GBPUSD دوباره افزایش می یابد، BoE Bailey می گوید مبارزه با تورم حرف اول را می زند


GBP/USD قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • GBP/USD سه شنبه سود بیشتری کسب کرد
  • این دلار آمریکا با کاهش ترس از بحران بانکی، ضعف گسترده ای مشاهده شد
  • به نظر می‌رسد نرخ‌های بریتانیا همچنان در حال افزایش است، اما شاید نه خیلی بیشتر

توصیه شده توسط دیوید کوتل

نحوه معامله GBP/USD

GBPUSD در جلسه روز سه شنبه اروپا به دلیل ضعف عمومی دلار ایالات متحده و برخی اخبار حمایتی داخلی از اقتصاد داخلی به افزایش خود ادامه داد.

گرین‌بک در این هفته فشارهای گسترده‌ای را به خود دیده است زیرا نگرانی‌های اخیر از یک بحران بانکی دیگر کاهش یافته است. علیرغم مشکلاتی که برخی از وام دهندگان متوسط ​​در ایالات متحده در مواجهه با نرخ های بهره بالاتر و تصاحب غول مشکل دار Credit Suisse توسط رقیب دیرینه UBS به خوبی منتشر شده اند، به نظر می رسد بازار تغییراتی در ترازنامه بانکی ایجاد کرده است. از روزهای تاریک سال 2008 به این معنی است که ما به سمت بحران مالی 2.0 نمی رویم.

این به نوبه خود انگیزه ای برای دارایی های پرریسک تر یا مرتبط با رشد جهانی به قیمت بهشت ​​پناهگاه هایی مانند دلار ایجاد کرده است.

پوند نیز از اظهارات اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان سود برده است. وی گفت: بانک مرکزی به تمرکز خود بر مبارزه با تورم ادامه خواهد داد (نبردی که در انگلستان قابل توجه تر از جاهای دیگر است)، زیرا بخش بانکداری داخلی انعطاف پذیر است و نیازی به ملاحظات پولی خاصی ندارد.

او همچنین گفت که از نظر او، نرخ‌های بهره محلی نیازی به افزایش نرخ‌های قبل از آخرین بحران مالی نخواهند داشت. با این حال، بازار منتظر است تا ببیند آینده چه خواهد شد، زیرا نشست برنامه ریزی شده بعدی کمیته سیاست پولی در لندن تا اوایل ماه مه نیست.

GBP/USD از هفته دوم مارس به طور ثابت افزایش یافته است، و هم از دیدگاه بازار در مورد اختلاف نرخ بهره بالا رفته است و هم از آنجایی که به نظر می‌رسد اقتصاد بریتانیا آنقدر که سال گذشته به نظر می‌رسید در مشکل نبوده است. با این حال، این جفت در حال نزدیک شدن به ارتفاعاتی است که قبلاً آن را محدود کرده بود، و ممکن است سود حاصل از اینجا به سختی به دست بیاید.

بقیه جلسه تعداد زیادی از نقاط داده قابل مبادله را ارائه نمی دهد، اما، از آنچه که وجود دارد، اعداد اطمینان مصرف کننده در ایالات متحده احتمالاً بالاترین رقم را دارند. آنها در ساعت 1400 GMT بالا می آیند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تجزیه و تحلیل فنی GBPUSD

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

پوند در حال حاضر به خوبی در یک باند تجاری گسترده قرار دارد، که روند صعودی آن به طور قابل توجهی انعطاف پذیر است. که اکنون به 1.24592 رسیده است که هنوز بسیار بالاتر از بازار فعلی است.

این سطح از دسامبر سال گذشته در موارد متعددی شور و شوق گاوها را کاهش داده است و به نظر می‌رسد در صورت آزمایش به این کار ادامه دهد. با این حال، قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، این جفت باید موقعیت خود را در بالای دسته روانشناختی 1.21 تثبیت کند. در حال حاضر این احتمال محتمل به نظر می رسد، اما نگاهی به معاملات هفت روز گذشته، محدوده های روزانه نسبتاً باریکی را در اطراف آن نقطه نشان می دهد، که نشان می دهد بازار به دور از اطمینان است که می تواند در اینجا باقی بماند. این که آیا آن می تواند به یک بسته هفتگی و ماهانه می تواند بسیار آموزنده باشد.

برگشت‌ها احتمالاً در منطقه 1.2172 در آستانه پایین‌ترین سطح پنج ماهه 8 مارس یعنی 1.18032 حمایت خواهند یافت.

داده‌های احساسات خود IG نشان می‌دهد که بازار GBP/USD در سطوح فعلی کاملاً نزولی است و 59 درصد معامله‌گران اکنون کوتاهی می‌کنند. استرلینگ یکی از آن ارزهایی است که معمولاً فروشندگانی را در دوره های طولانی قدرت پیدا می کند و به همین دلیل ممکن است در حال حاضر عقب نشینی احتمالی وجود داشته باشد. با این حال، می تواند صرفاً ماهیت اصلاحی داشته باشد، به شرطی که فقط خفیف باشد.

— توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع