Hawkish RBA قادر به دستگیری اسلاید نیست، کارشناسی ارشد 200 روزه در فوکوس


قیمت AUDUSD، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: دلار آمریکا توسط فدرال رزرو Hawkish و Blistering PPI افزایش یافت. دلار بالاتر؟

پس زمینه بنیادی AUDUSD

AUDUSD به حرکت خود به سمت نزول در جلسه آسیایی ادامه داد، زیرا شاخص دلار افزایش یافت. به نظر می رسد که اظهار نظر هاوکیش از لو، فرماندار RBA، توسط بسیاری از سیاست گذاران مشابه جنگ طلب فدرال رزرو غرق شد.

نظرات لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) نتوانست افت AUDUSD را متوقف کند. فرماندار لو هشدار داد که RBA ذهن خود را باز نگه می دارد و نظر آنها این است که افزایش بیشتر نرخ ها مورد نیاز است. لو همچنین اظهار داشت که نرخ بهره در مسیر از پیش تعیین شده ای قرار ندارد زیرا 18 تا 24 ماه طول می کشد تا افزایش نرخ در اقتصاد احساس شود. احتمال افزایش 25bps بیشتر در نشست RBA در 7 مارس اکنون روی 76% است (همانطور که در زیر نشان داده شده است).

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​تولید می‌شود

منبع: REFINITIV

در همین حال، سیاستگذاران فدرال رزرو دیروز به لفاظی های جنگ طلبانه خود ادامه دادند که احتمالاً اظهارات لو، فرماندار RBA را خفه کرد. سیاستگذاران فدرال رزرو، لورتا مستر و جیمز بولارد، هر دو اعلام کردند که افزایش 50 واحدی در ثانیه در نشست ماه مارس فدرال رزرو را رد نمی کنند. اظهارات بولارد و مستر در پاسخ به داده‌های PPI ایالات متحده بود که بیشترین افزایش خود را از ژوئن 2022 به ثبت رساند. حرکت‌های اخیر در AUDUSD تا حد زیادی به دلار آمریکا نسبت داده می‌شود، زیرا همچنان شاهد قیمت‌گذاری مجدد نرخ اوج صندوق‌های فدرال رزرو با داده‌های اقتصادی خوش‌بینانه این هفته هستیم. خارج از ایالات متحده تقویت بیشتر روایت.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

با نگاهی به آینده، ما یک تقویم اقتصادی نسبتاً آرام در ایالات متحده داریم که توماس بارکین، سیاستگذار فدرال رزرو در حال سخنرانی و شاخص CB Leading برای ژانویه در خارج از ایالات متحده است. انتظار نمی رود که هیچ کدام از این دو بازارها شوک قابل توجهی را در آستانه آخر هفته ایجاد نکنند.

رابط کاربری گرافیکی، متن، توضیحات برنامه به طور خودکار تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

ادامه فشار فروش بر AUDUSD را می توان به کندل روزانه دیروز مرتبط دانست که کمتر از MA 50 روزه بسته شد. این جفت نتوانست بالاتر از سطح 0.7000 پذیرش پیدا کند، علیرغم شکستن کوتاه مدت از آن در 23 ژانویه. نزولی بیشتر به نظر می رسد مسیر کمترین مقاومت در این مرحله باشد، با این حال MA 200 روزه درست زیر قیمت فعلی در 0.68090 قرار دارد و می تواند تسکین موقتی ایجاد کند. . جهش MA 200 روزه می تواند منجر به آزمایش مجدد MA 50 روزه قبل از مرحله بعدی به سمت نزول و لمس سوم خط روند صعودی از پایین ترین سطح اکتبر 2002 شود.

AUD/دلار آمریکا نمودار روزانه – 17 فوریه 2023

رابط کاربری گرافیکی، نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 0.6806
  • 0.6750
  • 0.6700 (MA 100 روزه)

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع