Nasdaq و دلار در رانندگان مختلف کاهش می یابد، برای ریسک رویدادهای بیشتر در پیش رو آماده شوید


Nasdaq 100، Dow، Dollar، USDJPY، GDP و EURUSD نقاط گفتگو:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 146; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1680
  • اگرچه فیس‌بوک به اندازه گوگل نتایج ناامیدکننده‌ای را به ثبت می‌رساند، اما این دو شرکت تأثیر بسیار متفاوتی بر نزدک داشتند – اما هیچکدام نمی‌توانند با اپل رقابت کنند.
  • با تصمیم بانک مرکزی اروپا، تولید ناخالص داخلی سه ماهه ایالات متحده، درآمد اپل و آمازون و بسیاری موارد دیگر، ریسک رویداد در 48 ساعت آینده به سرعت بالاتری خواهد رفت.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

نزدک و داو: یک لرزش و فرسایش در اعتماد

با نگاهی به معیارهای روندهای ریسک – مانند شاخص های اصلی سهام ایالات متحده – روند کلی بازارها در هفته های گذشته منعکس کننده پیشرفت متلاطم بالاتر بوده است. با این حال، این صعود ممکن است بیشتر با سکون در خطر رویداد مهم سیستمی که منجر به انتشار حیاتی می شود ارتباط داشته باشد تا بهبود واقعی در چشم انداز بنیادی فعلی. اگر قبل از اینکه خطر رویداد جدی در نظر گرفته شود، واقعاً “ساحل” بالاتری داشتیم، دوره حرکت با جزر و مد کنترل شده ممکن است به زودی به پایان برسد. در حال حاضر، در بحبوحه انتشار آهسته درآمدهای FAANG، شاهد کاهش جدی از سوی شرکت هایی مانند نزدک 100 بوده ایم. به دنبال از دست رفتن درآمد گوگل پس از بسته شدن بورس در روز سه شنبه، معاملات آتی نزدک و QQQ به طور قابل توجهی تا روز چهارشنبه کاهش یافتند. کاهش 2.3 درصدی شکاف با ضرر نهایی در روز پس از شکست شاخص فناوری سنگین در «بستن پنجره» مصادف شد (تکنسین برای پوشش کل شکاف افتتاحیه صحبت می‌کند). برگشت نزولی روزانه منجر به بزرگترین “فتیله صعودی” از 8 مارس شد. نکته قابل توجه، واکنش ساعات بعد از ساعت به متا (فیسبوک سابق) در نهایت کاهش -20 درصدی ساعات بعد از ساعت به نظر می رسید که واکنش نسبتاً ملایمی را برانگیزد. شاید بازارها بر گزارش‌های درآمدی آینده اپل و آمازون یا به‌روزرسانی‌های کلان کلیدی پیش رو متمرکز باشند؟

نمودار معاملات آتی نزدک با حجم پوشش داده شده با گوگل و متا (15 دقیقه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

پیش بینی می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد بازارها داشته باشد. این امر به ویژه زمانی صادق است که پیامد ریسک رویداد قبلی درجاتی از ابهام را به همراه داشته باشد و/یا وزن رویدادهای آتی به طور با اهمیتی بیشتر از ریسک رویدادی باشد که قبلا گزارش شده است. برای کنترل برخی از انحرافات پیش بینی شده، به نظرم مقایسه عملکرد بین نزدک 100 و میانگین صنعتی داوجونز مفید است. هر دو شاخص اصلی سهام با تمام پیامدهای “ریسک” همراه با مزیت اضافه تعادل تمرکز ایالات متحده هستند. با این حال، NDX بیشتر یک معیار “رشد” را نسبت به برچسب “ارزش” داو منعکس می کند. شایان ذکر است که نسبت NDX-Dow در دسامبر گذشته به اوج خود رسید و تقریباً در همان سطح پیک Dot-Com در مارس سال 2000 بود. به این ترتیب، این نسبت کاهش خود را در جلسه گذشته افزایش داد تا به پایین ترین سطح خود از آوریل رسیده است. 2020.

نمودار Nasdaq 100 به نسبت میانگین داو با SMA و شکاف 20 و 200 روزه (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

ریسک رویداد به طور قابل توجهی جلوتر می رود

من معتقدم بخش بزرگی از ناامیدی ناشی از فقدان حرکت – یا حداقل یک کانال موقت نوسانات – مربوط به سطح بیشتر انتظار برای آنچه در پیش است در مقابل تأثیر آنچه قبلاً از سیم ها عبور کرده است. نگاهی گذرا به تقویم اقتصاد کلان نشان می‌دهد که چه چیزی در پایان هفته در حال پر شدن بر روی بورس است. فهرست ها متراکم و مرجع آنها گسترده است. چیزهای زیادی برای رد شدن وجود دارد، اما اولویت‌های کلی وجود داشته است که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته در مورد مضامین دیده‌ایم. ریسک‌های رکود، روند سیاست پولی، نابرابری در سلامت مالی منطقه‌ای و تهدیدات نقدینگی سیستمی منحصربه‌فرد مقوله‌های کلی هستند که در طول زمان متوجه آن‌ها شده‌ام. اگر هر یک از به‌روزرسانی‌های فهرست‌شده (و فهرست‌نشده) در مورد هر یک از این موارد خاص باشد، به احتمال زیاد واکنش جدی بازار ایجاد می‌کند.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 48 ساعت آینده

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

هنگام ارزیابی روندهای اساسی، بیشتر جاده ها در نهایت به سلامت عمومی اقتصاد باز می گردند. به عبارت دیگر، احتمال و شدت رکود یکی از جامع ترین و انتزاعی ترین ریسک هایی است که ما با آن مواجه هستیم. تأثیر قابل توجهی در عملکرد بزرگترین اقتصاد جهان در دیکته کردن ارزیابی جهان وجود دارد. گفته می شود، داده ها و پیش بینی ها دیر نشده است. بخش مسکن این کشور توسط NAHB به عنوان یک “رکود” توصیف شده است، شاخص اصلی کنفرانس هیئت مدیره یک رشته طولانی متوالی از افت را محاسبه کرده است، یک نظرسنجی NABE از مدیران عامل فقط در هفته گذشته گزارش داد که دو سوم از پاسخ دهندگان معتقد بودند که کشور به زودی خواهد بود. وارد یک رکود شده (یا در حال حاضر در آن قرار دارد) و همین جلسه گذشته منحنی بازدهی 10 ساله / 3 ماهه خزانه داری ایالات متحده (بارومتر ترجیحی اقتصاددانان) برای هشدار “رکود” معکوس شد. ما احتمالاً در مورد اینکه آیا تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده با اجماع اقتصاددانان رشد 2.4 درصدی مطابقت دارد، یا مغلوب است یا خیر، جمعی داریم.

انتشار بازدهی خزانه داری آمریکا 10 ساله تا 3 ماهه (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با این حال، اعتقاد من به اینکه چه چیزی اساسی ترین وزن را در بلندمدت دارد، در مورد دیکته کردن اقدامات قیمت در افق فوری اهمیتی ندارد. این تصمیم توده مردم است. با مطرح کردن این سوال در بازار آزاد، من یک نظرسنجی در توییتر انجام دادم تا درک کنم که معامله‌گران خرده‌فروش معتقدند قوی‌ترین رویداد بالقوه بازار پیش رو چیست. علیرغم دامنه نفوذ گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، ماهیت حیاتی تصمیمات نرخ آتی و فهرستی از گزارش های اقتصادی و همچنین رویدادهای برنامه ریزی شده. بالاترین ریسک رویداد تعیین شده، ترکیبی از درآمد اپل و آمازون بود که پس از بسته شدن جلسه روز پنجشنبه نیویورک به دست آمد. با توجه به پاسخ به اشتباه گوگل در اوایل این هفته، می توانم منطق را ببینم. اما باید توجه داشت که رقابت زیادی در برابر آن موضوع برای توجه بازار وجود نداشت. رادار تهدید در جلو بارگذاری خواهد شد.

نظرسنجی توییتر درباره مهم ترین ریسک رویداد کلان پیش رو

image5.png

نظرسنجی از twitter.com، @JohnKicklighter

EURUSD و USDJPY توجه به دو تصمیم کلیدی نرخ را جلب می کنند

صحبت از تصمیمات نرخ، دلیل خوبی برای برجسته کردن تصویر بزرگ در مورد سیاست پولی برای کشورهای توسعه یافته وجود دارد. اول و مهمتر از همه، با توجه به اینکه بانک مرکزی در دوره خاموشی رسانه ای خود تا اعلام آن در چهارشنبه آینده است، گمانه زنی ها در مورد روند فدرال رزرو باید به طور ارگانیک اتفاق بیفتد. قطعیت چهارمین افزایش 75 واحدی نرخ بهره به طور محسوسی کاهش یافته است. به نظر می رسد که این امر با بازارهای غافلگیرکننده بانک کانادا (BOC) با افزایش “صرفا” 50 واحدی در جلسه گذشته در برابر اجماع بازار برای 75 ارتباط دارد. ناامیدی با این حال، افزایش‌ها همچنان در تضاد قابل توجهی با بانک بی‌تحرک ژاپن (BOJ) است که با تلاش‌های مداخله‌ای ناتوان از طرف ین مجبور شده است به پیامد یک موضع بی‌رحمانه (کنترل منحنی بازده) واکنش نشان دهد. به نظر می رسد که عقب نشینی اخیر از USDJPY بیش از هر اشتهایی برای ین به نزول دلار مربوط می شود. خواهیم دید که این تصویر پس از صبح جمعه BOJ چگونه تغییر می کند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

}

نمودار USDJPY با شاخص دلار DXY و همبستگی 20 روزه (روزانه) پوشانده شده است

image6.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

تا آنجا که رویدادهای تاثیرگذار سیاست پولی پیش می‌روند، تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) که اواخر امروز قرار می‌گیرد، مهم‌ترین و احتمالاً مورد انتظارترین تصمیم هفته است. انتظار می‌رود که مقام اروپایی در نشست خود 75 واحد پایه افزایش دهد تا بتواند در مبارزه با تورم که به‌طور غم‌انگیزی به تأخیر افتاده، عقب نشینی کند. هر گونه کسری در این حرکت احتمالاً نگرانی بیشتری را در بازار نسبت به چیزی که در پس‌زمینه بنیادی «اشتباه» است، نسبت به چشم‌انداز مطلوبی از دوره طولانی‌تر نرخ‌های پایین‌تر ایجاد می‌کند. با عقب نشینی بالا از برابری (1.0000) در این جلسه گذشته در پشت یک رالی 5 روزه، سود برای منافع سوداگرانه بالاست.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

نمودار EURUSD همپوشانی با اسپرد بازده اوراق قرضه دو ساله منطقه یورو به دولت ایالات متحده (روزانه)

image7.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع