GBPUSD با آغاز عصر سوناک در بریتانیا اوج می گیرد


GBPUSD – نکات گفتگو

  • Rushi Sunak به عنوان نخست‌وزیر جدید، سومین رهبر بریتانیا در 2 ماه گذشته کار خود را آغاز کرد
  • GBPUSD از طریق MA 50 روزه معامله می شود، قیمت قلم مقاومت در 1.15 است
  • با کاهش دوباره بازدهی خزانه داری، ضعف دلار به شناور استرلینگ کمک می کند

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBPUSD روز سه شنبه با شروع رسمی دوران Rishi Sunak در خیابان داونینگ 10 در روز سه شنبه افزایش یافت. سوناک سومین نخست‌وزیر بریتانیا در تنها دو ماه گذشته است و بازارها امیدوارند که دولت سوناک با مشکلات اقتصادی فزاینده‌ای دست به کار شود. با ادامه تقویت پوند و کاهش بازده طلایی طولانی‌مدت، بازارها از اعلام ریشی سوناک به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار استقبال کردند. اکنون نگاه ها به پیشنهاد بودجه در پایان ماه و همچنین نشست آتی بانک مرکزی انگلیس در 3 نوامبر معطوف شده است.

سوناک در اولین سخنرانی خود به عنوان نخست وزیر، متعهد شد که اشتباهات دولت در حال خروج تراس را برطرف کند، در حالی که همچنین اشاره کرد که “تصمیمات دشوار” در راه است. سوناک همچنین تصریح کرد که می‌خواهد اعتبار و اعتماد را به دولت بازگرداند و گفت: «من هم می‌دانم که بعد از همه این اتفاقات برای بازگرداندن اعتماد کار دارم.»

به دنبال وقایع صبح امروز، که شامل بازی با صندلی های موسیقی در مورد موقعیت های کابینه بود، نرخ کابل به منطقه 1.15 پیشرفت قوی داشت. ضعف گسترده دلار حرکت استرلینگ را تشدید کرد، زیرا بازدهی خزانه داری ایالات متحده همچنان برخی از پیشرفت های اخیر خود را کاهش می دهد. این کاهش زمانی رخ می دهد که بازارها به این ایده باز می شوند که نشست FOMC در 2 نوامبر ممکن است آخرین افزایش 75 واحدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو باشد. در حالی که داده های اقتصادی ممکن است این موضوع را نشان ندهند، Fedspeak اخیر از مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، فعالان بازار را به این سوال واداشته است که آیا فدرال رزرو ممکن است با ورود به قلمرو محدودکننده شروع به کاهش کند یا خیر.

نمودار 1 ساعته GBPUSD

image1.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

GBPUSD توانست در ساعات اولیه روز سه‌شنبه از مقاومت خط روند عبور کند و سپس در بالای منطقه 1.1350 شکسته شود. تغییرات اخیر در دولت در بریتانیا حمایت از دارایی های بریتانیا را ارائه کرده است، زیرا بازارها رهبری جدید را بیشتر به عنوان یک “دست ثابت” می دانند. با وجود این، چالش‌های اساسی هنوز هم با بریتانیا مواجه است. تورم مداوم بانک انگلستان را به شدت با افزایش نرخ بهره و QT پیش می‌برد، علی‌رغم مشکلاتی که در چند هفته اخیر در بازارهای مالی وجود داشت. بحران هزینه زندگی همچنان برای مقامات دولتی و رای دهندگان آنها مهم است و فشار بر BoE برای فرونشاندن این ترس ها ادامه خواهد داشت.

نمودار روزانه GBPUSD

image2.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

وقتی به بازه زمانی روزانه برمی‌گردیم، می‌بینیم که GBPUSD «تصادف فلاش» را در آینه دید عقب قرار داده است. قیمت در ابتدا در یک رالی عظیم به منطقه 1.15 بازگشت که سپس به 1.10 بازگشت. از آنجایی که مسائل داخلی مطمئناً سرد شده است، کابل تا سطح 1.15 پس از فروش مجدد دلار معامله شده است. رالی روز سه‌شنبه شاهد بازگشت GBPUSD به میانگین متحرک 50 روزه برای اولین بار از ماه اوت بود که بازتابی از عملکرد خوش‌بینانه قیمت در جلسات اخیر بود. اگر گاوها بتوانند سقف را در 1.15 بشکنند، MA 100 روزه بالاتر از 1.1755 قرار می گیرد که مصادف با نوسان پایین جولای است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد فارکس شده‌اند.

— نوشته برندان فاگان

برای تماس با برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع