GBPUSD در حال افزایش بر ضعف دلار آمریکا است


GBPUSD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • چشم انداز رشد بریتانیا همچنان تاریک است.
  • BoE نگران است که تورم بریتانیا سرسختانه بالا بماند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

طبق آخرین وبلاگ موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (NIESR)، رشد کم خون و تورم پایدار امسال همچنان به خانوارهای بریتانیا آسیب می رساند. NIESR انتظار دارد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم بریتانیا – فردا در ساعت 07:00 به وقت گرینویچ منتشر شود – توسعه اقتصادی حداقل تا صفر را نشان دهد، در حالی که رشد بریتانیا احتمالاً تا سال 2023 در سطح یا نزدیک به صفر باقی خواهد ماند. و اخبار بد این را متوقف نمی کند. سال

چرخه فعلی انقباض سیاست پولی از نظر سرعت و میزان افزایش نرخ تهاجمی بوده است و با توجه به تاخیر در انتقال سیاست پولی، احتمالاً تولید و رشد را در سال 2024 کاهش خواهد داد. اما نرخ‌های تورم سالانه را مشاهده کرده‌ایم. در طول سال 2022 این امر را به یک ضرورت تبدیل کرده اند.

image1.png

برای همه داده‌ها و انتشارات اقتصادی بلادرنگ، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله GBP/USD

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، اعضای MPC، Huw Pill، پروفسور سیلوانا تنریرو و پروفسور جاناتان هسکل امروز در کمیته منتخب خزانه داری (TSC) همراه هستند. آنها تاکنون این سوال را مطرح کرده اند که آیا بانک مرکزی در مقابله با تورم پشت منحنی بوده است؟ نظرات نمایندگان BoE نشان می دهد که MPC همچنان نگران تورم مداوم است و ممکن است اقتصاد بریتانیا یک دوره ضعیف طولانی مدت را شاهد باشد.

کابل به بالای 1.2100 بازگشته است که توسط اندکی قوی تر استرلینگ و ضعیف تر شدن دلار آمریکا تقویت شده است. GBPUSD در روز سه شنبه به زیر 1.2000 سقوط کرد و سپس از میانگین متحرک 200 روزه بالاتر رفت. سطح بعدی مقاومت در حدود 1.2200 (50-dma) قبل از بازگشت 1.2292 مشاهده می شود.

نمودار قیمت روزانه GBPUSD – 9 فوریه 2023

image2.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -9٪ 6% -3٪
هفتگی 14% -13٪ 0%

تاجر خرده فروشی موقعیت های طولانی خود را افزایش می دهد

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 57.77 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.37 به 1 است. 45.78 درصد بیشتر از هفته گذشته، در حالی که تعداد معامله گران نت-شورت 7.67 درصد بیشتر از دیروز و 23.56 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما چیزهای بیشتری می دهد سوگیری تجاری GBPUSD مختلط.

دیدگاه شما در مورد پوند انگلیس چیست – صعودی یا نزولی؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع