NFP با افزایش بیکاری در ایالات متحده به بالاترین حد در 7 ماه گذشته، برآوردها را شکست داد


نکات کلیدی گزارش NFP و مشاغل ایالات متحده:

  • ایالات متحده در ماه می 339000 شغل اضافه کرد که از میانگین پیش بینی 190000 حقوق و دستمزد جدید فراتر رفت. در همین حال، رقم آوریل به 294000 بازبینی شد.
  • نرخ بیکاری به 3.7 درصد می رسد که بالاترین سطح در 7 ماه گذشته است.
  • میانگین درآمد ساعتی به 0.3٪ در ماه رسید و چاپ سالانه به 4.3٪ کاهش یافت.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

استخدام در ایالات متحده تا ماه مه شتاب گرفت زیرا اقتصاد 339 هزار شغل در می 2023 اضافه کرد، که پیش بینی های 190 هزار شغلی را پشت سر گذاشت و به دنبال 294 هزار شغل در آوریل تجدید نظر شد. طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، روند اشتغال در خدمات حرفه ای و تجاری، مراقبت های بهداشتی، ساخت و ساز، حمل و نقل، انبارداری و کمک های اجتماعی ادامه یافت.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

نرخ بیکاری 3.7 درصد (بالاترین سطح در 7 ماه گذشته) است و تعداد افراد بیکار اکنون به 6.1 میلیون نفر رسیده است. توجه به این نکته ضروری است که نرخ بیکاری از مارس 2022 از 3.4٪ تا 3.7٪ متغیر است، آیا بیکاری در نهایت به سمت مرز 4٪ افزایش می یابد؟

با نگاهی دقیق تر به نظرسنجی اشتغال، میانگین درآمد ساعتی که یک شاخص تورم قوی برای فدرال رزرو باقی می ماند، 0.3 درصد در ماه مارس افزایش یافت که مطابق با پیش بینی ها بود که نرخ سالانه را از 4.4 درصد قبلی به 4.3 درصد بازگرداند. چاپ آوریل MoM نیز از 0.5% به 0.4% کاهش یافته است. این چاپ شاید تنها مورد مثبت فدرال رزرو باشد زیرا با وجود تعداد مشاغل قوی، درآمدها کاهش نمی یابد و بعید است که فشار بیشتری بر قیمت خدمات در ماه های تابستان وارد شود. این داده ها نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ برای افزایش 25 واحدی در ماه ژوئن از 25 درصد قبل از انتشار به 34 درصد افزایش یافته است.

image2.png

منبع: CME FedWatch Tool

رزرو فدرال و راه رو به جلو

قرارداد سقف بدهی که اخیراً ابری قابل توجه بر بازارها ایجاد کرده بود، تا حد زیادی حل شد زیرا به سمت میز رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن می رود. بازارها تاکنون واکنش مثبتی نشان داده‌اند و دارایی‌های ریسکی پس از تصویب توافق سقف بدهی از مجلس و سنا و تضعیف دلار آمریکا همانطور که انتظار می‌رفت، قیمت پیشنهادی خود را پیدا کردند.

با این حال، کاهش دلار آمریکا را می‌توان به افزایش صحبت‌ها درباره توقف احتمالی فدرال رزرو در ماه ژوئن نیز نسبت داد. برخی از سیاستگذاران هستند که معتقدند توقف ممکن است مناسب باشد زیرا به نظر می رسد بازارها اخیراً فشار را احساس می کنند زیرا تأثیر افزایش نرخ ها بر اقتصاد نفوذ می کند. با این حال، با افزایش نرخ تورم مرکزی (میزان تورم ترجیحی فدرال رزرو) و تصویر کلی تورم نگران کننده باقی مانده است. همانطور که در بالا ذکر شد، میانگین درآمد ساعتی یک امتیاز مثبت برای فدرال رزرو و تصویر تورم به عنوان یک کل است، در حالی که افزایش بیکاری ممکن است دلیلی برای توقف فدرال رزرو باشد. این به بانک مرکزی فرصت می دهد تا تاثیر افزایش نرخ ها را بهتر ارزیابی کند زیرا به نظر می رسد “اثر تاخیر” در نهایت روند خود را طی کرده است.

به نظر می رسد که خود دلار در این مرحله برای یک عقب نشینی مملو از انحراف به نظر می رسد. دلار ممکن است به لطف نرخ های سپرده دلاری بالاتر که می تواند از فروش قابل توجه دلار جلوگیری کند، حمایت پیدا کند، با این حال توقف فدرال رزرو در ماه ژوئن می تواند شاخص دلار (DXY) را در برابر فشار روانی به سمت علامت روانی 100.00 آسیب پذیر کند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

واکنش بازار

یورو دلار نمودار روزانه

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه در EURUSD شاهد تقویت دلار و افزایش حدود 30 پیپ برای بازگشت به زیر سطح 1.0750 بود. با نگاهی به تصویر بزرگ‌تر، EURUSD روز پنجشنبه بسیار خوبی را تجربه کرد زیرا در نهایت به نظر می‌رسید که رالی دلار آمریکا در حال محو شدن است. دستگیره 1.0680-1.0700 اخیراً کلید خورده است، زیرا به حمایت از روند صعودی روز گذشته ادامه می دهد که نشان دهنده صعود بیشتر و بازگشت عمیق تر است.

سطوح کلیدی که ارزش تماشا را دارد:

مناطق پشتیبانی

مناطق مقاومت

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع