IMF U-Turn، PMI بریتانیا، مذاکرات بدهی ایالات متحده


GBP/USD قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • مثبت شدن صندوق بین المللی پول بر رشد بریتانیا
  • PMI های بریتانیا واگرایی بیشتر در خدمات تولیدی را نشان می دهند.
  • بحث های بدهی ایالات متحده همچنان ادامه دارد که ساعت شمارش معکوس می کند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

صندوق بین المللی پول (IMF) دورنمای رشد بریتانیا را به سرعت تغییر داده است و اکنون شاهد رشد 0.4 درصدی اقتصاد در سال 2023 است. در ژانویه امسال، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که اقتصاد انگلیس در سال 2023 0.6 درصد کاهش خواهد یافت. ، در حالی که ماه گذشته آنها پیش بینی کردند که بریتانیا 0.3٪ کاهش می یابد. اعتماد جدید صندوق بین المللی پول مبتنی بر کاهش هزینه های انرژی، بهبود اعتماد تجاری و تقاضای داخلی قوی است.

آخرین شاخص‌های شاخص S&P تصویری متفاوت از اقتصاد بریتانیا را نشان می‌دهند، در حالی که بخش تولید کاهش دیگری در تولید داشته است، در حالی که بخش خدمات همچنان سرزنده باقی مانده است، البته در سطح کمی پایین‌تر از ماه گذشته. به گفته کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد بازرگانی در ارائه‌دهنده داده S&P Global Market Intelligence، «نظرسنجی‌ها با افزایش 0.4 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم پس از افزایش 0.1 درصدی در سه ماهه اول مطابقت دارند.»

image1.png

S&P Global/CIPS Flash انگلستان PMI

بحث در مورد سقف بدهی ایالات متحده در حالی ادامه دارد که هنوز هیچ نشانه ای از مصالحه دیده نشده است. در حالی که هر دو طرف مشتاق اجتناب از شکست مذاکرات هستند، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز گذشته هشدار داد که «به احتمال زیاد» سقف بدهی در اوایل ژوئن شکسته خواهد شد و هشدار خود را نسبت به «احتمال» چند هفته پیش ارتقا داد.

بازده صورت‌حساب ایالات متحده با تاریخ کوتاه همچنان بالا می‌رود زیرا سرمایه‌گذاران بیشتر برای پول خود در طول دوره بالقوه نکول مطالبه می‌کنند. بازده اوراق یک ماهه خزانه داری ایالات متحده دیروز در 5.88 درصد بسته شد که کسری با بالاترین سطح چند دهه اخیر فاصله داشت.

بلوز سقف بدهی، قسمت 79. اگر ایالات متحده نکول کند چه اتفاقی می افتد؟

بازده اسکناس یک ماهه خزانه داری آمریکا

image2.png

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

کابل به شدت تحت تاثیر دلار آمریکا قرار دارد و به تضعیف خود ادامه می دهد. دلار آمریکا در بالاترین حد خود در دو ماه اخیر معامله می‌شود و نمودار روزانه مجموعه‌ای از پایین‌ترین و بالاترین‌های بالاتر از ابتدای ماه را نشان می‌دهد.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا – 23 مه 2023

image3.png

GBP/USD پس از شکستن دو برابری اخیر در حدود 1.2395، اکنون در پایین ترین سطح یک ماهه خود معامله می شود. این جفت پایین تر از میانگین متحرک 20 و 5 روزه و چشم 1.2345 جلوتر از 1.2300 است.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 23 مه 2023

image4.png

نمودار از طریق TradingView

فردا آخرین گزارش تورم بریتانیا در ساعت 07:00 بریتانیا منتشر می شود. انتظار می رود تورم اصلی به شدت کاهش یابد، در حالی که تورم اصلی بدون تغییر پیش بینی می شود.

image5.png

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده‌ها، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 8% -8٪ 1%
هفتگی 17% -16٪ 0%

معامله گران خرده فروشی موقعیت های خالص طولانی خود را افزایش می دهند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 52.45 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به فروش کوتاه 1.10 به 1 است. تعداد معامله گران در کل معاملات خالص 2.63 درصد بیشتر از دیروز و 12.71 درصد بیشتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران در هفته گذشته. معامله گران نت شورت 0.31 درصد بیشتر از دیروز و 18.07 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد یک سوگیری معاملاتی مخالف نزولی GBP/USD قوی تر

نظر شما در مورد GBP/USD – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع