NFP با کاهش بیکاری و افزایش میانگین درآمد ساعتی 253 هزار افزایش یافت


نکات کلیدی گزارش NFP و مشاغل ایالات متحده:

  • ایالات متحده در ماه آوریل 253000 شغل اضافه کرد که از میانگین پیش بینی 180000 حقوق و دستمزد جدید فراتر رفت.
  • نرخ بیکاری به 3.4٪ کاهش یافت که با چاپ ژانویه مطابقت داشت که پایین ترین سطح در 50 سال گذشته بود.
  • داده های مثبت در حالی ادامه یافت که میانگین درآمد ساعتی بیش از حد انتظار افزایش یافت و احتمالاً به نگرانی های تورمی اضافه می شود.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

استخدام در ایالات متحده تا ماه آوریل شتاب گرفت زیرا اقتصاد در آوریل 2023 253 هزار شغل اضافه کرد که پیش بینی های 180 هزار شغلی را پشت سر گذاشت و به دنبال کاهش 165 هزار شغلی در ماه مارس. طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، روند اشتغال در خدمات حرفه ای و تجاری، مراقبت های بهداشتی، اوقات فراغت و مهمان نوازی و کمک های اجتماعی ادامه یافت. همچنین مهم است که توجه داشته باشیم که تغییر کلی در کل استخدام های غیرکشاورزی در ماه های فوریه و مارس به ترتیب 78 هزار و 71 هزار کاهش یافته است که باعث می شود اشتغال برای دو ماه 149 هزار کمتر از آنچه قبلا گزارش شده بود، کاهش یابد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

نرخ بیکاری 3.4 درصد و تعداد افراد بیکار با 5.7 میلیون نفر در آوریل تغییر اندکی داشته است. نرخ بیکاری به کمترین میزان در 50 سال اخیر رسیده است که در ژانویه مشاهده شد و از 3.4 درصد تا 3.7 درصد از مارس 2022 متغیر بوده است. نرخ مشارکت نیروی کار 62.6 درصد و نسبت اشتغال به جمعیت 60.4 درصد بوده است. بدون تغییر در ماه آوریل این اقدامات کمتر از سطح قبل از همه‌گیری فوریه 2020 (به ترتیب 63.3 و 61.1 درصد) باقی مانده است.

نمودار، نمودار خط، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: BLS

با نگاهی دقیق تر به نظرسنجی اشتغال، میانگین درآمد ساعتی که یک شاخص تورم قوی برای فدرال رزرو باقی می ماند، 0.5 درصد نسبت به 0.3 درصد در ماه مارس افزایش یافت و نرخ سالانه را از 4.3 درصد قبل به 4.4 درصد رساند. این چاپ به ویژه برای فدرال رزرو در مبارزه با تورم با دو گزارش تورم پیش از نشست FOMC در ماه آینده، نوید خوبی ندارد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

رزرو فدرال و راه رو به جلو

نشست FOMC در این هفته ناامید نشد، در حالی که تداوم استرس در بین بانک های منطقه ای ایالات متحده بر احساسات تأثیر می گذارد و ترس از رکود را تقویت می کند. پاول، رئیس فدرال‌رزرو می‌گوید که در سال 2023 شاهد یک رکود نیست، بلکه رشد کوچکی برای ایالات متحده در نظر می‌گیرد، حتی اگر برخی از همتایان او در FOMC نگران باشند که رکود اجتناب‌ناپذیر باشد. اعتماد رئیس فدرال رزرو از قدرت بازار کار و نرخ پایین بیکاری ناشی می شود. با این حال، با توجه به نگرانی‌های فزاینده در اطراف بانک‌های منطقه‌ای از زمان نشست FOMC، ترس از رکود افزایش یافته و احتمال کاهش نرخ‌ها در سال 2023 افزایش یافته است (حداقل توسط فعالان بازار).

فدرال رزرو افزایش های بیشتر را به طور کامل رد نکرد، اما با توجه به استرس اخیر بخش بانکی، به نظر می رسد که اوج در حال رسیدن است. با حرکت رو به جلو، داده های مشاغل مورد توجه ویژه ای قرار خواهند گرفت. اگر ایالات متحده بتواند از افزایش سریع نرخ بیکاری جلوگیری کند، ممکن است بتواند به چشم انداز پاولز در مورد رشد نهایی به جای رکود در سال 2023 دست یابد. شرایط اعتباری سخت تر معمولاً منجر به افزایش بیکاری می شود و به همین دلیل است که این یک معیار کلیدی برای حرکت رو به جلو است. . سناریوی رویایی فدرال رزرو در حالت ایده‌آل این است که شرایط سخت‌تر اعتباری منجر به کندی اقتصاد شود و تورم را کاهش دهد و در عین حال شاهد افزایش جزئی در نرخ بیکاری باشیم.

خود دلار همچنان آسیب پذیر باقی می ماند زیرا ما نزدیک به پایین ترین سطح YTD هستیم. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا به حرکت خود با بانک‌های مرکزی همکار مانند RBA ادامه دهد که اخیراً لحن جنگ‌طلبانه‌ای نشان می‌دهد و بازارها در مورد بخش بانکی متقاعد نشده‌اند، دلار ممکن است تابستان سختی را در پیش بگیرد.

واکنش بازار

یورو دلار نمودار روزانه

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه در EURUSD شاهد تقویت دلار و افزایش حدود 30 پیپ برای بازگشت به زیر سطح 1.1000 بود.

با نگاهی به تصویر بزرگ‌تر، یورو دلار دیروز از بالاترین سطح YTD با وجود لحن جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا سقوط کرد. تایم فریم هفتگی در اوایل هفته در قلمروی بیش از حد خرید بود و تایم فریم H4 دیروز بالاترین میزان را چاپ کرد. با نگاهی به نمودار روزانه بالا می بینید که برای دومین بار زیر کانال صعودی را بسته ایم. ممکن است یک فشار پایین تر برای EURUSD وجود داشته باشد، اما دسته 1.0900 ممکن است مانعی برای غلبه بر آن باشد.

سطوح کلیدی که ارزش تماشا را دارد:

مناطق پشتیبانی

مناطق مقاومت

— نوشته شده توسط Zain Vawda برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع