GBPUSD لغزش می کند اما به خوبی پیشنهاد در شرط های نرخ بهره را ارائه می دهد


GBP/USD قیمت ها، اخبار، و تجزیه و تحلیل

  • GBPUSD هنوز هم با انتظارات مبنی بر اینکه نرخ‌های بریتانیا باید بالاتر رود، پشتیبانی می‌شود
  • داده های قوی دستمزد در این هفته بر این دیدگاه تأکید می کند
  • از نظر فنی، روند صعودی از سپتامبر همچنان بر آن حاکم است

توصیه شده توسط دیوید کوتل

ایجاد اعتماد در معاملات

گاوهای پوند استرلینگ همچنان بالاترین رکوردهای شش ماهه دسامبر را در برابر دلار ایالات متحده در روز پنجشنبه در نظر دارند، اما صبح لندن با اخبار ناچیز اقتصادی داخلی ممکن است اراده آنها را برای امتحان مجدد آن در کوتاه مدت مختل کند.

با این اوصاف، پوند همچنان بر پایه این تز استوار است که نرخ های بهره همچنان در بریتانیا باید بیشتر و احتمالاً بسیار بیشتر افزایش یابد. در همین حال، تقاضای دلار به طور گسترده کاهش می یابد زیرا بازارها شروع به شک دارند که فدرال رزرو ممکن است تقریباً به اندازه کافی در این جهت برای رفع مشکلات تورمی خود عمل کرده باشد.

اعداد قوی رشد دستمزد بریتانیایی که در این هفته منتشر شد، هیچ کمکی به تغییر این پس‌زمینه نمی‌کند، در حالی که تورم همچنان در بالاترین حد خود در چهل سال گذشته قرار دارد، علی‌رغم برخی نشانه‌های آزمایشی مبنی بر اینکه ممکن است کنترل آن آرام‌تر باشد.

با این حال، برنامه داده های بریتانیا در روز پنجشنبه خالی است و معامله گران باید به روز جمعه که اعداد اطمینان مصرف کننده برای ژانویه و ارقام خرده فروشی در ماه دسامبر منتشر می شود، بسنده کنند. انتظار می‌رود مصرف‌کنندگان بسیار کمتر از آنچه که بودند، ضعیف‌تر باشند، با پیش‌بینی فروش خرده‌فروشی در این ماه، در حالی که هنوز در مقایسه با دوره کریسمس در سال 2021 بسیار وحشتناک به نظر می‌رسد.

بخش USD پوند/دلار آمریکا ممکن است کمی دیرتر زنده شود، با ادعای بیکاری، شروع مسکن و اعداد مجوزهای ساخت و ساز، همراه با اظهارنظر لائل برینارد، معاون رئیس فدرال رزرو و سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون. دومی قبلاً اعلام کرده بود که از افزایش‌های کوچک‌تر و ربع درصدی نرخ بهره حمایت می‌کند تا افزایش‌های تهاجمی‌تر که در سال گذشته شاهد بودیم.

این در حال تبدیل شدن به یک موضوع داغ فدرال رزرو است. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا. آقای هارکر روز چهارشنبه گفت که با توجه به نشانه‌هایی که نشان می‌دهد کنترل تورم در حال کاهش است، آماده است تا بانک مرکزی به سمت کاهش نرخ بهره حرکت کند.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

ویژگی های معامله گران موفق

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

نمودار GBPUSD توسط دیوید کوتل با استفاده از TradingView گردآوری شده است

کانال روند صعودی غالب از پایین‌ترین قیمت‌های 28 سپتامبر، پس از پشت سر گذاشتن یک آزمون نزولی شدید در 5 ژانویه، همچنان در جای خود باقی مانده است. به نظر نمی‌رسد اشتهای زیادی برای آزمایش مجدد قله 1.2453 دلاری 14 دسامبر وجود داشته باشد – این بالاترین نقطه‌ای است که از آن زمان تاکنون مشاهده شده است. 13 ژوئن 2022.

اکنون مقاومت کوتاه مدت واضحی برای این جفت ایجاد می‌کند و اگر در چند روز آینده نتوان آن را مجدداً بازپس گرفت، احتمالاً پایه کانال بالا را مجدداً آزمایش می‌کند. این پایه اکنون 1.2056 دلار است که مسلماً بسیار پایین تر از بازار فعلی است. اما خیلی نزدیکتر از بالای کانال است. این قیمت به 1.2850 دلار می رسد و گاوها باید قبل از انجام این کار، پایگاه انعطاف پذیرتری بسازند.

حمایت در اولین اصلاح فیبوناچی افزایش از آن پایین‌ترین سطح سپتامبر کاملاً ثابت به نظر می‌رسد. این در 1.20638 دلار است و بازار به وضوح از اواخر دسامبر تا اوایل ژانویه در اطراف آن سطح نوسان داشت.

پایین تر از آن، دومین سطح اصلاحی 1.17792 دلار جایی است که بازار در 5 ژانویه جهش کرد. با این حال، این سطح نسبتاً ضعیف تر به نظر می رسد و گاوها ممکن است نگران نباشند که دوباره استراحت کند.

شاخص احساسات IG بازار را در این سطوح محتاط می‌بیند. 59 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که در اینجا نزولی هستند، با 41 درصد صعودی.

—توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع