Nasdaq 100 با داغ شدن داده های CPI ایالات متحده مسیریابی شد


نزدک 100، CPI ایالات متحده – نکات گفتگو

  • سقوط نزدک 100 در گزارش تورم داغ
  • با افزایش بازدهی خزانه داری، سهام فناوری تحت فشار قرار گرفته است
  • CPI ایالات متحده بالاتر از حد انتظار است، 8.3٪ سالانه در مقابل 8.1٪ افزایش یافته است.

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

شاخص نزدک 100 در جلسه روز سه شنبه تحت فشار قابل توجهی قرار گرفت و به دنبال انتشار CPI داغتر از حد انتظار امروز صبح بود. شاخص CPI برای ماه اوت 8.3% سالانه بود، در حالی که هسته 6.3% بود. هر دوی این شاخص‌ها بالاتر از انتظارات بازار بود، که باعث شد ریسک به طور چشمگیری فروخته شود زیرا معامله‌گران انتظارات فدرال رزرو را دوباره قیمت‌گذاری کردند. در حالی که 75 واحد پایه به طور موثر در کیک جلسه سیاست FOMC در هفته آینده پخته شد، این چاپ راه را برای افزایش بیشتر نرخ در نوامبر و احتمالاً دسامبر باز می کند. معکوس شدن شدید دارایی های ریسک پس از یک هفته قوی منتهی به چاپ، با ثبت 4 جلسه مثبت در سهام ایالات متحده در دوره قبلی، اتفاق می افتد.

سهام نزدک شدیدترین سقوط را داشت، زیرا نام‌هایی که ارزش بالایی داشتند، فشار بالای بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده را احساس کردند. Cloudflare بیش از 10 درصد سقوط کرد در حالی که صندوق سرمایه گذاری مورد علاقه کاروانا بیش از 12 درصد سقوط کرد. گروه‌های سنگین فناوری نیز تحت فشار بودند و شاخص NYSE FANG+ بیش از 5 درصد کاهش یافت.

چاپ تورم روز سه‌شنبه ممکن است بازار را وادار کند تا در روایت مربوط به “فرود نرم” تجدید نظر کند، زیرا قیمت بازار برای افزایش فدرال رزرو به طور چشمگیری تغییر می کند. اگر نرخ پایانی فدرال رزرو بالاتر از جایی باشد که در حال حاضر قیمت گذاری شده است، سهام های چندگانه بالا ممکن است آسیب پذیر باقی بمانند. به نظر می‌رسد که بازار در هفته گذشته در قیمت‌گذاری در «اوج تورم» از خود جلو افتاده است و ممکن است دردسرهای بیشتری در پیش باشد.

تقویم اقتصادی ایالات متحده

با حسن نیت از تقویم اقتصادی DailyFX

معاملات آتی نزدک 100 (NQ) در ساعت 8:30 با انتشار اعداد CPI به شدت کاهش یافت و در نهایت بیش از 4 درصد سقوط کرد. به دنبال مجموعه ای از قراردادهای آتی هفته گذشته، NQ به رشد چشمگیر خود قبل از انتشار مورد انتظار امروز صبح ادامه داد. این سودها امروز صبح درست زیر مقاومت 12942 متوقف شدند، زیرا قیمت به زودی 600 واحد کاهش یافت و شکاف از 8 سپتامبر را پر کرد. چاپ امروز صبح به عنوان زنگ خطری برای بازارهایی است که ممکن است از نظر مبارزه با تورم از خود راضی شده باشند. بازارها تصمیم گرفته‌اند در «پیوت فدرال رزرو» قیمت‌گذاری کنند، که ممکن است صعود هفته گذشته را توضیح دهد. اگر ضعف تا زنگ بسته شدن ادامه یابد، NQ ممکن است به سمت حمایت در حدود 12129 حرکت کند.

نمودار 1 ساعته معاملات آتی نزدک 100 (NQ).

نمودار ایجاد شده با TradingView

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله گر، سه ماه یکبار پیش بینی های معاملاتی، تحلیلی و آموزشی وبینارها روزانه برگزار می شود، راهنمای معاملات برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و مخصوصاً برای کسانی که هستند جدید در فارکس.

— نوشته شده توسط برندان فاگان

برای تماس برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع