Loonie Eyes دستاوردهای بیشتری برای پایان هفته در اوج دارد


USD/CAD پیش‌بینی قیمت: سودهای بیشتر Loonie Eyes تا پایان هفته با قیمت بالا

تیزر: به لطف افزایش تورم در کانادا و انتظارات افزایش نرخ بهره، لونی در این هفته در مسیر افزایش اندک در برابر دلار آمریکا قرار دارد. آیا BoC به نرخ های پیاده روی بازخواهد گشت؟

قیمت USD/CAD، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

خوانده شده ترین: پیش بینی قیمت EUR/USD: EUR/USD چشم انداز در منطقه تلاقی کلیدی

Loonie در این هفته در برابر دلار افسارگسیخته ثابت نگه داشته است، زیرا قدرت شاخص دلار (DXY) توسط داده‌های تورم کانادا و نگرانی‌های افزایش نرخ کاهش یافته است. سطح 1.3500 اکنون به کانون توجه بازگشته است، زیرا بازارها با اندکی احتیاط به دنبال لحن ریسک پذیر دیروز به بازار باز اروپا نزدیک شده اند.

سقف بدهی، دلار آمریکا و داده های تورم کانادا

دیروز شاهد تحولات بیشتر در مورد سقف بدهی ایالات متحده بودیم که احساسات کلی بازار را بهبود بخشید. شاخص دلار (DXY) از اظهارات تندروانه سیاستگذاران فدرال رزرو حمایت کرد که شاهد افزایش انتظارات افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن بود که برای مدت کوتاهی به حدود 40 درصد رسید. افزایش خوش‌بینی در مورد سقف بدهی ایالات متحده ممکن است شاهد ضعف دلار باشد، همانطور که نمودار قدرت ارز در زیر و عملکرد قیمت پس از باز شدن اروپا نشان می‌دهد. جذابیت پناهگاه امن دلار آمریکا ممکن است شروع به کاهش کند زیرا سرمایه گذاران رویکرد ریسک پذیرتری را اتخاذ می کنند.

نمودار قدرت ارز: قوی ترین – NZDضعیف ترین – USD.

image1.png

منبع: FinancialJuice

DXY در این هفته عملکرد چشمگیری داشته است زیرا به بهترین عملکرد 2 هفته ای خود از سپتامبر رسیده است. با این حال، با افزایش تورم کانادا در ماه آوریل، که اولین افزایش آن در 10 ماه گذشته بود، قدرت دلار آمریکا تا حد زیادی در برابر لونی نفی شد. این فشار را به بانک کانادا (BoC) اضافه کرد و فعالان بازار شروع به ارزیابی مجدد احتمال بازگشت غافلگیرکننده به چرخه پیاده روی توسط بانک مرکزی کردند. این تعجب بزرگی نخواهد بود زیرا قبلاً شاهد بودیم که بانک مرکزی استرالیا (RBA) افزایش نرخ را متوقف کرده است تا بار دیگر به چرخه پیاده روی بازگردد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مبانی تجارت برک آوت

بانک کانادا

تیف ماکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) در صورت افزایش فشار قیمت ها و ریسک تورم، درها را برای بازگشت به چرخه پیاده روی باز گذاشته است. با این حال، در نظرات پس از انتشار تورم، فرماندار مکلم گفت که او افزایش تورم در آوریل را یک ناهنجاری می‌داند و پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها به مسیر نزولی خود ادامه خواهند داد. پیش از اظهار نظر فرمانداران، بازارهای پول شانس افزایش نرخ بهره را 80 درصد برای افزایش ماه جولای داشتند که به زودی به مرز 60 درصد کاهش یافت. این در ادامه با اشاره به موضع مکلمز در خصوص افزایش نرخ ها، بانک مرکزی هشدار داد که توانایی خانوارها در پرداخت بدهی ها و استرس در بازار مسکن همچنان یک نگرانی است. آیا نشانه‌های اولیه‌ای را می‌بینیم که چرخه افزایش نرخ‌ها در نهایت برقرار است؟

تقویم امروز چندان بد به نظر نمی رسد، اما تنها اطلاعات منتشر شده در قالب داده های خرده فروشی کانادا است. در جبهه ایالات متحده، قبل از شنیدن نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ویلیامز و بومن، سیاستگذاران فدرال رزرو را داریم.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از منظر فنی، USD/CAD در بازه‌های زمانی بزرگ‌تر، قیمت‌های ترکیبی را نشان می‌دهد. در نمودار روزانه زیر، قیمت این هفته در محدوده 160 پیپ بین دسته های 1.3400 و 1.3660 معامله می شود. USDCAD عادت دارد در محدوده های محدود معامله کند که قبل از شکست (که با دایره نارنجی روی نمودار نشان داده شده است)، که می تواند به این معنی باشد که ما برای حرکت اصلی بعدی خود در جفت قرار می گیریم. این جفت همچنین بین Mas 200 و 100 روزه قرار دارد و MA 50 روزه فقط 50 پیپ بالاتر از قیمت فعلی است.

من شخصاً یک سوگیری نزولی دارم زیرا مقاومت در اطراف علامت 1.3500 و بالاتر بسیار قوی است، با این حال ما شاهد عملکرد قیمت بسیار مختلط و محدود در این هفته با شکست محدوده به طور بالقوه بهترین فرصت بوده ایم. اینکه آیا چنین شکستی امروز رخ می دهد یا نه باید دید. حرکت بر روی دلار احتمالا امروز کلیدی خواهد بود زیرا هرگونه اخبار در مورد سقف بدهی و اظهار نظر سیاستگذاران فدرال رزرو قبل از آخر هفته هضم می شود.

سطوح کلیدی درون روز برای نگه داشتن چشم در

سطوح پشتیبانی:

  • 1.3472 (MA 200 روزه)
  • 1.3440
  • 1.3400

سطوح مقاومت:

  • 1.3500 (MA 100 روزه)
  • 1.3538 (MA 50 روزه)
  • 1.3600

USD/CAD نمودار روزانه، 19 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع