GBP/USD Stumbles، EUR/GBP Tests Support، BoE on Tap


GBP/USD و EUR/GBP – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • انتظار می رود بانک انگلستان (BoE) نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد.
  • کابل بعد از NFP های ایالات متحده می لغزد اما از سطح بالایی.
  • پشتیبانی از محدوده تست EUR/GBP.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

انتظار می‌رود بانک انگلستان، پنج‌شنبه آینده، به‌عنوان بخشی از تلاش‌های مداوم برای مبارزه با تورم فوق‌العاده قوی و چسبنده بریتانیا، نرخ بانکی را 25 واحد دیگر افزایش دهد. تورم کل بریتانیا (10.1 درصد) برای هفتمین ماه متوالی در محدوده دو رقمی باقی می ماند، در حالی که تورم انگلیس 6.2 درصد تنها 0.3 درصد با بالاترین نرخ چند دهه 6.5 درصدی که در سپتامبر و اکتبر سال گذشته مشاهده شد فاصله دارد. با وجود تمام صحبت ها مبنی بر اینکه تورم بریتانیا به سرعت با ورود به نیمه دوم سال کاهش می یابد، هنوز چیزی برای مثبت بودن وجود ندارد.

تورم سرفصل انگلستان

image1.png

مانند همیشه، آنچه فرماندار بیلی در بیانیه پس از تصمیم گیری و کنفرانس مطبوعاتی خود می گوید برای استرلینگ در آینده کلید خواهد بود. اگر BoE مطمئن باشد که تورم به شدت کاهش خواهد یافت، بانک مرکزی ممکن است اشاره کند که افزایش نرخ بهره در آینده هنوز انجام نشده و وابسته به داده ها خواهد بود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله GBP/USD

GBP/USD بخش کوچکی از رالی اخیر خود را پس می‌دهد که شاهد آن بودیم که این جفت ارز امروز به بالاترین قیمت چند ماهه خود یعنی 1.2634 رسید. این جفت ممکن است در اوایل هفته آینده قبل از BoE تلاش کند تا این مارک را پس بگیرد، با مقاومت اولیه 1.2667 جلوتر از 1.2742.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 5 مه 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -13٪ 2% -3٪
هفتگی -3٪ 6% 4%

پوند/دلار آمریکا احساسات خرده فروشی مختلط است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 34.24 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.92 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 3.58 درصد بیشتر از دیروز و 12.29 درصد کمتر از هفته گذشته است. نت-شورت معامله گران 0.21 درصد کمتر از دیروز و 18.32 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز کمتر خالص است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری تجاری متفاوت GBP/USD می دهد.

یورو/GBP در سطح قبلی افقی قرار دارد که امسال ثابت بوده است. این جفت همچنین در حال آزمایش میانگین متحرک 200 روزه برای اولین بار از اواخر آگوست سال گذشته هستند. در زیر، پشتیبانی فنی اخیر کمی وجود دارد تا زمانی که بخش دیگری از پشتیبانی قبلی در حدود 0.8570 نمایان شود.

نمودار قیمت روزانه EUR/GBP – 5 مه 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروش نشان می‌دهد که 63.17 درصد از معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به فروش کوتاه 1.71 به 1 است. معامله‌گران نسبت به دیروز و هفته گذشته نسبت به دیروز و هفته گذشته نسبت به هفته گذشته دارای سود خالص بیشتری هستند، و ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می‌دهد. تورش تجاری متضاد EUR/GBP-نزولی قوی تر.

نظر شما در مورد GBP/USD و EUR/GBP – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع