GBPUSD ضعیف تر به نظر می رسد بازار به نظر فدرال رزرو، بانک انگلستان


نمودار GBPUSD، تجزیه و تحلیل و قیمت ها

  • GBP/USD منتظر تماس های نرخ بهره از هر دو بانک مرکزی است
  • انتظار می رود نرخ ها دوباره افزایش یابد
  • آیا بانکداری بر تعدیل درگیری بانک مرکزی تاکید خواهد کرد؟

توصیه شده توسط دیوید کوتل

نحوه معامله GBP/USD

این پوند انگلیس روز سه‌شنبه در برابر دلار آمریکا در اروپا که به طور کلی قوی‌تر بود، سقوط کرد، زیرا بهبود بازده اوراق قرضه آمریکا باعث افزایش کلی دلار آمریکا شد.

هر دو ارز در دو روز آینده با جلسات سیاست پولی بانک مرکزی داخلی روبرو خواهند شد که فدرال رزرو ایالات متحده مسائل را از چهارشنبه آغاز می کند و بانک انگلستان نیز روز پنجشنبه پیگیری می کند. انتظار می‌رود که هر دوی آنها دوباره هزینه‌های استقراض را افزایش دهند، اما بازار در این فکر است که آیا استرس‌های اخیر در بخش بانکی ممکن است منجر به تعدیل در ارزیابی‌های آنها از افزایش احتمالی آینده شود یا خیر.

در ارزش اسمی، این حدس و گمان ممکن است کمی بیش از حد باشد. وظیفه اصلی هر دو بانک مرکزی مبارزه با تورم است. و از آنجایی که تورم همچنان بسیار بالاتر از هدف در هر دو کشور است، نرخ های بهره بالاتر ممکن است در لندن یا واشنگتن موضوع انتخاب های زیادی نباشد.

با این حال، اخباری مبنی بر اینکه وام دهنده سوئیسی UBS AG قرار است رقیب ملی مشکل دار، Credit Suisse را بخرد، بازارها را در روز دوشنبه کمی تسکین داد که به بازده اوراق قرضه بالاتر منتقل شد. با این حال، اگر فدرال رزرو در این هفته معتدل تر از حد انتظار باشد، این بازده ممکن است دوباره تحت فشار قرار گیرد.

بازارهای سهام اروپا روز سه‌شنبه به شدت باز شدند و شاخص FTSE 100 لندن نیز از این قاعده مستثنی نبود.

GBP/USD از سپتامبر سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، زیرا قیمت بازارها در انگلستان نسبت به آن سوی اقیانوس اطلس دامنه بیشتری برای افزایش نرخ دارد. امسال، برخی از بهبودهای بسیار اندک در چشم انداز اقتصادی بریتانیا نیز تا حدودی از پوند حمایت کرده است، اگرچه این کشور همچنان با چالش های بزرگی از تورم افسارگسیخته گرفته تا ناآرامی های صنعتی و مذاکرات تجاری جاری برگزیت مواجه است.

اتکای دولت به بدهی روز سه‌شنبه توسط اخبار رسمی تاکید شد که وام خالص بخش عمومی 16.7 میلیارد پوند (20.46 دلار) در فوریه بود، که بالاترین سطح در آن ماه از زمان شروع رکوردهای مشابه در سال 1993 بود. کمک به مصرف کنندگان در قیمت انرژی

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

GBP/USD به وضوح در یک روند صعودی نسبت به پایین‌ترین سطح سپتامبر 2022 باقی می‌ماند، اما در 3 فوریه به زیر کانال روند صعودی کاملاً معتبر شکسته شد و از آن زمان تاکنون نتوانسته آن را به دست آورد. در واقع، اکنون به شدت از پایگاه آن کانال فاصله گرفته است.

پایین کانال فعلی فقط یک بار آزمایش شده است، زمانی که این جفت در 8 مارس جهش کرد، اما پشتیبانی در پایه کانال ممکن است در این مرحله چندان قابل اعتماد نباشد. شاید بهتر باشد GBP/USD را به عنوان معامله در محدوده وسیعی بین حداقل 1.17971 در 8 مارس و اوج روزانه 1.22495 در 14 فوریه در نظر بگیریم، با شکست هر دو احتمالاً برای نشانه های جهت دار مهم است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -3٪ 12% 5%
هفتگی -7٪ 7% 1%

پوند بالاتر از میانگین متحرک 20، 50 و 100 روزه است، اما نه به شدت. بر اساس داده های IG، احساسات نسبت به این جفت ارز بسیار متفاوت است و ممکن است منتظر بمانید تا هر دوی این جلسات بانک مرکزی در این هفته برگزار شود تا دیدگاه واضح تری ظاهر شود.

خرس‌های استرلینگ به حمایت روانی در دسته 1.21 نگاه خواهند کرد، در حالی که گاوها تلاش خواهند کرد تا قلمرو از دست رفته در سقوط شدید 2 و 3 فوریه را به دست آورند، که می‌تواند شاهد تلاش آنها برای گرفتن مجدد و نگه داشتن 1.23780 باشد که اکنون به عنوان عمل می‌کند. مقاومت.

–توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع