GBPUSD در شرط‌های افزایش نرخ در بریتانیا به اوج 15 ماهه خود می‌رسد، زمان عقب نشینی است؟


GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

  • GBP/USD اوج هایی که از آوریل 2022 مشاهده نشده است
  • پیش بینی ها فکر می کنند که نرخ بهره در بریتانیا بسیار بالاتر از 5٪ خواهد بود.
  • در حالی که پوند به نظر می رسد بالاتر است، ممکن است تثبیت در ابتدا باشد

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

پوند انگلیس برای اولین بار در یک سال گذشته در نشست آسیایی روز چهارشنبه به بالای 1.2900 دلار رسید و قبل از بازگشت مقداری به بالاترین سطح پانزده ماهه رسید، زیرا سرمایه گذاران متقاعد شده اند که بانک انگلستان شاید بیش از هر بانک مرکزی بزرگی کار انجام دهد. اگر قرار است تورم را مهار کند.

واضح است که تمرکز اصلی تورم روز بر روی ایالات متحده خواهد بود، جایی که ارقام رسمی از آنجا ارائه می شود، اما شواهدی از تداوم رشد قوی دستمزدها در بریتانیا این دیدگاه را تثبیت کرده است که چهاردهمین افزایش متوالی نرخ بهره از BoE در ماه اوت خواهد بود. کمیته سیاست پولی تعیین نرخ بانک انگلستان تصمیم بعدی خود را در سوم همان ماه خواهد گرفت. در واقع، شرط‌ها افزایش می‌یابند که می‌تواند نیم درصد افزایش دیگری در راه باشد، تا با آنچه در ژوئن تحمیل شد، مطابقت داشته باشد.

تورم قیمت مصرف کننده در بریتانیا سالانه 8.6 درصد است و در حالی که کمتر از اوج خود است، از ماه می 2021 هر ماه بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی تعیین شده توسط دولت بوده است.

گلدمن ساکس روز چهارشنبه پیش‌بینی خود را برای پوند در برابر یورو افزایش داد و طبق گزارش‌ها گفت که قدرت اخیر پول بریتانیا «قدرت ماندگاری دارد» و نرخ‌های پایه BoE از 5 درصد فعلی به 6 درصد خواهد رسید. بانک ایالات متحده پیش بینی EUR/GBP خود را به ترتیب در سه، شش و دوازده ماه از 0.86، 0.87 و 0.87 به 0.85، 0.84 و 0.84 کاهش داده است.

در همین حال، GBP/USD در روز چهارشنبه به 1.2970 رسید و در حالی که برخی از این افزایش ها را پس گرفته است، همچنان بالا است.

انتشار داده‌های مهم بعدی در بریتانیا در روز پنجشنبه در قالب داده‌های رسمی ماهانه تولید ناخالص داخلی ماه می خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که این داده‌ها کاهش 0.1 درصدی در ماه و 0.7 درصدی را در سال نشان دهند. نتایج مورد انتظار ممکن است به گاوهای نر پوند کمی مکث کند و شک و تردید را در مورد اینکه BoE قادر به مهار قیمت ها بدون ایجاد رکود خواهد بود افزایش دهد.

با این حال، این اعداد به تنهایی دیدگاه‌های اساسی در مورد استرلینگ را تغییر نمی‌دهند و هر فرصت معاملاتی که ارائه می‌کنند احتمالا کوتاه مدت خواهد بود.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه GBP/USD

نمودار با استفاده از TradingView کامپایل شده است

GBP/USD اکنون تقریباً تمام سقوط های شدیدی را که بین 21 آوریل و 23 سپتامبر سال گذشته مشاهده شده بود، پشت سر گذاشته است.

با این حال، شکاف را در محدوده‌ای که قبل از این سقوط مشاهده شده بود، کاملاً کاهش نداده است، و گاوها اگر می‌خواهند پوند را دوباره به آنجا برسانند، باید به طور پایدار از 1.29583 بالاتر بروند. در میان مدت به نظر می رسد که آنها بتوانند این کار را انجام دهند بسیار محتمل به نظر می رسد، اما جای تعجب نیست که GBP/USD اکنون به طور قابل توجهی بیش از حد خرید به نظر می رسد و ممکن است نیاز به تثبیت قبل از افزایش قیمت داشته باشد.

شاخص قدرت نسبی این جفت در حال حاضر بیش از 70 است، و در محدوده ای که بیش از حد خرید شده است. داده‌های احساسات خود گروه IG نشان می‌دهد که بیش از 60 درصد معامله‌گران در سطوح فعلی کوتاه‌مدت خالص دارند که نسبت به هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است. در حالی که این زمان ممکن است برای معامله گران شجاع متضاد به فکر بازگشت دوباره باشد، ممکن است سطوح ورود صعودی بهتری در راه باشد.

عقب‌نشینی‌ها احتمالاً حمایت کوتاه‌مدت را در بالاترین حد اواسط ژوئن در منطقه 1.2849 و در 1.2595 که جفت در 29 ژوئن جهش کرد، تامین مالی خواهد کرد. . این قیمت به 1.23450 می رسد و از هر چالش فوری بسیار ایمن به نظر می رسد.

–توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع