Gold Eyes YTD High Following Triangle Breakout، FOMC و احساسات کلی باقی می ماند.


قیمت طلا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی طلا (XAU/USD) و شاخص دلار

قیمت طلا صبح امروز به دنبال افزایش چشمگیر 40 دلاری دیروز تثبیت شد. این فلز گرانبها به دلیل نگرانی های مربوط به سقف بدهی ایالات متحده و همچنین عدم اطمینان مداوم در مورد سلامت بانک های منطقه ای در ایالات متحده، جذابیت پناهگاه امن خود را افزایش داد.

در حالی که بازارها به دنبال هر گونه تبعات ناشی از فروش دیروز در سهام بانکی ایالات متحده هستند، طلا در حال حاضر در حدود 2014 دلار معامله می شود. این موضوع تا حدودی غافلگیرکننده بود، زیرا هیچ خبر یا داده جدیدی الهام‌بخش گرانی‌ها نبود، بلکه نگران بود که بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده در ماه‌های آینده تحت فشار قرار بگیرند. چیزی که این فروش را جذاب‌تر کرد این بود که یک روز پس از خرید First Republic Bank توسط JPMorgan Chase رخ داد. آیا قرار است الگویی ببینیم که بانک های منطقه ای کوچکتر توسط مؤسسات بزرگتر خریداری/نجات می شوند؟

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله طلا

در همین حال، سقف بدهی ایالات متحده همچنان یک نگرانی است زیرا دموکرات ها و جمهوری خواهان حاضر به سازش برای دستیابی به توافق نیستند. هشدار جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده در مورد ضرب الاجل ماه ژوئن، باعث افزایش فشار بر سیاست گذاران ایالات متحده برای دستیابی به توافق شده است. در هر صورت و بدون توجه به نتیجه در این مرحله، طلا سود خواهد برد، با افزایش سقف بدهی که احتمالاً منجر به ضعیف‌تر شدن دلار می‌شود و می‌تواند شاهد کاهش دوباره شاخص دلار (DXY) به زیر سطح 100.00 باشد.

با نگاهی به آینده، اطلاعات خدمات ISM ایالات متحده و همچنین نشست و کنفرانس مطبوعاتی FOMC را داریم که منتظر آن هستیم. این احتمال وجود دارد که شاهد فقدان نوسانات و حرکت پیش از FOMC باشیم، با این حال هرگونه آسیب بیشتر به احساسات یا چاپ خدمات ISM پایین می‌تواند باعث شود که طلا به سمت بالاترین سطح YTD خود ادامه دهد.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از دیدگاه فنی، طلا در یک کانال صعودی در بازه زمانی روزانه باقی می‌ماند، زیرا تهدید روز گذشته مبنی بر شکست نزولی محقق نشد. با توجه به اینکه عملکرد قیمت قبل از حرکت صعودی گسترده دیروز شاهد افزایش سطوح پایین تر بود، این تعجب آور نبود.

نمودار روزانه طلا (XAU/USD) – 3 مه 2023

image2.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

این توسط تایم فریم H4 پشتیبانی می شود که یک شکست به سمت بالا یک الگوی مثلث را نشان می دهد. با این حال، RSI در بازه زمانی H4 در شرایط خرید بیش از حد است و تثبیت یا عقب نشینی ممکن است در کارت باشد. همچنین می‌توانیم پیش از ادامه به سمت اوج‌های YTD، یک آزمایش مجدد از شکست مثلث را مشاهده کنیم.

از طرف دیگر، شکستن زیر قیمت 1998 دلار در هر اونس می تواند راه را برای کاهش بیشتر باز کند. شکست کانال صعودی در تایم فریم روزانه می تواند منجر به آزمایش مجدد MA 50 و 100 روزه شود که به ترتیب در 1943 دلار و 1903 دلار در هر اونس باقی می مانند.

نمودار H4 طلا (XAU/USD) – 3 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

امروز چشم‌ها به FOMC دوخته شده است و هرگونه لفاظی جنگ‌طلبانه جروم پاول ممکن است حرکت به سمت اوج YTD را از بین ببرد. با این حال، هرگونه اشاره به توقف در چرخه پیاده‌روی فدرال رزرو می‌تواند همان چیزی باشد که فلز گرانبها برای چاپ YTD جدید و بالاترین رکوردهای تمام زمان نیاز دارد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع