف یک سیاست پولی انبساطی افزایش تولید اقتصادی و افزایش اشتغال است.

بنابراین، اگر نرخ بیکاری بالاتر از حد معمول باشد، تصور می‌شود که اقتصاد کمتر از پتانسیل خود است و سیاست‌گذاران تلاش خواهند کرد تا آن را تحریک کنند. یک سیاست پولی محرک مستلزم کاهش نرخ بهره و کاهش تقاضا برای دلار است (پول از یک ارز کم بازده خارج می شود). برای اطلاع از نحوه عملکرد این روش، به مقاله ما در مورد مراجعه کنید چگونه نرخ بهره بر فارکس تاثیر می گذارد.

نمودار زیر نشان می‌دهد که فارکس پس از انتشار NFP چقدر می‌تواند نوسان داشته باشد. نتایج مورد انتظار NFP برای 8 مارس 2019، 180 هزار شغل (افزودن شغل) بود، نتیجه واقعی تنها با اضافه شدن 20 هزار شغل ناامید شد. در نتیجه، شاخص دلار (DXY) از نظر ارزش کاهش یافت و نوسانات افزایش یافت.

واکنش فارکس NFP

معامله گران فارکس باید مراقب انتشار داده هایی مانند NFP باشند. معامله گران ممکن است به دلیل افزایش ناگهانی نوسانات متوقف شوند. وقتی نوسانات افزایش می یابد، گسترش می یابد این کار را نیز انجام دهید، و افزایش اسپرد می تواند منجر به تماس های حاشیه.

کدام جفت ارز بیشتر تحت تأثیر NFP قرار می گیرد

داده‌های NFP نشان‌دهنده اشتغال آمریکا است، بنابراین جفت ارز شما که شامل آن می‌شود دلار آمریکا (یورو/دلار آمریکا، USD/JPY، GBP/USD، AUD/USD، USD/CHF و دیگران) بیشتر تحت تأثیر انتشار داده ها قرار می گیرند.

جفت ارزهای دیگر نیز هنگام انتشار NFP افزایش نوسانی را نشان می دهند و معامله گران نیز باید از این موضوع آگاه باشند، زیرا ممکن است متوقف شوند. نمودار زیر نشان می دهد CAD/JPY در طول انتشار داده های NFP. همانطور که می بینید، افزایش نوسانات می تواند معامله گر را از موقعیت خود باز دارد، حتی اگر آنها جفت ارز مرتبط با دلار آمریکا را معامله نمی کنند.

واکنش CAD/JPY NFP

تاریخ انتشار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی

آمار اداره کار معمولاً داده های NFP را در اولین جمعه هر ماه در ساعت 8:30 صبح به وقت شرقی منتشر می کند. تاریخ انتشار را می توان در وب سایت اداره آمار کار.

با توجه به ماهیت فرار نسخه NFP، توصیه می کنیم از a استراتژی عقب نشینیبه جای یک استراتژی شکست. با استفاده از استراتژی عقب نشینی، تیریدرها باید منتظر بمانند تا جفت ارز دوباره دنبال شود قبل از ورود به یک تجارت

با استفاده از مثال بالا (نتایج NFP 20k در مقابل 180k مورد انتظار) انتظار داریم دلار آمریکا کاهش یابد. در مثال زیر از یورو/دلار آمریکا. از آنجایی که داده های NFP بدتر از حد انتظار بود، پیش بینی می کنیم که EUR/USD افزایش یابد.

استراتژی عقب نشینی داده NFP EUR/USD

تجارت انتشار داده های NFP: نکات برتر و خواندن بیشتر

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام استفاده از انتشار داده‌های NFP برای اطلاع از معاملات فارکس خود به خاطر بسپارید:

  1. داده های NFP در اولین جمعه هر ماه منتشر می شود.
  2. انتشار داده های NFP با افزایش نوسانات و گسترش اسپرد همراه است.
  3. جفت ارزهای غیر مرتبط با دلار آمریکا نیز می توانند شاهد افزایش نوسانات و گسترش اسپرد باشند.
  4. تجارت انتشار داده های NFP می تواند به دلیل افزایش نوسانات و افزایش احتمالی اسپرد خطرناک باشد. برای مبارزه با این، و برای جلوگیری از متوقف شدن، توصیه می کنیم از آن استفاده کنید اهرم مناسب، یا اصلاً اهرمی وجود ندارد.

سایر اطلاعات مهم منتشر شده برای تماشا:

در حالی که NFP به طور کلی بازار را به حرکت در می آورد، داده ها مانند CPI (تورم)، نرخ وجوه فدرال رزرو، و رشد تولید ناخالص داخلی نیز داده های مهمی هستند.

اگر می‌خواهید درباره تجارت اخبار و اطلاعات منتشر شده بیشتر بدانید، به ما مراجعه کنید تجارت راهنمای مبتدیان اخبار. ما همچنین پیشنهاد می کنیم ما را بخوانید راهنمای ویژگی های معامله گران موفق برای جلوگیری از اشتباه شماره یک معامله گران هنگام معامله در فارکس.

مطالعه بیشتر در مورد اصول فارکس

همچنین توصیه می‌کنیم درباره نقش بانک‌های مرکزی در بازار فارکس اطلاعات بیشتری کسب کنید مداخلات بانک مرکزی درگیر کردن

از DailyFX استفاده کنید تقویم اقتصادی برای نظارت بر تمام اطلاعات مهم اقتصادی منتشر شده، از جمله سخنرانی های بانک مرکزی و داده های نرخ بهره. فراموش نکنید که ما را نشانه گذاری کنید تقویم نرخ های بانک مرکزی بنابراین می توانید برای اطلاعیه های منظم آماده شوید.

منبع