GBPUSD در حالی که هر دو فدرال رزرو، نرخ بهره BoE را فرا می خواند، گیر کرده است


GBP/USD قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • انتظار می رود بانک انگلستان در این هفته 50 واحد دیگر به هزینه های استقراض اضافه کند
  • فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است فقط 25 عدد اضافه کند
  • اما بازار فارکس احتمالاً قبل از هر حرکت بزرگی مطمئن خواهد شد

معامله گران پوند/دلار آمریکا می توانند منتظر تصمیمات نرخ بهره از هر دو طرف جفت ارز در این هفته باشند، به طوری که فدرال رزرو ایالات متحده و بانک انگلستان قرار است حرکات فوریه خود را به ترتیب در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه انجام دهند.

شاید بزرگترین سوال در حال حاضر در بازار جهانی ارز این باشد که فدرال رزرو تا چه حد ممکن است به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک باشد. با این حال، اتفاق نظر گسترده ای وجود دارد که ما هنوز به آنجا نرسیده ایم، و بازارها این بار به دنبال افزایش یک چهارم واحدی هستند.

در همین حال، بانک انگلستان انتظار دارد نرخ های پایه خود را نیم درصد افزایش دهد. این آنها را به 4 درصد می رساند، بالاترین سطح آنها از زمان بحران مالی 2008، با افزایش بیشتر انتظار می رود. با این حال، در کمیته سیاست پولی تعیین کننده نرخ، صداهای مخالفی شنیده می شود و به نظر می رسد افزایش کمتری همچنان در جریان است.

با این حال، استرلینگ از زمانی که در اکتبر سال گذشته در برابر واحد ایالات متحده کاهش یافت، حمایت گسترده ای را از تفاوت های نرخ بهره به دست آورد. مهم است که تأکید کنیم که این لزوماً رأی اعتماد چندانی به اقتصاد داخلی استرلینگ نبوده است که همچنان تحت تأثیر تورم و پیامدهای پس از کووید قرار دارد. با این حال، بر اساس گزارش‌ها، امیدی وجود دارد که اندرو بیلی، فرماندار BoE و همکارانش ممکن است چشم‌انداز را حداقل کمی کمتر از پایان سال گذشته ببینند.

سال گذشته آنها نسبت به رکود طولانی مدت با افزایش قبوض انرژی هشدار دادند. با این حال، ارقام رسمی از آن زمان به رشد اقتصادی کند و درجه بالایی از انعطاف پذیری بازار کار اشاره کرده اند.

GBP/USD به خوبی پشتیبانی می شود و در سه ماه گذشته یا بیشتر از قیمت 1.10 دلار به 1.24 دلار رسیده است. با این حال دومی، سطح مقاومت روانی هنوز به طور قطعی شکسته نشده است، و به نظر می رسد که برای انجام این ترفند، افزایش نیم درصدی لازم باشد.

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

نمودار تهیه شده توسط دیوید کوتل با استفاده از TradingView

کانال روند صعودی گسترده GBP/USD به خوبی قابل احترام است، اما با وجود همه اینها، از 22 دسامبر که جفت ارز به 1.24521 رسید، تست صعودی قانع کننده ای نداشته است.

اولین اصلاح فیبوناچی در افزایش آن به آن سطح از پایین‌ترین سطح اکتبر گذشته، همچنان یک حمایت مهم است، با اشتهای بسیار کمی از سوی خرس‌های پوند که آن را بسیار به پایین‌تر از این نقطه برسانند.

با این حال، قبل از اینکه به بالای کانال روند صعودی فعلی برسیم، فضای زیادی برای صعود وجود دارد. در این مرحله تا 1.29261 وجود ندارد و احتمالاً به این زودی ها به چالش کشیده نخواهد شد. با این حال، بالاترین سطح قبلی ممکن است، با تصمیمات نرخ بهره این هفته احتمالا کاتالیزور است. دیدن اینکه آیا گاوها می‌توانند با دوام به بالای 1.25 برسند، بسیار جذاب خواهد بود، کاری که به‌طور قابل‌توجهی تا کنون در سال جاری در انجام آن ناکام بوده‌اند.

اگر آنها در این هفته موفق به انجام این کار نشوند، ممکن است پایه کانال روند صعودی به بازی بازگردد. که در 1.21566 یافت می شود. مسلما این بسیار پایین تر از بازار فعلی است (GBP USD در 1.23908 0845 GMT دوشنبه بود). با این حال، بسیار نزدیکتر از بالای آن کانال است.

داده‌های احساسات خود IG نشان می‌دهد که پیشرفت در هر صورت ممکن است به سختی برای پوند به دست آید. بیش از 60 درصد از پاسخ دهندگان در سطوح فعلی در اردوگاه نزولی هستند.

—توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع