Nasdaq 100 پس از غلبه بر SMA 200 روزه واژگون می شود، مراقب نوسانات بیشتر باشید


Nasdaq 100، نقدینگی، نوسانات و FOMC Rate Decision Points Talking:

  • چشم انداز بازار: نزدک 100 صعودی بالای 12300 و نزولی زیر 11500
  • Nasdaq 100 برای اولین بار در 203 روز معاملاتی در هفته گذشته بالاتر از SMA 200 روزه بسته شد – به طولانی‌ترین رشد نزولی در دو دهه اخیر پایان داد.
  • با معاملات روز دوشنبه، NDX درست به زیر SMA 200 روزه خود سقوط کرد، زیرا بازارها ریسک را قبل از فدرال رزرو و سایر رویدادهای کلیدی متعادل می کنند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

به قول معروف «صحبت ارزان است». وقتی نوبت به بازارها می‌رسد، ایجاد یک رویداد فنی مانند یک شکست، «گفتگو» است، در حالی که توسعه یک روند پس از آن تعهد واقعی است. هفته گذشته، شاخص‌های ایالات متحده در حال افزایش بودند و نشان می‌دادند که شور و شوق اساسی می‌تواند به خوبی بر نگرانی‌های باقی‌مانده در پشت سیستم مالی – مانند فشار مالی بر بازارها از طریق سیاست‌های پولی و تأثیر نامتناسب ریسک‌های رکود برای آینده، غلبه کند. مخصوصاً برای نزدک 100، شاخص فناوری در نهایت توانست به همتایان بزرگتر خود یعنی Dow و S&P 500 برسد. اخیراً که از پایین ترین روند نزولی خود در سال 2022 خارج شد، NDX توانست بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه خود بسته شود. SMA) برای اولین بار در 203 جلسه معاملاتی. این به طولانی‌ترین کشش نزولی – که با نزدیکی نقطه به SMA اندازه‌گیری می‌شود – از سال 2002 به پایان رسید. برای یک معامله‌گر فنی، این یک رویداد مهم است. با این حال، در شرایط بازار، این برای منحرف کردن توجه از ریسک رویداد اصلی بلافاصله و ظرفیت آن برای حرکت بازارها کافی نیست. به این ترتیب، نزدک 100 برای شروع این هفته تقریباً -2 درصد کاهش یافته است و شکست سخت خود را تغییر داده است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

نمودار نزدک 100 با SMAهای 100 و 200 روزه، شاخص نابرابری 200 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

درست است که SMA 200 روزه یکی از قابل تشخیص ترین اقدامات فنی در کل بازار است. این به قدری قابل مشاهده است که حتی مقالات مالی سنتی که از لحاظ تاریخی از هنرهای تاریک تجزیه و تحلیل نمودار اجتناب می کنند، رویدادهای مهمی را در اطراف آن میانگین ها و همچنین رویدادهای کلیدی دیگری مانند سبقت گرفتن از سطوح «روانشناختی مهم» (مانند اعداد زوج بزرگ مانند 10000 را در بر گرفته اند. نزدک 100). با این حال، هر دو Dow و S&P 500 همچنان به راحتی بالاتر از 200 SMA مربوطه خود هستند. علاوه بر این، در سلسله مراتب نیازهای معامله گران، قرار گرفتن در معرض ریسک قبل از ریسک رویداد بزرگ بسیار مهمتر از اشتها برای جلوگیری از یک روند طولانی قبل از اینکه تحولات اصلی حرکت را تضمین یا رد کنند، است. رشد صعودی در سال 2023 – و به ویژه هزینه در هفته گذشته – بازارها را در موقعیت “ریسک” قرار می دهد. علاوه بر این، افزایش قیمت دقیقاً با افزایش مشارکت مطابق با علاقه باز در قراردادهای آتی Nasdaq mini مطابقت ندارد. این امر بیشتر بر ریسک پذیری تأکید می کند تا قصد سرمایه گذاری روشن.

نمودار آتی کامپوزیت نزدک با SMAهای 20 و 200 روزه، مینی آتی باز با بهره (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با اشاره به معیار “داخلی” ریسک اشتها در فضای سهام ایالات متحده، نسبت Nasdaq 100 به Dow Jones Industrial Average به طور مشابه نشان دهنده کاهش ناگهانی در معرض قرار گرفتن است. در حالی که پای نزدک «رشد» و داو نشان دهنده مقایسه «آبی چیپ» یا «ارزش» است، افت نسبی NDX نسبت به همتای خود به اصلاح از بالاترین سطح سه ماهه و بزرگترین افت در مقایسه از دسامبر تبدیل شد. 27. از آنجایی که ما شاهد واکنش بازارها به ریسک رویداد اصلی در این هفته هستیم، ارزش آن را دارد که به این معیار مقایسه ای توجه کنیم تا روند اساسی احساسات را از طریق نویز نوسانات ناشی از ریسک رویدادهای بزرگ مرتب کنیم.

نمودار نسبت میانگین صنعتی نزدک 100 به داوجونز با SMAهای 20 و 200 روزه (روزانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

معامله گران نزدک باید روی چه ریسک رویداد مهمی توجه کنند؟ برجسته ترین تهدید حرکت ناگهانی بازار به وضوح تصمیم FOMC در مورد نرخ روز چهارشنبه است. اینکه آیا فدرال رزرو در این هفته 25 امتیاز پایه افزایش می دهد یا خیر و اینکه آنها قصد دارند تا چه زمانی رژیم سختگیرانه خود را تمدید کنند، سؤالات مهمی برای کل سیستم مالی است. با این اوصاف، بانک مرکزی در ماه‌های گذشته به هیچ وجه در بیان اهداف خود کوتاهی نکرده است. بنابراین تغییر سریع تمرکز بر روی درآمدهای FAANG پس از ساعت کاری روز معاملاتی بعدی (اپل، آمازون، گوگل) می تواند به خوبی باعث ایجاد محدودیت دیگری در فعالیت شود زیرا بازارها منتظر اطلاعات بیشتر هستند. در حال حاضر، به‌روزرسانی چشم‌انداز اقتصادی IMF WEO در روز سه‌شنبه و نظرسنجی اعتماد مصرف‌کننده ایالات متحده از هیئت کنفرانس باید به‌عنوان کاتالیزورهای نوسانات قابل رصد شوند.

نمودار ریسک رویدادهای مبتنی بر ایالات متحده برای هفته آینده

image4.png

تقویم ساخته شده توسط جان کیکلایتر

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

منبع