GC 1923 هنوز در حال بازی است – آیا Bulls می تواند 2k را برچسب گذاری کند؟


نکات طلایی:

  • روند صعودی طلا با چاپ جدید هفت ماهه دیروز، درست در سطح 1950 ادامه یافت.
  • با این حال، خریداران نتوانستند کارهای زیادی را پس از آن آزمایش انجام دهند، و قیمت‌ها درست به سطح کلیدی سال 1923 کاهش یافته است، که بالاترین رقم برای تقریبا 9 سال کامل قبل از شروع تابستان 2020 بود.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

همین چند ماه پیش بود که قیمت طلا در لبه حمایت با پتانسیل شکست شدید نزولی قرار داشت. ماه اکتبر بسیار مهم بود زیرا سطح پشتیبانی در 1628 سه بار جداگانه آزمایش شد. این علامت 50 درصدی حرکت اصلی 2018-202 در طلا است و همانطور که این حمایت در اکتبر گذشته شکل گرفت، امکان ساخت یک ساختار گوه در حال سقوط را فراهم کرد که اغلب با هدف معکوس کردن صعودی نزدیک می شود.

بازگشت صعودی در ماه نوامبر شروع شد و با ادامه کاهش بازدهی ایالات متحده، امیدوار بود که فدرال رزرو به یک تغییر احتمالی در سیاست نزدیک می شود، شاید نه به سمت کاهش نرخ، بلکه فقط افزایش های آهسته تر.

این موضوع قدرت طلا همچنان ادامه دارد، با یک بالاترین جدید دیگر در طول معاملات دیروز، با قیمت طلا قبل از شروع به عقب نشینی، فقط از سطح 1950 بالا رفت.

نمودار قیمت هفتگی طلا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

قیمت طلا از آن زمان در نوامبر به شدت پیشنهاد شده است، که به خوبی در نمودار چهار ساعته زیر نشان داده شده است، که نشان دهنده شیب شدید خط روندی است که قیمت از آن خارج شده است که به نشان دادن قدرت قیمت گذاری در اینجا کمک می کند.

با این حال، چند هفته گذشته تا حدودی این قدرت را شاهد بودیم، زیرا این حرکت پس از رسیدن به یک سطح کلیدی در سال 1923، که نوسان اوج سال 2011 بود، شروع به یافتن تراکم قابل توجهی کرد. این اوج به مدت 9 سال ادامه داشت تا اینکه سرانجام در تابستان 2020 معامله شد، زمانی که قیمت طلا از سطح 2 هزار نفر فراتر رفت، البته به طور موقت.

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

تست های مقاومت طلا

اخیراً، شکست‌های بالای طلا کمی تعدیل شده است، زیرا هر بالاترین قیمت قبل از کاهش قیمت به سختی از بالاترین سطح قبلی عبور کرده است. این می تواند نشان دهنده یک بازار بسیار طولانی باشد که معامله گران سود خود را با افزایش سریع به بالاترین حد خود می برند. و پس از عقب نشینی قیمت ها به حمایت واکنش نشان می دهد.

اما، این می‌تواند اولین گام برای عقب‌نشینی باشد، زیرا همان نوع رفتاری است که منجر به تشکل‌های گوه‌ای در حال افزایش می‌شود، با فشارهای صعودی کاهش می‌یابد در حالی که خریداران در تست‌های حمایت یا در سطوح پایین نسبتاً فعال باقی می‌مانند.

و ما در طول هفته گذشته با سال 1923 شاهد آن بودیم، اما امروز صبح یک بار پایین تر را به ارمغان آورد، زیرا قیمت به طور موقت به زیر 1923 آزمایش شد و قبل از اینکه دوباره به بالاتر جهش کند.

در این مرحله، گاوهای نر هنوز کنترل دارند، اما ممکن است به نقطه ای نزدیک شویم که شروع به تغییر کند. از نمودار روزانه زیر، می‌توانیم ببینیم که این عدم اشتیاق در آزمایش‌های اوج‌های تازه کجا منجر به ساخت تصویر آینه‌ای اولین سازند شده است که در این مقاله به عنوان یک گوه در حال افزایش به آن نگاه می‌شود. چنین تشکل‌هایی اغلب با هدف بازگشت نزولی مورد بررسی قرار می‌گیرند و ما هنوز شاهد این حمایت در سال 1923 هستیم.

این می‌تواند دریچه‌ای را برای پتانسیل برگشت باز کند، اما برای اینکه این شکل‌گیری آغاز شود، فروشندگان باید به فشار ادامه دهند تا پایین‌ترهای بیشتری ایجاد کنند. منطقه پشتیبانی 1902 می تواند برای چنین سناریویی جالب باشد.

تا زمانی که شواهد بیشتری مبنی بر فروش آف وجود داشته باشد، گاوها تحت کنترل هستند و نقطه مقاومت قابل توجه بعدی کمی بالاتر در نمودار، در حدود سال 1970 است.

نمودار قیمت روزانه طلا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع