GBP/USD چشم انداز فنی: تشکیل یک پایگاه موقت؟


GBP/USD، پوند انگلیس – چشم انداز فنی:

  • GBP/USD بالاتر از حمایت اصلی است.
  • موقعیت یابی سوداگرانه و احساسات معامله گران کمتر نزولی است.
  • چشم انداز چیست و سطوح کلیدی برای تماشا کدامند؟

توصیه شده توسط تیم DailyFX

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD پیش بینی فنی میان مدت – خنثی

پس از افت به پایین ترین حد در ماه گذشته، شانس GBP/USD برای تشکیل یک پایه موقت در حال افزایش است که نشان دهنده توقف طولانی مدت در هفته های آینده است.

در نمودارهای ماهانه، GBP/USD برای مدت کوتاهی به پایین‌ترین سطح 1985 یعنی 1.0520 سقوط کرد، پیش از آنکه بانک انگلستان با خرید اوراق قرضه دولتی با تاریخ طولانی وارد بازارهای آرام شد. شمع بلندی که در نمودارهای شمعدانی سه ماهه و ماهانه در سپتامبر در حمایت اصلی ایجاد شد، بازتابی از عدم پذیرش در سطوح پایین تر است – مشابه فروش در سال 2009 (بحران بزرگ مالی)، 2016 (برگزیت)، 2020 (کووید-19). ). در حالی که آن شمع‌های معکوس پایانی بر مشکلات بلندمدت GBP نبودند، برای شروع یک بازگشت معنی‌دار/یک مکث موقت در روند نزولی کافی بود (نمودار را ببینید).

در نمودارهای هفتگی شمعدان، یک الگوی شمعدانی خط سوراخ دار (الف الگوی شمع دو روزه که حاکی از بازگشت احتمالی از یک روند نزولی است) همراه با واگرایی مومنتوم مثبت (کاهش قیمت همراه با توقف حرکت) نشانه آن است که روند نزولی از ژوئن 2021 در حال از دست دادن بخار است.

نمودار ماهانه GBP/USD

image1.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

از دیدگاه احساسات، به نظر می رسد شرکت کنندگان علیرغم افت هفته گذشته، نسبت به پوند کمتر نزولی نشان می دهند. موقعیت یابی سوداگرانه CFTC، در حالی که کوتاه است، کاهش هفته گذشته، و از ماه مه یک سوم کاهش یافت – نشانه ای از خسته شدن شورت. شاخص احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می دهد که درصد بیشتری از معامله گران ترجیح می دهند از منظر هفتگی (54٪ از معامله گران) به پوند طولانی پوند ادامه دهند. علاوه بر این، از منظر ارزش‌گذاری، به نظر می‌رسد که پوند نسبت به فاندامنتال به شدت تنزیل شده است – طبق برآوردهای بازار، بیش از 20 درصد تخفیف نسبت به برابری قدرت خرید آن (PPP) دارد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 0% 1% 1%
هفتگی -18٪ 121% 15%

GBP/USD پیش بینی فنی کوتاه مدت – کمی نزولی

با این حال، راه رسیدن به ثبات نهایی ممکن است پر از دست انداز باشد. پس از اجرای بهترین هفته در 2 سال و نیم، به نظر می رسد حرکت در نمودارهای ساعتی متوقف شده است. عقب نشینی جزئی در روزهای آینده به سمت منطقه حمایت کاملاً قوی 1.0920-1.1020 تعجب آور نخواهد بود (نمودار را ببینید). حمایت قوی تر در پایین ترین سطح 29 سپتامبر یعنی 1.0800 قرار دارد که تقریباً همزمان با لبه پایین کانال صعودی از سپتامبر است. حتی اگر GBP/USD سقوط قابل توجهی را تجربه کند، شکستن پایین ترین سطح 1.0535 در 28 سپتامبر دشوار خواهد بود.

در جهت صعودی، مقاومت اولیه در پایین ترین سطح مارس 2020 یعنی 1.1400 وجود دارد و پس از آن مقاومت روی میانگین متحرک 10 هفته ای (آخرین باری که بالاتر از میانگین هفتگی بسته شد، در فوریه بود). برای کاهش فشار نزولی میان مدت، GBP/USD باید بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه (اکنون در حدود 1.2575) باشد.

توصیه شده توسط تیم DailyFX

مبانی تجارت روند

نمودار ساعتی GBP/USD

image2.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع