Nasdaq، S&P 500 Breakout با تمرکز بر درآمد


Nasdaq، S&P 500 Talking Points:

  • نزدک و اس اند پی 500 هر دو با گرم شدن فصل سود در این هفته به بالاترین سطح ماهانه خود رسیده اند.
  • سهام چند هفته پیش پس از گزارش افتضاح PMI شروع شد و این موضوع صعودی تا حد زیادی از آن زمان ادامه داشته است. بازارها امیدوارند که کند شدن تورم و داده های ناامیدکننده ممکن است بانک مرکزی را نرم تر کند. سوال بزرگ این هفته این است که درآمدهای ناشی از محیط سخت کلان چقدر تحت تاثیر قرار گرفته است و شرکت ها چگونه انتظار دارند این امر بر پیش بینی های آینده نگر تأثیر بگذارد.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

Nasdaq و S&P 500 در حال شکستن برای شروع معاملات این هفته هستند و این موضوعی است که از چند هفته پیش آغاز شده بود، پس از گزارش ناامیدکننده PMI Services که در روز جمعه 6 ژانویه منتشر شد.

با ورود به آن گزارش، نزدک به دنبال حمایت در یک نقطه کلیدی مورد علاقه بلندمدت بود که از سطوح فیبوناچی در 10501 تا 10751 را شامل می شد. از آن زمان، خریداران با تداوم صعودهای بالاتر و پایین‌تر به شدت مسئول بوده‌اند، با یک مکث در حرکت هفته گذشته پس از مواجهه با سطح مقاومت در 11700.

در این مرحله، قیمت در حال آزمایش یک خط روند است که از اوج‌های نوسانی مارس/آوریل و آگوست گرفته شده است، با سطح مقاومت بعدی کمی بالاتر، در حدود میانگین متحرک 200 روزه که با نوسان قبلی قیمت در حدود 12118 همخوانی دارد.

نمودار روزانه نزدک

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

نزدک کوتاه مدت

سطح 11700 نقطه کلیدی نزدک بوده است که به ماه می گذشته باز می گردد، زمانی که به طور موقت به پایین آمدن سطح پایین کمک کرد و پس از آن در اکتبر به مقاومت تبدیل شد و هفته گذشته دوباره به عنوان مقاومت نشان داد.

در این مرحله، معامله گرانی که به دنبال سناریوهای ادامه صعودی هستند، می توانند به آن سطح برای حفظ حمایت بالاتر و پایین نگاه کنند. این توالی بالاترین و پایین‌ترین سطح را ادامه می‌دهد و تمرکز را به سمت حرکت به سمت مقاومت بعدی، در حدود 12,118 یا شاید حتی سطح فیبوناچی در حدود 12,586 نگه می‌دارد. در حالی که سطح دوم بسیار با قیمت فعلی فاصله دارد، ما به نقطه کلیدی فصل درآمد نزدیک می شویم که در اواخر این هفته از چندین نام فناوری مانند تسلا، IBM و اینتل خواهیم شنید.

تسلا تصویر جالبی از این مورد ارائه می دهد که در زیر نمودار بعدی به آن نگاه خواهم کرد.

نمودار قیمت چهار ساعته نزدک

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

تسلا

تسلا برای مدتی یکی از ستون‌های اصلی اخبار بوده است و پس از گذراندن سال‌ها به‌عنوان یک عزیز بازار، سال گذشته شاهد این بودیم که این شرکت به دلایل زیادی تحت نظارت شدید قرار گرفت، که کلید آن تمرکز رهبری بر متغیرهای دیگر بود.

با فروش سهام ایلان ماسک برای تامین مالی خرید خود در توییتر، سال گذشته مقدار زیادی عرضه وارد بازار شد و این در قیمت منعکس شده است زیرا تسلا 75 درصد از بالاترین قیمت نوامبر 2021 به پایین ترین سطح در 6 ژانویه که رسیده بود از دست داده است. بسیار نزدیک به سطح روانی 100

اما، همانطور که روند صعودی Nasdaq در بالا نشان می دهد، همانطور که جزر و مد در سهام های فناوری تغییر کرده است، تسلا به طور مشابه با افزایش 40 درصدی طی دو هفته و نیم گذشته جهش تهاجمی داشته است.

تسلا درآمد خود را در روز چهارشنبه گزارش داد. ایلان ماسک سابقه استفاده از فراخوان‌های درآمدی برای تحریک پایه سهامداران خود را دارد و با توجه به اینکه سهام در سال جاری چقدر سقوط کرد، منطقاً برخی از این حرکت صعودی پوشش کوتاهی داشته است. و ممکن است هنوز چیزهای بیشتری باقی بماند، زیرا این جهش، حداقل بر مبنای نسبی، هنوز بسیار جوان است. 23.6% اصلاحی فروش اخیر کمی بالاتر است، در حدود سطح 151 در نمودار.

نمودار قیمت روزانه تسلا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; تسلا (TSLA) در Tradingview

S&P 500

S&P 500 نیز امروز صبح با شکست در بالاترین سطح ماهانه معامله می شود.

در حالی که نزدک با نزولی وارد سال شد، S&P 500 کمی برابرتر شد زیرا قیمت ها برای چند هفته قبل از آغاز سال جدید در محدوده باقی مانده بودند. در هفته اول سال، این محدوده به یک مثلث متقارن تبدیل شد، که در نهایت پس از گزارش PMI در 6 ژانویه، زمانی که معامله گران برای اولین بار شروع به آزمایش شکست کردند، شروع به تسلیم شدن کرد.

از آن زمان تا کنون نمودار تا حد زیادی دارای ساختاری صعودی بوده است، با بالا-بالاها و پایین ترها. هفته گذشته یک دوره ترس وجود داشت که شکست تازه در روز چهارشنبه به محدوده قبلی بازگشت. اما حمایت در نقطه کلیدی، درست در مقاومت قبلی در سطح 3912-3928 که تا روز پنجشنبه و تا روز جمعه ادامه داشت، نشان داد.

و سپس در روز جمعه، همانطور که از طریق توییتر هشدار داده بودم، یک شکل مثلث صعودی وجود داشت که بر مبنای کوتاه‌مدت‌تر، در داخل آن نقطه حمایت طولانی‌مدت ایجاد شده بود، و منجر به شکست قوی از بالا برای بسته شدن هفته شد. .

این شکست همچنان ادامه دارد تا این هفته شروع شود و عارضه اصلی در این نقطه تعقیب حرکت پس از اوج تازه است. نقطه ای از پتانسیل پشتیبانی در نزدیکی وجود دارد که از سطح 4k متقابل گرفته شده است که یک سطح روانی و یک سطح فیبوناچی است. اندکی پایین تر، سطح حمایت دیگری را با مقداری تلاقی می آورد، زیرا میانگین متحرک 200 روزه در حال حاضر به حدود 3975 می رسد که بسیار نزدیک به نوسان قیمت قبلی در 3970 است.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار قیمت چهار ساعته S&P 500

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع